בתשובה להאייל האלמוני, 22/11/03 20:38
ניסוי מעניין בטבע האדם 181679
זה מה שעושים בעיראק בעצם. זה לא מצליח במיוחד כרגע אבל זה אולי יצליח. בצרפת הפריבלגיה הזאת קצת דחוקה היות שהמנטליות הערבית כבר גובה את מחיריה. ואולי נראה לך שסדרת הרצאות ומסע הסברה בבתי ספר ערביים בצרפת יצליחו לשכך את המנטליות הערבית צמאת הדם?
אבל תמיד אפשר לנסות, זה כן. מאידך, זה שהתגובות האלה עלו כך פתאום מבלי שתהיה סיבה אמתית ומוצדקת די מוכיח שמסע הסברה יהיה די עקר. מה יגידו בדיוק? "להרביץ ליהודים חלשים סתם, זה רע! נו,נו,נו!" רק ברברי צמא דם לא יבין את זה בעצמו, בטח כשהוא גר בצרפת השלווה שחוקיה עצמה אוסרים כל פעילות כזאת והיא עצמה מחנכת את אזרחיה להיות שומרי חוק (אני מניח).

פעולה יעילה הרבה יותר תהיה שרשרת חקירות ומאסרים.

גם היהודים עצמם צריכים להתארגן. איך? כרגיל. אנחנו כבר מתורגלים. מתכנסים ברבעים, משתדלים אצל השלטון, מקימים כוח הגנה יהודי. שום דבר לא השתנה. עצוב, אבל נכון. הצרפתים עצמם אולי אינם מסוכנים אבל הערבים בצרפת כן.
ניסוי מעניין בטבע האדם 182259
הכשל המרכזי בטענותיך היא ההנחה שההתנהגות של בני המהגרים בצרפת מנוגדת לחינוך ולמסרים שהם מקבלים מהממסד הצרפתי, ולכן מעידה על ''מנטליות ערבית''.

ההיפך הוא הנכון. הממסד וכלי התקשורת בצרפת הם המקור המרכזי להסתה לאלימות נגד ישראלים ויהודים, והם גם אלו המגבים אותה, נמנעים מכל פעולה נגדה ומנסים להשתיק כל ביקורת עליה.

ההנחה שמעשי האלימות עצמם מבוצעים ברובם על ידי צאצאי מהגרים, ולא על ידי ''צרפתים אמיתיים'', גם אם היא נכונה, לא מלמדת יותר מדי. במצב נורמלי בחברות ''מתוקנות'' רוב האוכלוסיה לא פועל באלימות. מי שכן עושה זאת הם השוליים של החברה, מובטלים, גורמים פליליים וכדומה, בקיצור האספסוף.

העובדה שבצרפת של ימינו האספסוף מורכב רובו ככולו מצאצאי מהגרים היא במידה רבה עדות לכשלון המוחלט של המדיניות החברתית בצרפת בשלושים השנים האחרונות. מדובר בנערים שהתחנכו במערכת החינוך בצרפתית, או נשרו ממנה, ומתקיימים ממערכת הרווחה הצרפתית.

התרבות, או תת התרבות שלהם, היא יצירה צרפתית מקורית, שהאלג'יראיות שלה היא לא יותר מפוזה רדודה. כמעט כולם אינם דוברים כלל ערבית ומנותקים מכל קשר אמיתי לתרבות ערבית או מוסלמית.

ההתנערות של הממסד הצרפתי מתת התרבות הזאת ותיוגה כ-''ערבית'' או ''מוסלמית'', היא רק עדות נוספת להתנכרות הגזענית שלו מבני המהגרים, שיצרה את התרבות הזאת מלכתחילה.
ניסוי מעניין בטבע האדם 182526
אם דבריך נכונים אכן טענתי מתערערת אך המסקנות חמורות בהרבה.מאידך, אנו עדים לתופעות דומות בהולנד, ואם דבריך נכונים הרי שגם שם הם צריכים לחול.

בכל זאת, אני מתקשה להסכים לצירוף לפי התופעה היא תופעת שוליים והיות שהערבים הם השוליים הרי היא חלה אצלם. נראה לי שזה יותר רחב מזה. בכל זאת, הערבים אינם השוליים היחידים והתקשורת הצרפתית, גם אם היא אנטי-ישראלית אינה מטיפה להתקפות פיזיות אך המיעוט ערבי בחר שכן להגיב כך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים