בתשובה לאלי, 21/07/03 19:09
אוברקוביץ' נגד רוטנברג 158910
חברת החשמל פרסמה היום הודעה לעיתונות בה היא מכחישה את הטענות שלעיל. "עוד נמסר מחברת החשמל", כתוב בהודעה לעיתונות, "כי בתום ה'שלושים' למותו של יורם אוברקוביץ ז"ל, תמונה ועדת הנצחה מיוחדת, בהשתתפות נציגי ההנהלה והוועד, שתדון בדרכים להנצחת שמו של יו"ר מזכירות העובדים. ועדת ההנצחה תדון בהצעות השונות, שיועלו בפניה, ותחליט על דרכים נאותות להנצחת זכרו של יורם אוברקוביץ. יצויין, כי בתוך חברת החשמל כבר נשמעים רעיונות שונים, וביניהם גם קריאת שמה של תחנת כוח חדשה, שתוקם בעתיד, על שמו של יורם אוברקוביץ."

לי יש הצעה להנצחה: במרכז המבקרים של חברת החשמל יוצב שלטר ענק, והמבקרים יוזמנו "להוריד את השלטר" לזכרו של אוברקוביץ. חיבור השלטר לרשת החשמל הארצית הוא אופציה מעניינת במיוחד להנצחה שכזו.
אפרופו אוברקוביץ'... 158924
בתכנית "המלה האחרונה" בגלי צה"ל נוהג אברי גלעד לפנות למאזינים שיציעו לו בפאקס מונחים חדשים למלים לועזיות או למושגים אחרים אשר אין להם מינוח מוצלח.

באחת התכניות (לפני זמן רב) התבקשו המאזינים להציע כינוי הולם ליורם אוברקוביץ'. לצערי בזמן השידור לא הייתי ליד פאקס וכך נמנע ממני מלשלוח את ההצעה (המנצחת ...) הבאה:

מי שגדל על ספרי קארל מאי זוכר בוודאי את הגיבור האגדי של המערב הפרוע המכונה "יד הנפץ". במקור (וכן בחלק מהתרגומים לעברית) הוא נקרא "אולד שאטרהאנד".

ואוברקוביץ'? "אולד שאלטר האנד" כמובן!
אפרופו אוברקוביץ'... 170869
היום חברת החשמל פרסמה הודעה לעיתונות:

"יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, אלי לנדאו, הודיע היום, כי בכוונתו להמליץ למליאת דירקטוריון החברה המתכנסת מחר (יום ה'), להשעות את מר יורם אוברקוביץ' ז"ל מכל תפקידיו בחברת החשמל. לנדאו הסביר את הצעד יוצא הדופן הזה, ברצונו לסיים את הפרשה, לאור דרישתו של נציג היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד קובי אמסלם, להמשיך את הדיון בעתירה להשעיית יורם אוברקוביץ' ז"ל, מי שהיה יו"ר ועד עובדי חברת החשמל. מר לנדאו הודיע גם, כי הוא מתכוון לפנות לרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר ולבקשו להכריע בשאלה, האם אין בקשת היועץ המשפטי לממשלה משום פגיעה בכבוד המת.

...

"אשר להלכות שמבקש היועץ המשפטי לקבוע, אמר לנדאו, כי "אסור שאלה יבואו על חשבון כבוד המנוח ופגיעה במשפחתו"... "הודעתו של עו"ד קובי אמסלם מבישה", אמר לנדאו."
אפרופו אוברקוביץ'... 172237
האיש מעורר אהדה גדולה ועויינות עצומה גם אחרי מותו . מצד אחד חברת החשמל פירסמה מגזין מיוחד לזכרו עם הספדים מעובדי חברה מרובים ברובם מלווים בתצלומים של המספידים עם האיש.וכמובן מחפשים בנרות אתר שאפשר יהיה להנציח בו את האיש המת.
מצד שני היועץ המשפטי נחוש בדעתו להביא לפיטוריו גם לאחר מותו. מה שרומז אולי שהיועץ חושב שהעבירות של האיש אם היו כאלה היו מסוג חמור במיוחד .
ראו עוד בעניין זה:
אוברקוביץ
אפרופו אוברקוביץ'... 172238
עוד כתבה על הרדיפה של אוברקוביץ' לאחר מותו יש באתר של יואב יצחק :
הם רודפים גם מתים :
ושם גם אפשר למצוא ארכיון שלם של כתבות שעוסקות באיש ובחברת החשמל בכלל:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים