בתשובה לגילית, 02/01/03 16:58
שוב טעות בהקבלה 118033
אחח... מקסים. איזה יופי של התעלמות מאותם גורמים שהביאו את המדינה למצבה הכלכלי הנוכחי...

אני בעד פירוק והרכבה מחדש בקנדה. מי איתי?
שוב טעות בהקבלה 118044
עזוב אותך קנדה, קר שם טיכו.

אני אומר פרו. נוף בן-****. המקומיים כבר גם ככה מתים על ישראלים. משאבים טבעיים חבל"ז. רק לבוא ולהרים את העסק למעלה עם המוח היהודי הישן והטוב.

ואת החופשות נבלה בראפטינג או טרקים או טיפוס צוקים.
שוב טעות בהקבלה 118051
אתה מבין שזו תגובה מתנשאת ובלתי לגיטימית מצידך?
האזרחים לא הביאו את המדינה לשום מקום. נבחרי העם הם אלה שעשו את הדברים וקיבלו את ההחלטות. למרבה הפלא, נבחרי העם מכל הפלגים לא ממש משדרים אכפתיות לפשוטים ולהדיוטות.
אתה מוזמן לקרוא את "הסיפור על האי הגיון" של אפרים סידון כדי לראות שוב איך נוצרת "שיטת מצליח".
שוב טעות בהקבלה 118102
קודם כל נבחרי עמינו (ברובם) יכולים בקלות לענות על ההגדרה "פשוטים והדיוטות". אם יש מישהו שמיצגים אותו כהלכה בכנסת ישראל, זהו ההדיוט הפשוט.

אה... נבחרי העם אשמים ולא הבוחר הישראלי שהוא הוא מעצב המדיניות האמיתי. כמה קל ופשוט. "מושחתים נמאסתם".

כנסות ישראל מיצגת נאמנה את רצונו של הבוחר הישראלי. זה שהבוחר הישראלי לא ממש סגור על מה הוא באמת רוצה, מצביע ועושה מהפיכות פוליטיות כל שנתיים ומעצב תרבות מלוכלכת מ*למטה*, זה כבר סיפור אחר. כאשר אני מסתכל על כנסת ישראל ואז אני מסתכל על רצונות עמי, אני רואה את אותו הדבר.

אנו חיים בדמוקרטיה. הכח האמיתי בדמוקרטיה מצוי בידיהם של "הפשוטים" ושל "ההדיוטות". דמוקרטיה בונים מלמטה למעלה וכל עוד נתבכיין שנבחרינו אינם ראויים ובכך נתנער מהאחריות שנמצאת על כתפינו שלנו, נמשיך לחיות בתוך רסק בננות.

אין הנחות בדמוקרטיה, אם העם רוצה להאשים מישהו, שיאשים את עצמו ויקח את העניינים לידיים. אי אפשר לבנות מדינה מסיפורים סאטיריים משעשעים (וזה נאמר עם כל הכבוד), צריך לקום ולשנות.

האם אפשר לקבל מספר דוגמאות למדיניות ממשלתית של ממשלתנו הנוכחית הסותרת את רצונו האמיתי של העם?
שוב טעות בהקבלה 118241
"הבוחר הישראלי" הוא מעצב המדיניות? הוא גם אותו אחד שמביא משכורת של 5 ספרות הביתה כל חודש והתנאים מובטחים לו? אני לא אכנס כאן למצעים מפלגתיים ולדיון פוליטי אבל בפועל, רבים מהנבחרים לא פועלים למען הבוחרים אלא למען עצמם. המקרה של בחירות אחת לשנתיים לא חוזר על עצמו כי אתה ואני החלטנו כי הנבחרים עצמם עושים שרירים.
אני חושבת שאחת הדוגמאות הטובות ביותר היא העובדה שבמקביל לדו"חות עוני חמורים שמתפרסמים כאן אחת למספר חודשים חברי הכנסת נוהגים בבזבזנות איומה בעצם העובדה שהחליטו על קיומה מערכת בחירות יקרה למשל וכל הנובע מכך.

מאוד יפה לקרוא לאחריות אישית לאומית, אך בפועל, אותו אזרח קטן עם כל הרצון הטוב הוא מחד גיסא נטול המשאבים להצליח ומאידך גיסא מונע ע"י אותם "נבחרי עם" המנווטים אותו לפי רצונם.
שוב טעות בהקבלה 118374
סליחה מראש על האוף טופיק, אפשר לענות לי במקום אחר (לא הצלחתי להחליט איפה).

הבוחר הישראלי הוא הוא מעצב המדיניות בישראל, זה פשוט יותר נח לו להאמין שהוא לא ולהתנער מאחריות. זה יותר נח להגיד "מושחתים נמאסתם" ולהצביע, למרות הכל, שוב עבודה/ליכוד (און/אוף לסירוגין או לאותה מפלגה שוב ושוב). כה נמאס לציבור הישראלי מהמפלגות הגדולות? שיבחר מפלגה חדשה ויכניס אותה למרכז הבמה. זה אפשרי וניתן לביצוע, זה רק תלוי ברצון הבוחר.

הבחירות בישראל חוזרות על עצמן בגלל הבוחר הישראלי והתיקו הבלתי ניתן לפיצוח (שוב בגלל חוסר יכולתו של הבוחר להכריע לכיוון מסויים ואהבתו להחליף ולהעניש, במידה זו או אחרת, *כל* ממשלה מכהנת).

הבוחר הישראלי החליט מזמן שהסיבה העיקרית לזהות הפתק אותו הוא שם בקלפי נובעת מהשקפתו לגבי שאלת הסכסוך היהודי-ערבי (וגם בעניין זה הבוחר הישראלי ממש לא סגור על מה הוא רוצה ומתנדנד בלי לאפשר הכרעה לכיוון אחד לאורך זמן מינימלי). כל עוד הציבור לא ממש מתיחס בכובד ראש הראוי (ע"י ההצבעה בבחירות וע"י פעילות פוליטית אחרת) לעניינים כלכליים וחברתיים, שלא יתלונן על כך שאין מי שמיצג אותו נאמנה בעניין זה (איך מישהו ייצג אותו, אם הוא לא שלח לכנסת אף אחד שייצג אותו?).

"מאוד יפה לקרוא לאחריות אישית לאומית, אך בפועל, אותו אזרח קטן עם כל הרצון הטוב הוא מחד גיסא נטול המשאבים להצליח ומאידך גיסא מונע ע"י אותם "נבחרי עם" המנווטים אותו לפי רצונם."
- הדעה הזו, שהיא כה שגורה ונפוצה בישראל (בנוסחים שונים), היא הסיבה לבעיה ולא התיאור שלה. דמוקרטיה בונים מלמטה ורק בלמטה מצוי הכח האמיתי. כשהחבר'ה למטה מצפים שמישהו ידאג להם ומרימים ידיים, הדמוקרטיה מאבדת את תוכנה.
- אני לא דיברתי על אחריות לאומית, אני דיברתי על לדאוג לעצמנו ולאינטרסים של עצמנו, כי אצלנו מצוי הכח האמיתי! למה הופכים פה כל דבר לאחריות לאומית? מה הקשר?
שוב טעות בהקבלה 118438
אני נשבע לכם שכתבתי את המאמר שלי לפני שקראתי את התגובה הזו. שיט. זה נשמע כאילו אני מצטט אותך...
נו, טוב.
איזה מצטט... 118631
אני פשוט מכיר את מייקל ג'יי פוקס והוא נתן לי סיבוב במכונית הדלוריין החדשה שלו, זה הכל...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים