בתשובה להאייל האלמוני, 28/05/03 14:39
כמובן, 149110
אפילו ביבי נתניהו מאמין שמעשיו הם לטובת הכלל.
אז שיהיה בתנועה 149152
אם כבר מדרדרים את הדיון לתגובות שלא קשורות זו לזו, אולי עדיף לכיוון של http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
מאמר חשוב ומעמיק. 149169
הנבואות על קריסתה ונפילתה של התרבות המערבית היו מוקדמות במאה שנה. כיום הן מתחילות להתגשם.
למיטב הבנתי, 149172
זאת כלל לא המסקנה של כותב המאמר.
למיטב הבנתי, 149178
אבל אפשר להסיק אותה מקריאת הדברים.
אז שיהיה בתנועה 149176
אני חייב לציין, שבפעם הראשונה שהזמינו את גדי טאוב לתוכנית דיונים, חשבתי שהדבר מבוסס על היותו מנחה תוכניות ילדים בטלויזיה. אבל לאחרונה אני מוצא עניין רב בתוכן דבריו, כנראה יש לאדם מה לומר.
נמצא המגיב שלא קרא את ''המרד השפוף'' 149181
בוש, הכלם וקרא אותו http://www.forum2.org/dubi/books/rebel.html .
נמצא המגיב שלא קרא את ''המרד השפוף'' 149191
קראתי כבר את הסקירה הזו. אז זהו.

למי יש זמן לקרוא? כל הזמן האייל, הלימודים, ו[מסווג].
נמצא המגיב שלא קרא את ''המרד השפוף'' 149212
אבקש מקונדוליסה שתעשה לי תקציר ותקריא לי אותו, אולי בטיסה לעקבה.
ויש תגובה 151407
גבי ניצן מגיב ‏1 במוסף של היום, "מי הזיז את הבאדולינה שלי?", http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...

1 תגובה שנונה וכתובה היטב, שמזכירה שלפני שניצן הפך לעכו"ם מחורפן הוא היה כותב שנון בעל יכולות רטוריות מבריקות. פעם ראשונה מאז שהוא חזר לארץ, שאני קורא טקסט שלו שמזכיר קצת את ניצן מ"כותרת ראשית".
ויש תגובה 151425
מן הסתם איכות הכתיבה היתה זוכה לציון גבוה אצל המבקר הנכבד האלמוני המקורי (מהדיון ההוא), אבל מבחינת התוכן, למרות ההכחשות שלו, זוהי הטפה לאידיאולוגית ניו-אייג' שאינה אנטי-חברתית במהותה, אבל מובילה למצב של איש איש לעצמו המשחקת לידיהם של הנתניהוים והתאצ'רים למינהם.

כמו כן, הטיעון בתחילת המאמר על בחירת הצרכן אינו מחזיק מים. הרב-ערוציות היא דרכם של התאגידים לשלוט בצרכנים ע''י קליעה למיגוון של טעמים. לכן אין כאן מצב של ''צרכן נבון ואקטיווי'' אלא דווקא ''עבד פסיווי של תאגידים''. (וצריך גם להגיד לכותב המוכשר ששימוש בב' יפה יותר לעין משימוש בשני וו'.)
ארז לנדבר? 151426
היה יכול להיות. 151434
אבל מטעם ההרגל זה נשאר עם הווים.
ויש תגובה 151445
לאו דווקא לכותב - נדמה לי שזה הכתיב הנהוג אצל משכתבי "הארץ" בכלל.

ואגב, הוא עשה תרגיל די שקוף - לקח הגדרה רעה של טאוב לניו אייג' (יחפנות וכו') והלעיג עליה, מה שמאוד קל. אבל הוא לא הצליח לשחרר את עצמו מהניו אייג', למרות טענתו שמדובר באולד אייג'. טיעון כמו "זה מושג שמעולם לא הבנתי", בהחלט אינו מספיק כאן.

דווקא חשבתי שטאוב דייק מאוד בעניין האהבה החופשית כ"נעים בגב". הוא הבחין שבתוך הזרם הזה, נוטים לרומם ולפאר את הנפש, ויחד עם זאת לעשות רדוקציה לביטויים החושיים שלה. לפי ה"הרמוניסטים" האלה, צריך לעבוד על הנפש כמה שיותר, לתת לה את כל המקום, אבל מצד שני לחוות חוויות חושיות בצורה סיטונית, רחבה, שאינה מותירה משקעים. במילים אחרות, לנתק בין העיסוק בנפש לעיסוק בגוף. הלזה ייקרא הוליזם?
ויש תגובה 152853
התגובה הזו, בנוסף לראיון עם ניצן ששמעתי השבוע ברדיו, נפצו לחלוטין את האשליה שלי. אין כאן שום פרודיה: זהו נסיון אמיתי לכתוב את "יונתן ליווינגסטון" הישראלי. כמה עצוב.
תודה שהזכרת לי 152858
הבוקר כשרציתי לעדכן האתר של הארץ עוד לא הוסיף את המוסף, תגובה שלישית פורסמה במוסף הארץ היום, "תזיז את הבאדולינה שלך" של שלי יחימוביץ', http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?... לדעתי, עד עכשיו, הכותבת הפחות מוכשרת ברב שיח.
תודה שהזכרת לי 153052
טוב, יחימוביץ' כבר מזמן הפכה בעצמה לפארודיה על הפארודיה של טל פרידמן עליה.
תודה שהזכרת לי 153184
1.בגליון 7 לילות בראיון עם קיצ'יס את פרידמן הוזכר, אאז"נ, כי הגב' יחימוביץ מאד מרוצה מהפארודיה עליה.

2. YNET מארחים את גבי ניצן בפורום אצלם ‏1 ומנסים לרכב על התהודה שיצרו המאמרים. בטיזר בעמוד הראשי הם כותבים: "הגולש גדי טאוב מוזמן אישית".

תודה שהזכרת לי 153198
"מוזמן אישית" לא אמור להיות בפניה לנמען, נניח בדוא"ל, או איציק (אפשר אפילו טלפון), ולא Broad cast?
תודה שהזכרת לי 153204
אני לא ראיתי בעיה בניסוח. נראה לי שבאומרם הזמנה *אישית* כוונתם לנמען ולא למוען, ללא הדדיות. במילים אחרות, לכלל הגולשים (וטאוב בינהם) יש הזמנה להיכנס לפורום ואולם איזכורו של מר טאוב הופך את ההזמנה לגביו ל"אישית". אבל כמו שכבר כתבתי פעם, אינני אסמכתא בעניין לשון ותחביר ‏1.

1 ואין ללמוד מהלאו - הן.
תודה שהזכרת לי 153466
בראיון רדיו שמעתי שגבי ניצן מפרסם ספר חדש על טיולים. האם יהיה מופרך לגמרי לחשוד שכל המתקפה של טאוב, התגובה של ניצן ותגובת הנגד של יחימוביץ נעשו בצורה מתואמת לטובת קידום מכירות?

או שקרינת מסכי מחשב גורמת להחמרת הפסיכוזות אצלי?
תודה שהזכרת לי 153467
נו, ברור, לא?
תודה שהזכרת לי 153470
א+ב נכונות?
תודה שהזכרת לי 153568
גם גימל.
לא אתן לדיון למות 154200
עם כבר מדברים על פמיניסטיות שנהפכו לפרודיות של עצמן, במוסף הארץ של השבוע הדיון טאוב-ניצן שכח, אבל בילי מוסקונה לרמן, האישה שמשוכנעת שכל הגברים סובלים מנכות רגשית, כיכבה בכתבה פארודית מאת נרי ליבנה.

"המצאת השלושה"
כלב נשך אדם! קראו היום בהארץ! 154277
אכן, כתבה מגוחכת במקצת. אפשר לחשוב שבתיכון, בצבא, במעונות ובדירות הסטודנטים, בין זוגות נשואים או בפנסיה אין חברים וחברות שנפגשים לאכול.

אתה חושב שהכתבה פארודית? לי היא נראתה רצינית (ל)מדי‏1.

1 למעט העובדה שהכתבת הציבה את המונח מנאז' א טרואה, ומיד הוסיפה שדווקא סקס - אין.
"מה מייצרים במפעל עופות?" 155028
שואל גבי ניצן בתגובתו‏1 לשלי יחימוביץ, ותוך כדי כך מבהיר לה ולקוראים שהיא והוא לא כותבים באותה ליגה רטורית.

לא אתן לדיון למות 155894
מה פארודי שם? מעניין לדעת.
לא אתן לדיון למות 155908
ז'קו כבר הבהיר לי שיכול להיות שמטרת הכתבה הייתה רצינית. כשקראתי את הכתבה, והגעתי ל:
"בגלל שגברים סובלים מנכות רגשית. ישנה פסיכואנליטיקאית בשם ננסי צ'דרו שמסבירה את עקרון הנכות הגברית: נשים וגברים נולדים מנשים. בגיל שלוש ילדים צריכים לעשות את ההפרדה. וכדי שהבנים יפרידו את עצמם מהאמא הבנים צריכים לדחות אותה, להתנכר לה, כדי לכונן את הזהות הגברית. מאותו רגע ניכור והתבוננות על האשה כעל האחר מלווה את ההתבוננות הגברית גם כשהם מכוננים זוגיות. בואי נזהה טיפוסים - ישנם שמפילים עלייך את כל הבלבול הרגשי שלהם ושואבים ממך את כל הנרקסיסטים הכוח. ישנם הבוסים שהמפתח בכיס שלהם, הם מנטרלים רגשות ושומרים אותך כל הזמן במצב של כמיהה. ישנו הארכיטיפ של החבר שהוא בעצם חברה טובה שאין לו סקס-אפיל. הם תלותיים ותמיד מתגעגעים לאמא שלהם. את צריכה לעבוד אתם קשה מאוד כדי לקיים קשר ומשיכה מינית" חשבתי שלא יכול להיות שטקסט כזה יכתב ברצינות.
לא אתן לדיון למות 156376
אני מסכימה שההתבוננות על המין השני כעל "אחר" משותפת, על פי הקטע הזה, גם לגברים וגם למוסקונה-לרמן עצמה.

ובכל זאת, מה פארודי פה? נא להציג/לתקוף טענות, לא לצטט טקסטים ולהניח שלך ולכל קוראי האייל משותפות אותן הנחות יסוד, ושהם כבר יידעו לזהות מה פארודי (לטעמך).
לא אתן לדיון למות 156400
מה שנראה היה לי פארודי זה שמי שמתימרת להיות פמיניסטית, ז''א לוחמת למען שיוויון בין המינים, טוענת שאחד מהמינים נחות, עד כדי נכות, מהשני. כל זה על סמך בעלה לשעבר, ותיאוריה הזויה, וללא קשר למציאות עצמה, כמו שגם היא מודה בהמשך.
לא אתן לדיון למות 170649
הממ. אבל היא לא טוענת לנכות רגשית מובנית, אלא לכזו שנוצרת עקב החיברות שלהם כגברים. טענות דומות היה אפשר להשמיע (והן מושמעות) גם לגבי מאפיינים רגשיים שנוצרים אצל נשים כתוצאה מהחיברות הספציפי שלהן.
כלומר, החוליה החסרה כאן היא הקריאה ליצירת גבר חדש, אבל אני מניחה שזה לא היה מעניין הכתבה.

(דיסקליימר - אני לא בהכרח מסכימה לטענות של לרמן. צריך שניים לטנגו).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים