ועדת שפר? ועדת עברי! 183022
ועדה נוספת, בראשות האלוף (במיל.) דוד עברי‏1 עומדת להציע תוכנית אחרת, במסגרתה רק מי שיהיה פטור מגיוס לצה"ל מסיבה כלשהי יהיה רשאי להצטרף למסלול השירות הלאומי. תוכנית זו מכוונת בעיקר כלפי בני נוער שפטורים משירות בגלל בעיות בריאות וחרדים. בצה"ל היו מעדיפים אומנם שמרבית החרדים יתגייסו, אך מבינים שמדובר בשאיפה לא מציאותית. כמו כן, הוועדה בודקת את האפשרות של שירות לאומי - שמקנה זכויות של יוצאי צבא - לאוכלוסייה הערבית. לשם בחינת התוכניות ייפגש עברי עם מנהיגים בציבור החרדי והערבי, כדי לשמוע את דעתם בנושא. אם יוחלט לפעול להנהגת שירות לאומי כללי, ידרוש הדבר החלטת ממשלה מיוחדת ושינויי חקיקה בכנסת.

"מעריב": http://images.maariv.co.il/channels/1/ART/599/942.ht...

1 למה בעצם עיתון מעריב ואני מוצאים לנכון לציין דווקא את דרגתו של עברי במילואים? הבנאדם היה מנכ"ל משרד הביטחון, שגריר בארה"ב, ועכשיו הוא נציג בואינג בישראל. ככה זה - תרבות של ביטחוניזם.
ועדת שפר? ועדת עברי! 183165
למה? כי אנחנו רוצים לדעת שמי שממליץ על פעולה כזו או אחרת שתהיה בעלת השפעה ארוכת טווח על צה"ל, יודע על מה הוא מדבר. אם ועדת עברי הייתה עוסקת בתעופה אזרחית, אזי היותו נציג בואינג בישראל כנראה הייתה עובדה רלוונטית יותר מאשר היותו אלוף במיל.

ובאשר לידיעה עצמה - לדבר על שירות לאומי ש"יקנה זכויות של יוצאי צבא" לכלל הציבור זה די דבילי, שהרי ברור שכל הזכויות של יוצאי צבא תעלמנה ברגע שזה יעבור. אין טעם בזכויות מיוחדות לכל.
ועדת שפר? ועדת עברי! 183170
להיפך. היום הזכויות שניתן להעניק ליוצאי צבא מוגבלות ביותר. לא לכל אחד ניתנת הזדמנות להתגייס. ולפיכך הפליה בשל שירות בצבא איננה חוקית. כך לגבי קצבאות הילדים, וגם לגבי קבלה לעבודה. אם תינתן לכולם *האפשרות* להתגייס, לצבא או לשרות לאומי, תהיה הצדקה מסויימת לאפליה בין המשרתים ובין שאינם משרתים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים