בתשובה לשולה הגננת, 21/06/03 17:44
תנו גם לי להשחיל מילה 153107
מה גורם לך לחשוב שגם המוסר הדתי לא נטוע, בבסיסו, בהישרדות הבשר? הנה מהשרוול: דת אינה דבר אינדיבדואליסטי אלא קבוצתי. התארגנות של פרטים בקבוצה מעלה את סיכויי הפרט להישרד. כדי לקיים את הקבוצה הדת מגדירה כללים (וקוראת להם "מוסר") שעוזרים לשמר את המבנה הקבוצתי - לא לרצוח (כדי לשחרר את הפרט מהדאגה לגבו כל הזמן) לא לגנוב (כדי לשחרר את הפרט מהדאגה לרכושו כל הזמן) לא לנאוף (כדי לשחרר את הפרט מהדאגה להמשכיות הגנים שלו כל הזמן) וכו'.
עוד מילה 153125
מה גורם לך לחשוב... ובכן, לא במחשבות מדובר אלא בהבנה שמקורה,אלוהים יודע מהי. המחשבה לפי הבנתי היא הכלי העליון של הבשר, הקצפת של המפץ הגדול.המחשבות הכי מופשטות הן השתלשלות של נסיונות פיזים בסיסיים,יורד גשם ,אז נרטבים. יוצא מזה ,מחשבה שווה חומר. מחשבה הנה כלי מדהים לפיצוח סודות החומר,האדם המאמין מניח שעולם החומר הנו השלכה של עולם הרוח ובכול מאודו מתאווה למאחורי הקלעים ,לשם המחשבה לא חודרת. יתרה על כך,ניראה שהמחשבה והחומר מתנגדים לרוח מתוך חשש לאבד את ההגמוניה. לכן ההתנסות היום יומית של הילד ככ יותר עמוקה ,עוד אין לו מחשבות וכותרות,הכלנית מסתורית וחסרת שם ולהר אין נצ. האדם ניחן בכלים רבים שיכולים לשרתו במסעו ביקומנו המוזר רק נרוויח אם נשתמש בכולם
עוד חצי מילה 153127
אמ... ועכשיו תסבירי לי איך זה קשור למה שאני כתבתי? כי אני לא ממש הבנתי.
''יוצא מזה ,מחשבה שווה חומר'' 153128
אם זה מה שיוצא לך, כדאי שתבדקי איפה הטעות. בטח חילקת באפס באיזשהו מקום בדרך.
קומדיה של ליל קיץ 153131
מה קורה כאן? דווקא המאמינה טוענת שהמחשבה המופשטת,(זו שיצרה את הגיאומטריה למשל) היא תוצר לוואי של חוויות חושיות, ושכ"ג מגן על המטאפיזיקה?
קומדיה של ליל קיץ 153132
אני לא מגן על כלום, אני רק קופץ כשאני רואה משפטים כמו ''מחשבה שווה חומר'', ''אדום שווה גמל'' או ''סימפוניה שווה משחת נעליים''.
קומדיה של ליל קיץ 153133
אם גמל=סיגריות,וסימפוניה=גלידת שטראוס,
למה שווה מחשבה?
קומדיה של ליל קיץ 153177
שני סנט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים