בתשובה להאייל האלמוני, 22/08/03 18:39
משהו עשיר 169966
לא ממש תרגיל, יותר תרגילון. זה התחיל בזה שכמו מתווכים אחרים סיפר לי המתווך מטעמי שבעצם הוא רצה לקנות את הדירה, אלא שהוא בדיוק עתה קנה דירה ואין לו כסף לעוד אחת. היה שם עוד קטע שאני לא זוכר ואז בחדר המדרגות, כשירדנו שאלתי בעדינות אם יש טעם לדבר על המחיר‏1 ואז הוא פנה למתווך מטעם המוכר ושאל "שמת במודעה את המחיר הנמוך, נכון?" והשני ענה כן, ואמר מחיר הגבוה ב5000$ ממה שהופיע במודעה. הבעייה היתה המשחק החובבני ולא התסריט עצמו. זה מה שגרם לי לפרוץ בצחוק, שסחף גם אותם.

לבסוף ניתקתי קשר עם השניים, לאחר שהתברר שלמרות יכולת ההצחקה שלהם, די קשה לעשות איתם עסקים, אתה מבין, יש אנשים שבשבילם האמת היא רק נקודת מוצא למשהו עשיר הרבה יותר.
למרבה המזל לא כל המתווכים הם כאלה, רק המקצוענים.

והיו חוויות נוספות שתקצר היריעה מהרחב: בעלת דירה שהיא מורה ומחנכת בבי"ס, שלא מצאתי אף ספר בביתה (אבל איזה גוף...); דירה שבאתי אליה ואז המתווך אמר לי במבוכה שבעל הבית מת באותו היום, אז אולי אפשר לדחות בשבוע את העניין; דירה שבאתי אליה ביחד עם קונה פוטנציאלית אחרת, שסירבה בכל תוקף לעלות לשם כי היא חשה "ויברציות שליליות משם"; דירה שהמתווך אמר לי שיש לה סיפור שאני צריך לדעת. "למה אתה צוחק?" הוא שאל אותי, עניתי לו "משהו עם בית קברות אינדיאני?" הוא אמר שלא והסביר לי את העניין. התוצאה היתה שבעלת הבית אמרה לי ששטח הדירה 90, בעוד שדי ברור היה שמדובר בלפחות 100 מטרים. "אז כמה הארנונה?" ניסיתי להתחכם, "1400" היא אמרה "מה?!" נשנקתי. "טוב, אז 1200"... חוץ מזה היא דאגה שבכל החדרים, חוץ מזה בו היא ישבה, יהיה ריח לא נעים, כדי להבריח קונים.
חוויות.

1 או, בתרגום מאפופידית: "גם ב10,000$ פחות אני לא מתחיל את המו"מ, אז תרים אלי טלפון אם יהיה בכלל על מה לדבר"
משהו עשיר 169980
אתה מוכן להרחיב על המחנכת?
משהו עשיר 169983
בהחלט. היא נראתה לי כבת 40-42, היא לבשה מכנסיים קצרים הדוקים (היא היתה לפני שעת הספורט שלה) שחשפו רגליים חטובות ושזופות. חולצתה היתה הדוקה לא פחות (אם כי שכחתי לבחון אזור זה, שכן פתאום נזכרתי למה באתי) ובאופן כללי היא הפגינה סימפטיה ופתיחות. בעלה לא היה בבית. היא ממוצא צפון אפריקאי ו... בעצם אני לא עונה על שאלות כאלו! כבר עתה אני מתבייש לקרוא את ההודעה הזו.
מצידי, זהו סוף הפתיל!
משהו עשיר 169984
כבר אמרתי לך שאני מתה עליך (-; ?
משהו עשיר 169987
אלמלא נחפזתי להכריז על סוף הפתיל הייתי מודה לך (:
משהו עשיר 169996
אבל למה שבעלת הבית תבריח קונים?
משהו עשיר 169999
ממה שאני זוכר מדברי המתווך, מדובר בגירושים מן הסוג הלא נעים. בית המשפט פסק שיש למכור את הדירה במכרז. איני זוכר אם רצונה של האישה היה למנוע את מכירת הדירה או רק להוריד את מחירה - למשל אם מדובר בסכום קבוע שיעבור אליה והשאר לבעלה. אגב, בחדרים, למעט בסלון בו היא ישבה היה ריח חזק של כלב. המתווך סיפר לי שהיא הביאה את הכלב במיוחד למטרה זו.
אגב, ככמה איילים נוספים, גם אני גר בקומה שלישית ללא מעלית וכאלו גם רוב הדירות שראיתי עד כה. סתם, נזכרתי.
משהו עשיר 170174
אה :-) מוזר. אני מכירה כמה אנשים שלבית שלהם יש ריח של כלב, סתם ככה, וולונטרית.

גם אני בקומה כנ"ל. דיברו בזמנו על התקנת מעלית אצלנו, אבל זה כנראה בלתי אפשרי - זה בניין של "חצאי קומות".
משהו עשיר 170355
ואני כבר לא :)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים