בתשובה לפנחס דנציגר, 12/01/00 22:28
אריק שרון 1799
א. "אריק...לא לקח שום דבר לכיסו". לא ממש מדויק. חוות השקמים הועברה לו על ידי המדינה, כשהיה שר החקלאות. מקרה? אני סקפטי. אבל זה קרה בתקופה שבה היו סלחנים הרבה יותר כלפי גיבורי מלחמה (בטרם מלחמת לבנון).

ב. "לא הורשע בשום עבירה על רקע אישי" - לא ממש מדויק. נאמרו עליו מילים קשות מאד. במשפט דיבה בו הפסיד. למי ששכח, בית המשפט קבע שאריק שרון שיקר לראש הממשלה ולממשלה כולה. בן גוריון, בשנות החמישים, כתב עליו ש"הוא יוכל להיות קצין מעולה, אם יחדל ממנהגו לומר אי אמת".

ג. "הרעיון לפתוח במלחמת לבנון לא היה גאוני" - לשון המעטה. שרון הורה לצבא לבצע תוכנית _שהממשלה דחתה_ תוך שקרים בלתי פוסקים לממשלה, ונסיון לבנות התנחבלויות בלבנון. בשלב מסוים הממשלה נטלה משר הבטחון, בצעד חסר תקדים, את הסמכות להפעיל את חיל האוויר, מפני שהבינה ששר הבטחון שלה לא חרג ממנהגו לומר אי אמיתות.

ד. "אילו היו נותנים לו לכבוש את ביירות..." - ביירות נכבשה, חביבי. איפה אתה חושב נמצאות סברה ושתילה? אולי כדאי שתקרא משהו על המלחמה, במקום להקשיב למה שאומרים בהפגנות הימין? מעבר לכך, אנא הסבר כיצד כיבוש ביירות היה פותר את הבעיה הפלסטינית. ובאותה הזדמנות, איך כיבוש ביירות היה פותר את הבעיה הסורית. ולמה, מאחרוביירות נכבשה, הבעיות הללו לא נפתרו.

ה."השמאל לא נתנן לשרון להשלים את מלאכתו..." - צה"ל היה בבירות תוך פחות משבוע מתחילת המלחמה. השמאל התחיל להתעורר ביולי, שבועים לאחר מכן (ראה ארכיוני "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" מהתקופה). מה זה החרטא הזה? אולי תקרא קצת, ולא תקשקש?

ו. "..ולא כדי להגן על חיילינו חס וחלילה..." - עלילת דם. אני מקווה שיש לך הוכחות. תתקשה למצוא כאלו, כי שלום עכשיו הכירה באש"ף כפרטנר למשא ומתן רק בשנת 92', ורצ עשתה זאת רק בשנת 88', כלומר, שש שנים לאחר תחילת המלחמה. אתה הוזה, ידידי.

ז. "בשנת 1970 הצליח שרון לבלום את גל הטרור.." - בשנת 1970 שרון הרג הרבה פלסטינאים בעזה. הפלסטינאים הפנימו את הלקח, והעבירו את הטרור מעזה לתחומי ישראל. תעבור על עתוני שנות השבעים, מצפה לך קריאה מעניינת מאד.

ח. "...בלי להסגיר חלקי מולדת יקרים" - ממתי ע\ה היא "חלק מולדת יקר"? איפה אתה חי?
אריק שרון 14391
אתה באמת תמים, יש אנשים שמוכנים אפילו לפשוע בשביל המדינה שלא לדבר על להילחם ןלמות ומה שאתה עושה לאיש הזה זה מה שילדים בגן עושים אחד לשני, אני אמרתי אתה אמרת הוא לקח לי אני נתתי..... כל זה לא חשוב חשובה התוצאה.
אריק שרון 33142
לא משנה , אריק שרון הינו בראש ובראשונה יהודי גאה לוחם ומנהיג ולא משנה כמה ערבים הוא הרג ,מישהו הרי צריך להרוג את כל הפנאטים הללו ,הברברים חסרי לב אכזריים וכל מטרתם היא להגיע השמיימה ותפקידו של אריק שרון להטיס אותם במהירות לגן עדן היכן ששבעים בתולות מחכות להם בקוצר רוח.
אני בן אדם ליברלי אך איך אפשר להיות איש רחום וחנון כלפי אלה שרוצים את השמדתינו.
לכן אני ממליץ לכל יפי הנפש תנו לאריק לעשות את העבודה שלו בשקט.
אריק שרון 33286
במה, בדיוק, מתבטאת הליברליות שלך?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים