בתשובה לשוטה הכפר הגלובלי, 27/12/02 10:17
העניין הוא בגלל הנסיבות 116456
אני גם לא חושב שמדובר במעשה חמור, אבל כשמפלגה מציגה את יתרונה הראשי על פני יריבתה ביושרה, שכן העבודה החליפה את סיסמתה המטופשת הקודמת "רק מצנע יכול. הליכוד לא.", בסיסמה שמציגה את יתרונה הראשי ביושרה, היא וראשה צריכים להיות ממש מל"ו צדיקים. המעשה הזה יחד עם עניין החשבון של מצנע בחול שלא הסתיים, ויחד עם ראשיה האחרים, יצחק הרצוג ואחרים, שכנראה יוגשו כנגדם כתבי אישום בעניין העמותות של ברק, מציגים את הסיסמה החדשה באור עוד יותר מגוחך מהסיסמה הקודמת.

השופטת דורנר נתפסה פעם נוסעת במהירות 120 (נדמה לי, במקום שמותר לנסוע במהירות 90). היא הזדהתה כשופטת בית המשפט העליון, ואז השוטר "סלח" לה.
כשפורסם הסיפור, היא כלל לא טרחה להגיב.
העבירה התעבורתית קלה, אבל הנסיבות, כל מה שמסביב . . .
נוח איש צדיק תמים היה 116466
אם תנוח הרוח על עוזי, הוא בטח יוכל לצטט לך את רש"י בעניין אחד הפירושים של ה"בדורותיו". בדורינו אנו, העברה לכאורה של מצנע שהקפיצה אותך עדיין לא שוללת ממנו את תואר הצדיקות. אם הידיעות על מעשים לא כשרים בעיריית חיפה נכונות, אני בטוח שהליכוד לא ייתן לזה לעבור בשקט במסע הבחירות שלו, ובצדק.

השופטת דורנר לא שילמה לבסוף את הקנס ואף הסבירה שהיה מדובר באיזו אי-הבנה? מישהו זוכר?
נוח איש צדיק תמים היה 116482
אני זוכר.
והעובדות הן בדיוק כפי שסיפרתי. השופטת דורנר לא שילמה את הקנס כי השוטר ''סלח'' לה, ולא רשם לה את הדוח לאחר שהזדהתה.
והיא לא טרחה כלל להגיב על הדברים. לא היה שום סיפור על אי הבנה.

ויש עוד עובדות. פעם כששכבתי חולה בבית שמעתי את דליה יאירי קוראת בתוכניתה למאזינים להגיב בפקסים על הידיעה ששר התחבורה דאז, יצחק לוי, עובר קורס נהיגה נכונה.
אני נצלתי את ההזדמנות ושלחתי פקס בו הזכרתי את סיפור המעשה הזה, בטענה שהוא חשוב יותר מהסיפור על שר התחבורה. להפתעתי קראה דליה יאירי את הפקס שלי אך את המשפט האחרון שבו הערתי שהסיפור הזה מצביע על ניצנים של שחיתות היא השמיטה, למרות שזה לדעתי היה הלקח החשוב של סיפור המעשה, ובגללו טרחתי לשלוח את הפקס הזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים