בתשובה לפ.ט.א.י, 22/11/00 22:26
שני אתרים לשני כותבים 12400
פ.ט.א.י יקר,

כיוון שאני חושב שאני יכול לענות על השאלות שהעלת בתחילת תגובתך בחרתי לענות לך שוב.

נדמה לי שהראתי לך כבר לא פעם אחת כיצד יתייחסו אליך ברצינות יתרה. למענך אפילו כתבתי פסקה שמדגימה כיצד ניתן להעביר כל רעיון, אפילו לא מקובל יחסית, בצורה שקולה ועניינית. לא תגובה המורכבת בעיקר משאלות רטוריות ומבחר סימני שאלה וקריאה. ובוודאי בלי שימוש במילות גנאי והשמצות. וכשכתבת לעניין הגבתי ברצינות למה שאמרת.
לא, אני לא מקבל סיפוק מיוחד מלנסות לחנך אותך, פשוט חשוב לי לשמור על שמורת הטבע הזו – האייל הקורא – מול הפורומים הידועים לשמצה.

אתה שואל מדוע אנו מתעקשים על הצורה ולא מתרכזים בתוכן. ובכן, אני לא יכול להעיד על הכלל אבל אני בהחלט מתעניין בתוכן, אבל גם הצורה חשובה לי במידה מסויימת. תגובה שמורכבת ממבחר סימני המקלדת היא בפרוש לא אסטתית. לי, אישית, גם מפריע לקרא תגובה בעברית קלוקלת השזורה בשגיאות איות כחוט השני. אני לא דורש שתשב עם מילון אבן-שושן לידך לפני שאתה מגיב, אבל טל בחר (ובצדק) לאפשר preview להודעה לפני אישורה. נסה לקרא את מה שכתבת, לחוש האם השפה נאותה, לחפש שגיאות, אולי גם להוסיף פסיק או שניים. לחזור ולתקן - עד שתגיע לתגובה שתשביע את רצונך, ותראה נאותה.
(אם אתה מודאג מעלות החיבור, אתה אפילו יכול להתנתק בזמן העריכה, להתחבר שוב לתצוגה המקדימה, לחזור, ושוב להתנתק, כך עד שתהיה מרוצה)

חבל, כי נראה שיש לך מה להגיד, רק הצורה שבה אתה מנסה להעביר את המסר שלך עומדת לך לרועץ. יש אימרה ישנה שאומרת "אם אדם אחד אומר לך שאתה שיכור, אל תאמין לו, אם גם אדם שני אומר לך שאתה שיכור, גם לו אל תאמין. אבל אם גם השלישי והרביעי אומרים לך שאתה שיכור – לך הבייתה – אתה שיכור"

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים