בתשובה לאסתי, 04/12/03 8:59
מה יש לי נגד ההינדוהיזם 183102
החשישיים היו מתאבדים פוליטיים? זה חדש לי. תוכלי לפרט?
מה יש לי, מה. 183120
החשישיים אמנם הסתפקו בד"כ בלרצוח רק את האחר, מבלי לקפד גם את עצמם בהזדמנות חגיגית זו. אלא שזכור לי משהו שקראתי (בועטת בעצמי אך זה לא עוזר- לא זוכרת איפה, אולי זה יבוא אחר כך) על נוסע ימי ביניימי שהגיע למצודה של הכת (באיזור ההררי של צפון סוריה ועיראק בערך, אא"ט). ושם המנהיג הדגים לו את מידת השליטה שלו באנשיו- הוא קרא לכמה מהם לקפוץ לתהום והם עשו זאת (אחד אחרי השני, לא ביחד). כמובן, הם עשו זאת לאחר "הכנה" של סימום ותזכורת מחודשת על התענוגות המצפים להם בעולם הבא.

בקיצור, אנסה לאתר מאוחר יותר מאיפה לקחתי את זה‏1. אך נכון שעקרונית, ההתאבדות לא היתה חלק בלתי נפרד מהפעולה האסאסינית. ואם תזכור, גם שכנינו התחילו להתאבד ביחד עם קורבנותיהם, כדרך לעקיפת אמצעי מניעה שלנו נגד פיגועים לא התאבדותיים. מה שכן, העניין מצא חן בעיניהם כ"כ שנראה שהיום הם מתאבדים בשביל הכיף (כלומר - 72 הבתולות וכל זה) גם כשאין צורך, ואפשר להרוג גם בלי זה.

1 אני רק מקווה שזה לא מהספר של ברנרד לואיס בנושא. ספר אינפורמטיבי, אבל הסגנון קצת משעמם...
מרקו פולו 183121
מה יש לי, מה אין לי 183124
מה שאת מתארת לא נתפס אצלי כ"התאבדות פוליטית" במובן המוכר. אני אתעלם באלגנטיות מההערה הצינית(?) לגבי ה"כיף" שכן אין לי הכשרה בפסיכולוגיה.
מה יש לי, מה אין לי 183126
אה נכון, "התאבדות פוליטית" אצלך זה כשפוליטיקאי עושה טעות שמחסלת לו את הקריירה... רגע, הרי הפוליטיקאים שלך לא עושים טעויות! ז"א שאצלך בעצם אין התאבדויות פוליטיות, נכון? נו טוב, עם זה אני באמת לא מתכוונת להתווכח :)
מי קופץ מהצוק? 265404
נראה לי שהתכוונת לספר 'שוגון'. ביפן של המאה ה-‏14 היה מאוד חשוב לאנשים להקשיב למנהיג הסומוראי.
חץ מזה שהתאבדות אלטרואיסטית מאוד "פופולארית" בעולם בחברות רבות, עתיקות וישנות.. מהג'יהאד האיסלמי.. ועד מורמונים מטורפים.
ואנחנו שיוצאים להלחם ולמות על הגנת המולדת.. אנחנו לא מתאבדים אלטרואיסטים?? שאלה למחשבה בלי גוון בוליטי..
החשאשינים... 195086
חסן אבן-צבאח, מנהיגה של קבוצה איסלאמית קנאית, אימץ את שיטת הרצח כחובה קדושה במלחמתו לסילוק הכובש התורכי ובני-בריתו, החליפים המצריים.
הארגון הסודי שהקים התפשט עד מהרה מערבה לעבר סוריה, שם קיבל כל אחד מיורשיו את התואר "הזקן מן ההר".
בשנת 1096 הצלבנים פתחו במלחמה, בברכת האפיפיור, לשחרור קברו הקדוש של ישו מידי הכופרים.
פולשים אלה הפכו ליעד רצחני של ה"זקן" וחבר מרעיו, שכונו "חשאשינים", משום שהתמכרו לחשיש כדי להגיע לאקסטזה דתית שתכינם לקראת מעשי ההקרבה העצמית המזומנים להם.
הצלבנים ביטאו שלא כהלכה את המילה "חשאשינים", וחזרו לאירופה עם מונח קרוב - אסאסינים, רוצחים!
תטל''א 195087
(תשובה טובה לשאלה אחרת :) )

קרא/י שוב את השאלה - האם החששינים היו מתאבדים פוליטיים: תגובה 183097

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים