בתשובה להאייל האלמוני, 19/02/03 11:19
130554
אני מבין שנלחמת במוסלמים. איך עשית את זה?
130555
שרות צבאי בצבא ההגנה ליהודים
130557
לא ענית. איך נלחמת במוסלמים?
הזמנה להבהרה 130560
(לא שאני צופה גדולות ונצורות לפתיל הזה, אבל אם כבר)

השאלה שלך היא לא לחלוטין ברורה. אפשר להבין שאתה שואל ''מה היה אופי לחימתך במוסלמים'', ואז הוא אכן לא ענה, אבל אפשר גם להבין ''באילו נסיבות הגעת להלחם במוסלמים'', ואז 'שרות בצה''ל' הוא התחלה סבירה של תשובה.
הזמנה להבהרה 130561
אני מצטער (אגב, אני לא מניח ''הוא'' או ''היא''). השאלה שלי היא אפילו לא על אופי, אלא על מהות. אני מבין ש''מלחמה זה אחלה'' מבוסס על התנסות אישית, כלומר על השתתפות ב''מלחמה במוסלמים'', ואני מנסה לברר מה בדיוק הביא להתרשמות הזו.

(גם אני לא, אבל כל עוד אני מקבל תשובות עקביות...)
מלחמה זה אחלה נורא 130629
היה זה במוצאי המלחמה. היא נהגה בכביש השומם בדרכה הביתה. יד מונפת. חייל עייף. נכנס למכונית. שמט תיקו. כבד, יגע, מריח מקרבות. שתק. שתקה. נהגה ולפתע אמרה "מלחמה זה דבר נורא". פקח עפעפיו הכבדים וענה "מלחמה זה דבר נורא". בדקות של דממה ענתה "מלחמה זה דבר נורא". "מלחמה, נורא" ענה. "מלחמה זה דבר נו-רא" התנשפה. "מלח...מה זה ד...בר נו-רא" זעק. "מל-ח-מה זה נו-ו-ו-רא" פרצו המלים מפיה. ושניהם יבבו יחדיו "מל ח מה זה ד בר נו ראא". קמו מן השמיכה, חזרו אל הרכב והמשיכו לנהוג אל תוך הליל השחור. מלחמה זה דבר נורא.

מתוך סיפור בסגנון לאישה שפורסם בזוארץזו. (מי שלקח/ה לי את הספר, ולוואי שלא תדע/י אף פעם כמה נוראית היא מלחמה...)
מלחמה זה אחלה נורא 130630
אני דווקא חושב שזה של חנוך לוין, מתוך ''מה אכפת לציפור'' או ''הג'יגולו מקונגו''. אולי הערב אני אבדוק בבית.
מלחמה זה אחלה נורא 130690
לא. הוא צודק. אני אראה לך את הקטע בהזדמנות (מהעותק השמור שלי כמובן).
מלחמה זה אחלה נורא 133076
וזו, בין היתר, פארודיה על ספרי יגאל לב, ובראשם "באלוהים, אמא, כמה אני שונא את המלחמה". עיקרי העלילה הטיפוסית של לב: חייל מותש מקרבות פוגש בחורה בטרמפ, שניהם עטופים בדובון, הגשם יורד, הזיות ארוטיות, חלומות על כוס תה, הוא נרדם בצומת והיא נעלמת, הוא יורד לחפש אותה וחו"ח.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים