נגד הגדר 189343
הוספת גדרות לאורך המסלול מכערת את הטבע. אחת המטרות בטיול היא להתחמק מסימנים אלה של תרבות.
מאחר שהזכרת את שוויץ - כיצד דברים נראים בשוויץ?
הפתרון שאתה מציע הוא מתבקש, אך נובע מבלבול בין מרחבים. המרחב העירוני, המרחב הצבאי, המרחב הטיולי והמרחב הפראי, לכולם דרישות שונות. מסלול טיול אינו טיילת.
תאונות קורות, ובדרך-כלל ניתן למנוע אותן. האם המחיר שווה את זה? ואולי יש גורמים אחרים לתאונות מטיילים, כמו חוסר זהירות, שניתן לטפל בהם בדרכים אחרות?
נגד הגדר 189560
הייתי לפני כמה חודשים בשוויץ ולא היה שם ייתר של הגנה על המטיילים , במספר גדול של מקומות ניתן ללכת בשבילי מטיילים ואין שם ישלט המזהיר מסכנת נפילה למרות שיש כזו, ואו הדרדרות, יש שם הרבה יותר הרים מפה והרבה מאוד שבילים מדהימים ביופיים.

בהרי האלפים (הייתי גם בחלק האיטלקי) יש המון רוכבי אופניים אשר עולים ויורדים ואין שילטי אזהרה לנוהגים'' זההירות רוכבי אופניים'' אלא ברור כי צריך לנהוג בזהירות גם ברכב וגם באופניים.

אם כבר אז אחד הדברים היפים שם הוא חוסר הליכלוך, שלטים הם לא שמו אבל כמעט בכל מקום ניתן למצוא פחים שמנוקים אחת ללא הרבה הזמן, כך שכמעט ולא יצא לי להתקל בפח שהוא חצי מלא שלא נדבר על זה שלא יצא לי להתקל בפח מלא.

מה שגורם לכך שהאזורים שם נקיים להפליא כיוון שהמטיילים לא צריכים לסחוב את הזבל אלא זורקים אותו לפח.

באתרים רשמיים יותר היו מספר מקומות של גדרות (באתרי סקי בעיקר) שם יש צורך בכך, אולם גם שם לא היה הרגשה של יותר מידי שילוט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים