בתשובה לגלעד דנבום, 11/12/00 14:23
תגובה ובחינה פילולוגית 13048
אני מפנה את תשומת ליבך לעובדה המרתקת שאתה מתחמק מלהסביר מה לא מעשי בפתרון המאוד ברור שהציג דב. {האם אתה טוען שבלתי אפשרי להשתלט... ולפרוק..?}

אני מבטיחך נאמנה שעולם הדימויים שלי כלל לא בא לידי ביטוי בסגנון כתיבתי באייל. {הדבר שבא לידי ביטוי הוא עולם המושגים שלי}, ועולם זה מושפע אכן בין היתר מהשנים שעשיתי במסגרת צבאית (אם אינך תושב הארץ תתעלם מהמשך המשפט) כדי שתוכל להתרווח במנוחה באוניברסיטה מסויימת ולבכות מרה עד כמה לא מוסרית המערכת שמגינה עליך ומאפשרת לך לחיות.

ודאי תוחמא לשמוע ש{אני בהחלט חושב שאתה מייצג נאמנה את מה שכיניתי "תרבות הבלה-בלה"} האם תוכל להסביר לפשוטי עם דוגמתי, שבקושי רב הצליחו לסיים בי"ס תיכון, ועל כך גאוותם, מיהם אותם "ביטויים מורבידיים" המטילים את חיתתם על הזולת, ואיך בדיוק הם מפריעים לך להתייחס עניינית לנושאים הנידונים?

[וסליחה] על ההדגשות גיליתי אותם באקראי ואני עדיין מסתגל.
תגובה ובחינה פילולוגית 13055
זה גדול.
איך עושים את זה ? (את ההדגשה)
(אתה יכול לספר כאן. יש אישור מעורך המשנה לחרוג מהנושא.:((()
הדגשות 13060
אופס. מצטער, מר דורון, אבל לגמרי במקרה גילית משהו בזמן שעבדתי על תיקון במערכת. במקום לעצור ולשאול, מה קורה כאן, או להמתין להודעה רישמית (אתה יודע שתמיד מגיעה הודעה כזו לאחר כל שינוי במערכת), מיהרת לנצל את השינוי הזמני.

ובכן, חלון ההזדמנויות נסגר, והתגובה שלך תשאר מוכתמת בסימנים מוזרים (וללא הדגשות) לדראון עולם :-)
הדגשות 13063
מצטער טל (מר כהן אם בא לך) מסיבה שהביוגרפים שלי מוזמנים לחקור השאלה היחידה ששאלתי את עצמי לפני שהשתמשתי בהדגשות זה מדוע במשך השנה שקראתי את האייל לא עלה על דעתי לשאול מישהו איך עושים את זה, לרגע לא עצרתי לחשוב אולי זה משהו חדש.
חוצמזה תעבוד:
/dev
/qa
/release
אני בטח האחרון שצריך ללמד אותך דברים כאלו...

אז שוב התנצלותי. וחוצמזה:
1. אנא יחד "מאמר" לנושאים טכניים.
2. כשתתיאשו להרוויח מתוכנה שאחרי הכל כולנו יודעים שהיא סך הכל סקריפט, מה דעתך להפוך אותו לקוד פתוח? אני אישית מתחייב במקרה כזה לתרום פורם הדפסה בו יתאפשר לבחור אילו תגובות להדפיס מתוך מכלול המאמר (אופציה מתבקשת שהזדקקתי לה כשהדפסתי עבור אדם מסויים דיון שהופיע פה) אלא אם כן מערכת האייל מתנגדת עקרונית לבירוא יערות הגשם הברזילאים.
3. לחילופין מה דעתך להפיץ רק את קובץ הדאטאבאס, וכך אני אוכל ליצור לתועלת הכלל את התכונה הנ"ל אפילו בלי שתחשוף את הקוד?
אחרי הכל כולנו.... 13065
"אחרי הכל כולנו יודעים שהיא רק סקריפט" - לא נשמע טוב, אז לפני הרעמים וברקים:

העובדה לא עושה את הסקריפט, טיפש יותר, פונקציונלי פחות וכו' אדרבה אני משתמש בו בכיף ויש לי רק מילים טובות לומר עליו, העניין הוא שבתור השקעה לטווח ארוך האופציות מוגבלות למדי. מספיק שאדם יפרסם משהו דומה ברשת ויצור קהילה של שניים שלושה מפתחים העובדים עליו קוד פתוח ויש להם טיפה יותר זמן מטל, כדי להשאיר את הצד הטכני של האייל מאחורי הסיבוב.
לכן אם כבר... למה שזה לא יהיה האייל.

מצד שני העובדה שקיימת כיום, ככל הנראה, רק מערכת אחת כזו, מאפשרת לאתרים מבוססי האייל להתמקם בנוחות בראש הפירמידה (המורכבת מקוביה אחת) וכך לבסס את מעמדם ללא מתחרים. ככה שזה יהיה די מובן אם הקוד לא יחשף.
אחרי הכל כולנו.... 13066
בוא נבהיר משהו - התוכנה לא בבעלותי, וההחלטה אם לשחרר אותה (קוד פתוח) או לא אינה נתונה בידי. האפשרות בהחלט עלתה ויתכן שזה עוד יקרה בעתיד.

(מנקודת מבט אישית צרה, אולי עדיף שלא: זה רחוק מלהיות קוד שניתן להתגאות בו...)
אחרי הכל כולנו.... 13067
זה לא נכון שאנחנו היחידים - יש גם את המערכת של בועז רימר (בננות http://www.bananot.co.il ומגזין במה http://www.stagemag.co.il) ויש מערכת די דומה גם בשחורדיני של אלון לוי (http://www.blondi.co.il). מי יותר טוב אני אשאיר לכם לקבוע.
אחרי הכל כולנו.... 13091
כן אתה צודק. אם כך נשארנו רק עם השאלה.
תגובה ובחינה פילולוגית 13098
פתרון אפשרי נוסף הוא להתנקש בחייו של יאסר עראפת ולגרש את כלל העם הפלשתינאי בשטחים הכבושים לירדן. זה לא אומר שאשחית את זמני בהסברים למה הפיתרון לא נכון מבחינה מעשית ופסול לחלוטין מבחינה מוסרית.

עולם הדימויים שלך (ודוק - דימויים, משום שאופן ההתבטאות הראשוני שלך נדמה כתוצר של התת-מודע, שעוצב בצורה קריטית בעת שעברת שטיפת מוח במערכת התעמולה הציונית. אך אם הייתה זו התבטאות מכוונת עם מטרה מוגדרת, הריני חוזר בי ומקבל את המינוח 'מושגים'), אשר במקורותיו אתה כה מתגאה, מעיד כאלף עדים על אופן מחשבתך ועל התפיסה הרומנטית-כוחנית שבבסיסה.

באיזה פן במערכת ששרתת, ואשר לטענתך "מאפשרת לי לחיות", אתה מתגאה כ"כ?
הדיכוי השיטתי / ההתעמרות הבלתי-אנושית / הכיבוש האלים / ה"חבר'המניות" ההרסנית / האינדוקרינציה הגזענית / הסמכותניות המובנית / הפשיזם הקמאי (מחק את כולם, הם מיותרים).

האם הקדשת רגע מחשבה לאיזה אינטרסים אתה משרת במערכת הזאת, ולמה אתה גורם?
האם שקלת אלטרנטיבה למעשים שהוכרחת לבצע (זאת בהנחה שנותרה בך מחשבה חופשית, מחשבה החורגת מקבלת כל הנאמר לה כפשוטו)?

אכן, העובדה שאתה משייך אותי ל"תרבות הבלה-בלה" מחמיאה לי.
ולו רק משום שתרבות זו מנוגדת לתרבות הכוחניות שמתבטאת בדברייך.

אנא שים לב כי החלק השני של תגובתי המקורית, "בחינה פילולוגית", לא התייחס כהוא זה לנושאים הנידונים בצורה עניינית, כי אם לאופן שבו הוצגו בלבד, כלומר לסוג הביטויים והדימויים בהם בחרת להשתמש ע"מ להבהיר את נכונות טיעונייך והמסד המחשבתי החבוי המסתתר תחתם.
תגובה ובחינה פילולוגית 13103
אדרבה אני מת לשמוע מדוע הפתרון שהצעת כרגע ''איננו נכון מבחינה מעשית'' ובכלל מהם הקריטריונים שעושים פתרון מסויים נכון. יש לי רושם מעומעם שתפיסת עולמך המוסרית השתלטה על יכולת השיפוט לגופו של עניין שאמורה להיות (אצלך) מנותקת ממנה.

גם אם כל התכונות שציינת, הבאות לידי ביטוי באופן זה או אחר בצבא היו נכונות, זה לא צריך להפריע לנו לשקול באופן קר רווח תמורת הפסד.
הרווח הוא קיום המדינה, וההפסד הוא אי נוחות אישית במשך כמה שנים. אני מודה שמנקודת מבט טפילית, כלומר מישהו ממילא עושה את העבודה אז למה שאני אקריב קצת משלי, זה נראה מעט מיותר אולם מכיוון שאתה מתהדר בשיקולים ''מוסריים'' השכם והערב (יחד עם הגנה על קריאות לרצח באמתלא זו או אחרת) אני מניח שחשוב לך להציג את עצמך באופן פחות פראזיטי.
ועוד לא דיברנו על ה''סחבקיות ההרסנית''...

תדע לך שבאמת אין לי בעיה עם זה שאתה לא מתכוון לתרום את חלקך, כל אחד תורם לפי כוחו ורצונו ואם לא יכולת לא נורא אני שמח לעשות את העבודה גם בשבילך, אלא שהרושם שאני מקבל מהדיון הזה זה שאתה נרדף על ידי עצמך וכדי לתרץ את עצמך אתה נסחף להתנסחויות ודרך חשיבה חסרת הגיון.
תגובה ובחינה פילולוגית 473111
קח את הפרשנות של אהרון ברק זה לא פוליטיקה שעובדת שעות נוספות לצד אחד?!
תגובה ובחינה פילולוגית 515881
תיקון קישור
פורום פוליטיקה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים