בתשובה לXslf, 15/11/03 14:41
''יוניצ''ף גורמת למות מיליוני תינוקות בעולם השלישי'' 180716
אני מכיר דווקא דעה אחרת:
באפריקה שיעורי האיידס גבוהים במיוחד. אחת הדרכים להעברת איידס בין אמהות נגועות לתינוקות הוא דרך הנקה (האם יש כאן רופאים שיכולים לאמת את זה?). דווקא במדינות אלו, היכן שיוניצ"ף ושאר ארגונים עושים את עיקר פעולתם, החרמת נסטלה וחברות אחרות (שאכן קיימת) גורמת להדבקת יותר תינוקות באיידס.
http://www.theotherside.org/archive/may-jun00/risher... (פיסקה תשיעית)

ועוד קישורים רבים. החיפוש ב-google הוא africa nestle boycott aids
''יוניצ''ף גורמת למות מיליוני תינוקות בעולם השלישי'' 180717
הנה עוד אחד טוב:
איידס והנקה 180719
שיעור הדבקת תינוקות באיידס דרך הנקה הוא 7-22% (כלומר - אם האם נושאת איידס וגם מניקה, זהו הסיכוי שהילד יידבק). במדינות המפותחות יש המלצה גורפת וחד משמעית שעל נשאיות וחולות איידס להימנע מהנקה. במדינות המתפתחות, לעומת זאת, לא גובשה המלצה חד משמעית המקובלת על הקהיליה הרפואית.

דעתי היא שבמקומות שבהן תמותת התינוקות היא גבוהה מהמספרים דלעיל, רצוי להניק. מלבד זאת - במדינות עניות במיוחד אין לאם אפשרות בחירה אמיתית. חלק גדול מהאימהות האלה אינן יודעות אם הן חולות או לא, ואין להן שום רצון להיבדק (ממילא אין להן נגישות לטיפול אם הן חולות).

חלק מהדעות השונות והנימוקים מסוכמים לא רע במאמר הבא: http://www.voanews.com/EnglishtoAfrica/article.cfm?o... (זה לא המקור ממנו הבאתי את האמור לעיל, אך המסרים הם די דומים).
איידס והנקה 180735
מה בקשר לעלות הפורמולה? גם בארצות מפותחות פורמולה זה לא דבר זול.

איך משפחה בעולם השלישי אמורה לממן פורמולה?
איידס והנקה 180742
נסטלה מוכרת את הפורמולה באופן מסובסד/או אפילו בחינם בארצות מתפתחות (למיטב ידיעתי, אין לי זמן לחפש באינטרנט). לכן הקצף על החברה הוא כה גדול.
איידס והנקה 309408
האם תינוקות לאימהות נשאות איידס אינם נולדים עם המחלה?
איידס והנקה 309419
בדרך כלל לא.

במקומות הגרועים ביותר, בהם אין שום טיפול, האם חולת איידס (לא נשאית) והלידה היא טבעית, שכיחות ההעברה מהאם לעובר היא 25-30%. שיעור התחלואה המירבי לילדים שנולדו לנשים בעלות עומס ויראלי גבוה במיוחד הוא 41%.

במחקר שנעשה באוגנדה, טיפול אנטיויראלי חד פעמי לאם וליילוד הוריד את תחלואת התינוקות מ-‏25% ל-‏13% בעלות חד פעמית של 4$.
איידס והנקה 309421
זה נשמע לי מאוד מפתיע. האם זה קשור בשאלה אם האם הייתה חולה כבר כשהתעברה, או רק במהלך ההריון?
איידס והנקה 309422
למה זה מפתיע?

בתשובה לשאלתך – לא ידוע לי. מובן שככל שמחלתה קיימת זמן ארוך יותר - העומס הויראלי הוא גבוה יותר, אבל מעבר לעניין זה, לא נראה לי שיש חשיבות מיוחדת לתקופת העיבור.
איידס והנקה 309426
ולי זה מפתיע אותי משום שאינני בקיאה ביותר ב''שיטות'' ההידבקות באיידס. אני, בכל אופן, חשבתי שהמגע עם דמה של האם בהכרח ידביק את התינוק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים