בתשובה לאלי, 04/12/03 8:46
מה יש לי נגד ההינדוהיזם 183112
הטמאים קשורים קשר בל ינתצק לרעיון גילגול הנשמות של
ההינדוהיזם . ההנחה שיש קרמה וכל אדם מקבל בחייו את מה שמגיע לו כתוצאה ממעשיו בחיים קודמים. ואדם נהפך לפי האמונה ההינדית ל''טמא '' כתוצאה ממעשיו בחיים קודמים . זהו בסיס של האמונה ולא נלוה אליה וזהו מאפיין מרכזי של החברה ההינדית מאז המאות הראשונות לפני הספירה לכל הפחות ועד היום גם כאשר זה נאסר בידי הממשלה.
החשישיים אכן היו מעין מתאבדים וכנראה גם הם הותירו את רישומם על החיזבללה שבא מאותם המקומות בלבנון , אבל אני משער שה''נמרים'' שימשו כדוגמה מיידית יותר.
ואם כבר אנחנו בענייני תורות נתעבות אז אי אפשר שלא להזכיר את מנהג שריפת הנשים המקובל בהינדוהיזם שעליו קראתי את אחד המאמרים המפגרים ביותר שנחו עליו עיני בעיתונות ישראלית ''רצינית'' , איזה שהוא דבר שהופיע בכתב העת הרציני בדרך כלל ''מסע אחר '' ושבו המחברת ( לא אינני זוכר את שמה ) במיטב הסגנון הפוסט מודרניסטי השליט באוניברסיטאות ניסתה לשכנע את הקוראים שזוהי ''התנשאות '' מצד אנשי המערב לתקוף את ההודים על מנהג זה.
המאמר הזה יזכר לדיראון עולם ביחד עם איזה מאמר מפגר אחר שהופיע שם על ארון הברית שכביכול נמצא באתיופיה ותיאר בפרטי פרטים את ההתרגשות שנחה על הכתב כאשר צפה בעיניים
קרואות לרווחה במה שהאתיופים היציגו ''כ''ארון הברית המקורי'' . המאמר הזה אפילו הפך בסופו של דבר לסרט בידי המגזין.
סאטי 183154
סאטי / ניט סאן

בחשכת הנהר
כשתישרפי
על המוקד
בטקס לא לך.

בקשי מהם
מחילתי
שלא חזרתי
כמובטח.

מה יש לי נגד ההינדוהיזם 183374
התנצלות ל"מסע אחר" אותו מאמר שהופיע אצלהם ( של עורכת האוניברסיטה המשודרת תרצה יובל ז"ל ) רק התייחס לאותו מאמר נתעב שהופיע במעוז הפוסט מודרניזם בישראל "תיאוריה וביקורת " ב-‏1995 .
יצירת המופת הפוסט מודרנית הגאונית הנ"ל נכתבה בידי פוסט מודרנית הודית , אחת גיאטרי צ'קרוורטי ספיבק. שם היא התייחסה לאיסור שהוטל בידי הבריטים על שריפת נשים בהודו כאל "פגיעה ברצון החופשי של סובייקט מוגדר מינית "(דהיינו בלשון בני אדם שכנראה אינה מובנת לפוסט מודרנים לנשים ) והיא מגדירה זאת רכ"אקט של גברים לבנים המבקשים להציל נשים חומות מגברים חומים". בקיצור אבי אבות כל טומאה הוא הקולוניאטליזם הבריטי המערבי שניסה לפגוע ברצון החופשי של הנשים ההודיות האומללות בעת שהנ"ל ניסו לשרוף את עצמן.
ומן הסתם הממשלה ההודית המודרנית שממשיכה באיסור גורף על פעולה זאת ( אם כי רבים אינם טורחים לציית לו וממשיכים בשריפת הנשים ) גם היא כתוצאה אוייבת אימפריאליסטית של הנשים ההודיות התמות ,לפחות אם נקבל את דברי הפוסט מודרנית ההודית האמיצה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים