בתשובה לנמרוד קפון, 03/11/03 19:13
שתהיה לכולנו שביתה ארוכה 179105
בוודאי שאני תומך בשביתה כיוון שהיא תראה בדיוק מה שווה ההסתדרות, ארגון כושל בזבזני חסר יכולות שמתהדר בהגנה על העובדים אולם בעיקר מגן על הוועדים למעט כאשר יש סיקור טלוויזיה אז הם יהיו שם.

אני בהחלט חושב שגל השביתות יועיל לביבי , למעשה כל מה שההסתדרות עושה היום רק מועיל לו, כאשר רואים למה היא דואגת ואיך היא פועלת זה בהחלט מועיל לו.

השאלה האם צריכה להיות הפרטה היא שאלה מאוד חשובה ואולי שאלת השאלות, אני בהחלט מאמין כי בהחלט צריכה להיות הפרטה של כל דבר שבו מחזיקה הממשלה מלבד שמירה על הביטחון (פנימי חיצוני).
למעשה אפילו את מס הכנסה הייתי נותן לבצע לחברה חיצונית פרטית ואני מבטיח לך שהוא היה יעיל הרבה יותר.

האם זה שמוסיפים עוד 5 משרות (שלזה אני מתנגד) משתווה לזה שבכל הארץ כל המפעלים הפרטיים מצמצמים מתייעלים ולא לוקחים עובדים נוספים אולם המיגזר הציבורי גודל ב4% במקום לקטון?

אני נורא אוהב את המשפטים הללו (הון ושלטון) ושאר סיסמאות.
נשאלת שאלה פשוטה מה הפיתרון למצב המחורבן שבו נימצאת היום המדינה, האם להמשיך כרגיל ולהתדרדר יותר, האם להגדיל את המיסים על העשירים (לא מילה גסה עשירים) ואז הם וההשקעות שלהם ילכו למדינה אחרת (רמז אני לא שייך למעמד הזה , למעשה אני יותר קרוב לצד השני)

הידברות על מה? המדינה רוצה להוציא חוק, מותר לה, המדינה רוצה להפריט מותר לה.
מי זאת ההסתדרות מה היא עשתה בשביל העובד?
העלתה את שכר המינימום? וכמה אנשים פוטרו כי המפעל לא יכל להתחרות בחו"ל ולכן עבר לשם?
מה זה צורה הדרגתית? לתת כסף שאין בצורה הדרגתית? ואיך לעשות את זה לבקש משערי שמיים להפתח ולהזרים לנו כסף? או לתת לקבוצות מסויימות באולכלוסיה להמשיך ללדת הרבה ילדים למשפחה ושאני ואתה ניצטרך לכלכל אותן בכסף שאין לנו?

מה זו צורה ברוטלית? האם הוא לא אמר בדרך לבחירות שזה מה שהולך להיות? האם אתה לא קורא עיתונים כלכליים שאומרים לך שהכלכלה על סף תהום? ושהמצב כל כך גרוע שאם יהיה קצת יותר גרוע אולי כבר לא יהיה על מה לכתוב?

האם אתה יודע שבמשק ספקים ממתינים חצי שנה לתשלום, אתה מבין מה המשמעות של לזרום ללא כסף במשך חצי שנה ולהמשיך לשלם איך שהוא שכר לעובדים כי אילו לא יכולים לחכות עד שישלמו למפעל? ומי ישלם לבנק את הריבית על ההלוואה? איזה בנק יתן הלוואה?
מתי שמעו על זה במגזר הציבורי?
האם אתה מכיר את זה שאורנג לא מזמן הורידה את השכר של כל העובדים שלה? ושחברות אחרות מפטרות בלי הפסקה כדי לשרוד, ואני מדבר על חברות גדולות.

האם אתה יודע שהשכר ברוב המשק מוקפא כבר יותר משנתיים למעט המגזר הציבורי שם יש הסכמים וצריך לכבד אותם.

כאשר תביט במצב קצת החוצה תבין למה מה שביבי עושה הוא סוף סוף התחלה של ניסיון לצאת מהבלגן שהשאירו הממשלות הקודמות כולל שלו.

הגירעון החודש כבר 20 מליארד כאשר המכסימום שאושר הוא 15 . אתה יודע מאיפה להביא איזה 5 מליארד?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים