בתשובה לגלעד ברזילי, 05/05/03 19:35
אמונה מעוותת 144877
ילדים לא מעטים בכלל (רוב?) ממערכת החינוך ‏1 מאמינים שמלחמת העולם השנייה הייתה בגלל השואה ושמה שהיטלר רצה ‏2 היה להשמיד את היהודים.

1 לפחות מאלו שדיברתי איתם על הנושא
2 כשאיפה העליונה וכאמביציה לכל פעולותיו
אמונה מעוותת 144887
אני מאותה מערכת חינוך ולא לקחו אותי לרבי בכיתה ג' (או אי פעם) ולא קיבלתי שם סיבה להאמין שמלחמת העולם השנייה הייתה בגלל השואה ושהשמדת היהודים הייתה האמביציה לכל פעולותיו של היטלר.
אמונה מעוותת 144889
היכן קיבלת את ספר התנ"ך (בכיתה ב' אא"ט), בבית הספר?
אמונה מעוותת 144895
במגרש הספורט של בית הספר, בטקס הסיום של סוף כיתה ו' המורה או המנהלת נתנו לי אותו. אבל בכיתה ב'? ספר תנ"ך? אתה ראית פעם מה כתוב בספר הזה? זה נראה לך חומר מתאים לכיתה ב'?
אמונה מעוותת 144896
אותי לקחו בכיתה ב' מבית הספר הממלכתי "רימונים" בקרית אונו לבית הכנסת ברח' ירמיהו, ושם בטקס קצר קיבלנו את ספר בראשית. ואתה?
אמונה מעוותת 144901
בכיתה ב' השתתפתי בריקוד של השיר ''ככה בדיוק קרה כשקיבלו את התורה'' בחגיגת קבלת תורה ברחבה של קומת הקרקע של בית הספר. כל ההורים באו. הייתי אמור להשתתף בעוד קטע אבל זה יותר מדי הלחיץ אותי לעשות שני קטעים אז שיחררו אותי מזה. לא היו רבנים או דתיים בחגיגה הזו. את ספר הלימוד בתורה (היו בו חלקים מספר בראשית וציורים על עמוד שלם בשחור לבן) ההורים שלי קנו לי בהתחלת השנה עם כל יתר הספרים והצלחתי לא לאבד אותו כל השנה.
אמונה מעוותת 145224
לנו בכתה ב', ובמהלך היסודי, נתנו ספרי לימוד תנ''ך שכללו רק את הקטעים ה.. נוחים לילדים, בוא נאמר. האמת, אולי אני צריך לחפש אותם איפשהו, יכול להיות משעשע.
אני תנ''ך קיבלתי מהמנהל וממפקדת המחלקה (בדיעבד, אולי הייתי צריך להכריז על עצמי כמוסלמי, יש לי ה-מון תנ''כים בבית).
אמונה מעוותת 144892
מאיפה מגיעה הספוקלציה של רוב? אני מאמין שהתכנים שנלמדו בבית ספרי אינם שונים מהתכנים של שאר מערכת החינוך (אלא אם בחינת הבגרות מוטה לטובת בית ספרי), ואלו בפירוש מלמדים את מלחמת העולם השניה על כל היבטיה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים