בתשובה לדובי קננגיסר, 15/04/03 10:23
האמנות של הספרות הקלה 140969
אלי הוא מאותם אנשים שמוצאים את צמד המילים "סליחה, טעיתי" קשה להגיה. לדוגמה תגובה 117787 שמתחילה את אחד הדיאלוגים היותר מביכים באתר.
האמנות של הספרות הקלה 140982
תמהני עליך דובי שלא שמעת מעולם על האמנית ז'וסטין פראנק ,על הזימון הישויות החייזריות שביצעה לפני 40 שנה לערך כפי שהעיד לא אחר מהארכיאולוג המפורסם אינדיאנה ג'ונס ,האיש שגילה את ארון הברית במצרים ואת הגריל בפטרה .
יש לך חור בהשכלה.
האמנות של הספרות הקלה 140985
ואגב דובי לידיעתך : כאשר אני מביא משהו אני טורח לבדוק את אמינותו היטב היטב עד כמה שניתן ,לא משנה עד כמה הנושא איזוטרי , אם יש לך דוגמאות ספציפיות שאתה רומז עליהן הבא ושנמע אותם .
האמנות של הספרות הקלה 140997
אני אניח שההודעה שקדמה לזו היא מזויפת, ולכן אניח אותו דבר לגבי זו. לפיכך, אני לא אענה. בין כה וכה הדוגמאות שנתתי היו מספיקות.
האמנות של הספרות הקלה 141005
לא דובי ההודעות לא היו מזוייפות . ואשר לכתבה על ז'וסטין והכתבה על מקס טונה שרייבר שתיהן היו מאותו הז'אנר,כפי שכבר ניחשת בעצמך אז למה לעשות מזה עניין ?
באמת דובי ציפיתי ממך ליותר עירנות .
האמנות של הספרות הקלה 141006
התואר סופר השנה ליצירות בדיוניות מוצדק?
האמנות של הספרות הקלה 141007
ואולי גם המאמרים שלך הם מאותו הז'אנר? אתה כותב על אנשים שאיש לא מכיר, על ספרים שאיש לא קרא. לפני מספר חודשים דחינו מאמר שלך שעסק במי שאתה הגדרת כאחד הסופרים המצליחים ביותר בעולם כיום, שאיש מאנשי המערכת לא שמע עליו מאודו. אולי גם המאמר ההוא היה מאותו הז'אנר?

אתה מציג את עצמך כחוקר, ומפרסם את "מחקריך" במגוון מקומות, ואחרי זה עוד טוען שהכל פיקציה? שזה בדיחה? הומור? אמנות?
איך אתה מצפה לשמור על אמינות כך?
האמנות של הספרות הקלה 141033
דובי דובי ,המאמר שאתם דחיתם ( ושבקרוב מאוד יופיע במקום אחר ) עסק בסופר בשם קלייב קאסלר שהוא אכן אחד הסופרים המצליחים ביותר בעולם ואחד המתורגמים ביותר לעברית כפי שהייתם מגלים אם הייתם טורחים להסתכל בקישורים שצורפו למאמר , שאותם אפילו אני הייתי מתקשה לזייף , ולמאמר צורפו פרטים ביבליוגרפיים מדוייקים לגבי ספריו שאותם אפשר לאמת בקלות על ידי עיון באתר הספריה הלאומית או אתר ספרית בית אריאלה.
וזה קל מאוד לבדוק אצלי מה פיקציה ומה לא, פשוט צריך הסתכל בקישורים , למה אתה חושב שהיכנסתי את כל הקישורים שהיכנסתי למאמרים על זו'סטין ועל מקס ?

בכל מקרה נראה לי שכל הדיון הזה הוא מיותר ועדיף היה אם היית מנהל אותו באי מיל בלבד.
כל מה שיש להיאמר בעניין כבר נאמר בתגובות כאן :
וכדי להבהיר 141035
"מותה המיסתורי של ז'וסטין פראנק " הוא סיפור ופורסם ככזה באתר הוצאת בבל ובעוד כמה אתרים אחרים . זה שיש אנשים שחושבים שאני מתייחס לדמות הבדיונית של פרופסור אינדיאנה ג'ונס ( גיבור סרטיהם של ג'ורג' לוקאס וסטיבן שפילברג "שודדי התיבה האבודה " "אינדיאנה ג'ונס והמקדש הארור " וכו' , וסדרת הטלוויזיה המצויינת "אינדיאנה ג'ונס הצעיר " למי שגדל במערה בעשרים השנים האחרונות ואינו יודע ) שהוא אחד מגיבורי הסיפור כאמיתית הוא באמת מצער מאוד ומעורר שאלות חמורות לגבי תפיסת המציאות של האנשים הנ"ל .
כנ"ל לגבי מקס "טונה " שרייבר שהוא דמות בדיונית כפי שאפשר לראות מהקישורים שצירפתי ב"מאמר "
לעבוד על העולם כולו :
ולכל מי שהיה קבור במערה 142542
בעשרות השנים האחרונות ועדיין אינו ידוע מיהו ומהו אינדיאנה ג'ונס , ראו :
האמנות של הספרות הקלה 142582
קראתי ספרים לא מעטים של קלייב קאסלר, ואם המערכת זקוקה לאישור - בהחלט תורגמו ספרים שלו לעברית.
קלייב קאסלר 144235
אחד הסופרים המצליחים ביותר בעולם כולו בדרג של סטיפן קינג ,תום קלאנסי וג'ון גרישאם וגם אחד המתורגמים ביותר לשפה העברית הוא הסופר קלייב קאסלר שרק מעטים לא שמעו את שמעו .
קאסלר הוא גם הסופר היחיד עלי אדמות שחי חיים הדומים לאלה של גיבור סדרת המותחנים שלו .
עוד על קאסלר
ז'ול וורן של אמריקה

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים