היכן החמאס? 186471
בתגובה גם לתגובה 186395 : אחת התוצאות של פחד הנהגת החמאס, שיושבת בשטחים, לפחות עד כה, היה שהם נמנעים בשלב זה מפיגועים בתוך ישראל, אם כי הם מנסים שוב את הנוסחא של פיגועים בשטחים בלבד בתנאי שישראל לא תתקוף בתגובה. אך הרשתות הענפות של החמאס סייעו לאירגונים אחרים לעשות כן בתקופה האחרונה. ואכן, אירגונים אלו ניסו לבצע כמה עשרות פיגועים גדולים בתוך ישראל בשבועות האחרונים. אגב, חלק מרשתות החמאס בשטחים מקושרות ישירות להנהגה שבדמשק ופועלות לא פעם בניגוד ותוך סיכון ההנהגה המקומית. היא לא צריכה לחשוש יותר מדי, המשפט הבינ"ל, הוי אומר אירופה, מגן עליה (היא בתוך מדינה ריבונית ואי אפשר להוכיח כלום כי זה לא מעניין).

מעניין שסוריה משגרת בתקופה האחרונה פיגועים לתחום הירוק ‏1, בידיעה שהדבר עשוי לגרור תגובה ישראלית בתוך סוריה. האם הם מכינים תגובה לכך?

מקורות: התקשורת.

1 דרך הג'יהאד האיסלאמי, לאחר שהפיגוע האחרון שהם שיגרו דרך רשת חמאס עוקפת הנהגה העלה לזו המקומית את הסעיף.
היכן החמאס? 199619
מעתה יהיה לי מעט קל יותר להביא קישורים לדבריי.

לגבי המעורבות ה"עקיפה" של החמאס בפיגועים המוניים בישראל:
ציטוט:
פיגוע ההתאבדות אתמול באוטובוס בירושלים, כמו הפיצוץ הקודם לפני כחודש, מלמדים שבחודשים האחרונים הצליח החמאס במהלך מתוחכם, לחדור לתוך הזרוע הצבאית של הפתח. החמאס מפעילה בפעולות טרור נגד ישראל, אף שהדבר נרשם ל"זכותו" של התנזים או גדודי אל אקצה.

את פיצוץ האוטובוס בקו 19 ב-‏29 בינואר השנה ביצע שוטר פלשתיני שהיה רשום כחבר בגדודי אל אקצה, אך את חגורת הנפץ קיבל מידי החמאס.
סוף ציטוט.

כללית, לגבי שיטת "מלחמת ערב במערב" אותה הזכרתי בתגובות קודמות: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...
ציטוט:
הדוגמאות מוכרות. ארגון אל-קאעדה, חסר הטריטוריה והאחריות השלטונית, הצליח לפגוע קשה באמריקה וממשיך לפעול ולהפחיד. סדאם חוסיין, שמשטרו היה מופת לריכוזיות, העז פנים מול מעצמת-העל ונענה בכיבוש, בהדחה ובחיטוט משפיל בשיער ובשיניים. פקיסטאן "מתקשה להשתלט" על המוסלמים הקיצונים, והנשיא פרבז מושארף מאיים בכאוס טרוריסטי וגרעיני, אם ייפול מהשלטון. בנסיבות כאלה, מוכנים בוואשינגטון לבלוע סיפורים על "יוזמה פרטית" של מבריחי הטכנולוגיה הגרעינית, ואפילו לא כועסים על החנינה שהעניק מושארף למדען "הסורר" עבד אל-קאדר חאן. העיקר שהגנרל הידידותי ישרוד.

סוריה פועלת באותן שיטות. במקום להתייצב מול ישראל והלחץ האמריקאי היא מעדיפה לחמש את חיזבאללה ולתת מחסה לארגוני הטרור הפלשתיניים, תוך כדי התכחשות לפעולותיהם. יאסר ערפאת בחר באנרכיה ביטחונית, שמקלה עליו להתנער מהפיגועים שמבצעים "ארגונים עצמאיים".
סוף ציטוט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים