1817
בתור מגדלת תרנגולות מטילות לשעבר רציתי לשאול את כל הצמחונים שמטיפים לאי אכילת בשר האם הם גם לא אוכלים ביצים (ראיתם פעם באיזה תנאים מוחזקות מטילות?)או לא משתמשים במוצרי עור וכולי וגם אם כן האם הם שקלו מה הנזק האקולוגי שנגרם כתוצאה מייצור התחליפים עצמם?
האם זה יותר מוסרי לזהם את העולם?
לסיכום היות וכל פתרון יוצר בעיה אחרת ואני לא מאמינה שקיים אדם שיכול לחיות בכל תכתיבים "המוסריים" ועד שלא נוכל למצוא תחליפים מוסריים באמת
אני לא רואה פסול באכילת בשר
(ואם כבר אוכלים אז עדיף להנות)
לנעמה 2599
בסיבה העיקרית שהפסקתי לאכול בשר היא "ההנאה" שבאכילת הבשר, והגרשיים הם בגלל שאני בהחלט לא נגד הנאות, להפך - אני חושב שרצוי להנות וכמה שיותר בחיים, ולעשות את מה שטוב לנו באמת !!! אבל באמת, מיתוך הקשבה פנימית וללא קונפליקטים, שרוב אוכלי הבשר לא היו מסוגלים אפילו לנקות תרנגולת, שלא נדבר על שחיטה, מצד שני אין להם בעיה לאכול סטייק עסיסי נוטף דם, ואם הם חושבים שהם לא משלמים את המחיר על תאוות הבשרים הזאת, טעות בידם. אכילת בשר היא הנאה ואין לי ויכוח על זה, אבל זו הנאה שמשלמים עליה מחיר. לכל סוג מזון יש אופי, ומה שאנחנו אוכלים משפיע מבחינה נפשית ופיסית.
אם אדם הרגיל לאכול בשר יוכל ארוחה ללא בשר, הוא ירגיש צורך לבשר." ארוחה ללא בשר זה לא ארוחה" יגיד.
וכאן אין שום הבט תזונתי אלה צורך נפשי בלבד. וכאן בטח תגידי "מה רע בתאווה או צורך, צריך להנות" ותקני אותי אם אני טועה. אובכן באמת בלי להכנס לויכוח בריא לא בריא כי לא נצא מיזה, הבשר מעורר בנו יצרים חייתיים, שהם הבסיס ליצר הקיום. מכיוון שאנו מזמן לא משתמשים באותו יצר, (לפחות חלקנו לא) אני יכול להעיד מנסיון אישי של אוכל בשר לשעבר, ושל עוד כמה, שאי אכילת בשר הופכת את האדם לרגוע יותר, או יותר נכון הופכת את האדם לאדם.
לנעמה 2647
לא, אני מזמן הפסקתי לאכל ביצים גלויות
(הכוונה כאן היא לביצים שלא בלחם שחור שאני אוכל כי אני
אלרגי ללחם לבן וללבן שבתוך קליפות של תפוזים).

לקטע של ההנאה:
תראי, אולי אני לא "הצמחוני הקלאסי", אבל
באף הודעה שלי פה לא אמרתי
שבשר זה לא דבר טעים, זה פשוט
מה שבגללו אני לא אוכל בשר זה פשוט הדרך
שבה החיות המסכנות שגורלן
נחרץ בטרם נולדו
הופכות להיות אוכל...

ואסיים את ההודעה הזו בקטע מהספר המייגע אך הטוב "שם הורד": "לשתות רק טיפ-טיפה" אמר
אב-המנזר לאורחיו, בשעה שמזג את היין לתוך הגביעים, "כדי לא להספיק להנות."...

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים