בתשובה לניצה, 14/01/04 0:19
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190345
יצהר הוא לא מקרה פרטי. יצהר הוא המייצג. המתנחלים גנבו את קולות הליכוד בדיוק כשם שהוועדים הגדולים גנבו את קולות העבודה, פשוט משום ששיטת ההתפקדות החופשית היא מטומטמת.
שרון לא יכול לגנוב קולות. רשימת הליכוד הועמדה בפני הבוחרים כולם, וכולם יכלו לדעת במה מדובר וכולם יכלו להצביע. לא כך הוא כאשר כלל המתפקדים מספרם פחות מרבע מכלל המצביעים, ואפילו אז - אין חפיפה מלאה בין הקבוצה הראשונה לשניה.
אני מכיר סקרי דעת קהל בקרב *מצביעי* הליכוד, והם היו רוצים להקיא אתכם מקרבם. ביילין, לעומת זאת, הוא בשר מבשרה של מפלגת העבודה - הוא היה שם שנים רבות, ולטעון שהוא גנב את קולותיו של מישהו זה מגוחך. דעותיו היו ידועות ומוכרות. איש לא קנה חתול בשק כשהצביע למפלגת העבודה עם ביילין. לעומת זאת, אף אחד לא הצביע עבור הליכוד עם ניצה כהנא, ואפילו לא הליכוד עם פייגלין. הצביעו עבור הליכוד עם שרון ואולמרט ולבנת ושטרית וביבי. אתם הזדחלתם לתוך מוקד כוח שנסתר מעיני רוב הציבור רוב הזמן.

מזלכם שלא הצלחתם להכניס ייצוג שלכם לרשימה לכנסת, שכן אז אנשים היו חשופים הרבה יותר לכך שאתם חלק ממרכז הכוח של המפלגה. אנשים חיו תחת האשליה שהליכוד הקיא מתוכו את הגוף הזר שהוא "מנהיגות יהודית", ולא כך הוא. אם הוירוס הזה היה חזק יותר, ופייגלין היה נכנס למקום ריאלי - או אז הגוף כולו היה מוכנע, והליכוד היה מאבד קולות במאות-אלפים.

את היית בין מייסדי "מנהיגות לאומית". למה לא שומעים עליך? מדוע, לדעתך, שמך מוצנע בכל הקשור לקבוצה הזו? משום שהקישור עם כהנא יהיה בולט מדי עבור מצביעי הליכוד, משום שאתם ידעתם טוב מאוד שכהנא זה דגל אדום עבור רוב רובם של המצביעים הללו, וקישור פומבי שלך לפלג הזה היה פוגע בכם. אז אל תספרי לי שאתם "יודעים" שרוב מצביעי הליכוד איתכם.
190360
האמת שפייגלין - למרות שהפסיד במחוז הבחירה שלו (ליחיאל חזן) - דווקא הצליח להשתבץ ברשימה הסופית איפשהו על גבול הריאליות (מקום 39?), אבל ועדת הבחירות פסלה את מועמדותו.
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190451
כיוון שכל מה שהסברתי נופל על אזניים ערלות, אז בוא תסביר לי אתה: ממי גנבנו, איזה קול, וכיצד?
כרגע המצב הוא שלמנהיגות יהודית יש 130 חברי מרכז מתוך כשלושת אלפים- שזה פחות מחמישה אחוז. אין לה ולו חבר כנסת אחד, מתוך הארבעים שיש לליכוד. האם אתה רוצה לטעון שאין ולו חמישה אחוזים של מצביעי ליכוד שחושבים כמונו??? לדעתי יש יותר מחמישים אחוז ממצביעי הליכוד, שהיו שמחים להצביע בעד אנשים שמייצגים את העקרונות שלנו. האולמרטים השיטריתים וכו' נמצאים ביצוג יתר גם מבחינת השמאלניות של הדעות, וגם מבחינת הדתיות. (במתפקדי הליכוד יש כשליש חובשי כיפה ולהערכתי גם במצביעיו האחוז גדול ביותר), אז איפה פה הגניבה של מנהיגות יהודית? לידיעתך (ולצערי) אנחנו עדיין לא מנהלים את הליכוד, אפילו קצת רחוק מזה. אם אנחנו מצליחים להעביר החלטות המתאימות לעקרונות שלנו, זה רק משום שיש חיבור ושיתוף פעולה עם רבים רבים מאנשי הליכוד ה"אוטנטיים", תופעה שעצם קיומה משמיט את הבסיס מתחת לטענה שאנשי מנהיגות יהודית הם נטע זר בליכוד. בכלל מפלגה היא של רעיונות ולא של אנשים ואף אחד לא מקבל מפלגה בירושה מאבא שלו. לפחות בדמוקרטיה. לגנוב מפלגה או קולות- זה להבחר על סמך מצע אחד, ולבצע אחר, (זה למשל מה שעשו רבין ופרס ב92) האם אתה טוען שזה מה שמנהיגות יהודית עושה? זה מגוחך!

מה שמחריד אותך וגורם לך לצעוק "גוואלד! גנבים", היא ההכרה שהעקרונות שלנו יצאו מהגטו הפוליטי בו הם היו כלואים שנים רבות, והם יצאו לזירה הלאומית. כבר איננו מסכימים יותר לשמש פיונים של "מלח הארץ". אנחנו לא גלגל חמישי בעגלת ניהול המדינה. (לא שרצינו לצאת מהפינה החמימה ההיא- הגלגלים האחרים פשוט התפנצ'רו, והמדינה התחילה לנסוע בסלאלום מסוכן, שיכול לגרום לתאונה של total lose ). היום, עם כניסתה של מנהיגות לליכוד, היא יכולה להציג בפני הציבור הליכודי, ולאחר מכן לפני כל אזרחי המדינה, את האלטרנטיבה שלנו לניהול המדינה. לאחר שהאלטרנטיבה תהיה באוויר- אפשר יהיה לומר ירצו יאכלו...
מכל מקום, הסר דאגה מליבך, מנהיגות יהודית לא תוכל להשתלט על הליכוד שלא בדרכים דמוקרטיות, ובהסכמה של רוב המצביעים. עצם כניסתה לזירה הלאומית הוא דבר לגיטימי ואין בו שום דבר שאינו הגון, כי הכל גלוי וידוע- מהדעות של האנשים, עד הדרך בה הם פועלים. ללא תמיכה גורפת של אנשי הליכוד אין שום סיכוי שנצליח ל"השתלט" על המפלגה הגדולה ביותר. במיוחד שאין לנו כסף, ואין שום טובות הנאה אותן אנו יכולים להציע.

אמנם הייתי מהמייסדים של מנהיגות יהודית, ועד היום אני פעילה, אבל יש עוד אי אלו שנמצאים שם... אתה, והציבור כולו, לא מכירים יותר משנים שלושה אנשים הפועלים במנהיגות יהודית, אז זה לא מפתיע שאני לא ביניהם. מכל מקום לא מסתירים אותי בשום מקום- הייתי מועמדת למרכז בירושלים, אולם הקבוצה שלנו לא נבחרה שם. רמת החשיפה והפעילות שלי תלויה ברצוני, ואני לא במצב בו אני מוכנה ויכולה, להקדיש את כל זמני לזה.
מה שכן, אני לא מוכנה לשתף פעולה עם כל מיני כלי תקשורת הפונים אלי דווקא כדי "לתת לי במה להסביר את עקרונות מנהיגות יהודית", מפני שאני יודעת בבירור שהסיבה בגללה הם פונים אלי הוא שמי, ולא העניין שהם מגלים בדעותי...
אם היית מצביע ליכוד אמיתי, היית יודע שהמשפט הזה "..שכהנא זה דגל אדום עבור רוב רובם של המצביעים הללו, וקישור פומבי שלך לפלג הזה היה פוגע בכם" מגוחך בתכלית. זה ממש להפך. אני לגמרי לא מסתירה את הקשר שלי לרב כהנא הי"ד, ואני מקבלת הרבה תגובות חיוביות והזדהות מאנשי ליכוד.
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190457
את הנתונים המספריים כבר הבאתי, ובינתיים בחרת שלא להגיב עליהם (אולי את עושה את זה ברגעים אלו ממש, לא יודע), אז לא אחזור עליהם.
למה גניבת קולות? כי אתם עושים "split vote" במקום שאמור להיות לכם רק קול אחד - אתם מנצלים את זה שבמפלגות האמיתיות שלכם בכל מקרה אין משמעות להיותכם חברים רשומים בהן או לא, ולכן אתם מתפקדים למפלגות שאינן שלכם ושאינכם מצביעים להן (כפי שמראים הנתונים). אתם מסיתים את המפלגה הזו מדרכה שלה, וכך, למעשה, מכפילים את הכוח שלכם - חלק מהקול של כל מצביע ליכוד (אלו שלדברי המנהיג היהודי שלך היו מצביעים לליכוד גם אם בראשו היה עומד ג'ירף) למעשה עובר לרשותכם, מבלי שאתם תעבירו שום חלק מהקול שלכם לרשותו. אם זו לא גניבה, אין לי מושג מה זה כן.
הדעות שלכם לא יצאו משום גטו. הם היו ונשארו נחלתם של המפדל, האיחוד הלאומי ו"חרות" המתועבת.

על הליכוד לא הצלחתם להשתלט הפעם כי הגידול הצפוי בכוח של המפלגה הביא להתפקדות מאסיבית של בעלי אינטרסים אחרים, לא רק שלכם. כלומר - לא רק אתם קפצתם על העגלה הזו, וזה מה שהציל את הליכוד מכם. לא ששאר הקופצים לא הביאו איתם מספיק צרות משלהם לעגלה.
אבל זה לא אומר שתפסיקו לנסות. כפי שציינת בעצמך - את מנסה לשכנע כמה שיותר מאנשי שלומכם להתפקד לליכוד. לא להצביע לליכוד, חס וחלילה, כי זה בזבוז קול. להתפקד לליכוד - איפה שהקול שלכם ישפיע הרבה יותר.

אני אחזור ואומר - הרשימה היא גלויה וידועה לכל. לעומת זאת, זהות חברי המרכז, וביתר שאת זהות חברי המפלגה בכלל, אינה ידועה לרוב הציבור ובכלל זאת לרוב מצביעי המפלגה. לטענה כי ל"שטריתים" יש ייצוג יתר זה מגוחך, כי כל המצביעים ידעו בדיוק כמו "שטריתים" יש ברשימה. אבל כמה ניצה-כהנאות יש בין חברי המפלגה, זה אף אחד לא יודע,
ומכיוון שכמו שאמרתי - אתם לא מצביעים למפלגה, בטח לא בפרופורציה שאתם מתפקדים לה - הרי שיש פה גניבת דעת וגניבת קולות.
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190469
אני ממש לא מצליחה להבין את ההגיון שלך. זה שיודעים כמה שיטריתים יש ברשימה, זה אומר שהם קבלו את הכח לפעול בכנסת (לא שזה משקף משהו, לטענתך, כי "גם אם עראפת יעמוד וכו"'). זה שלא יודעים כמה ניצה כהנא יש ברשימה זה משום שהיא לא היתה מועמדת לקבל את הכוח לפעול בכנסת. אם היא תהיה מועמדת אני מבטיחתך שכולם ידעו.
איך אתה יודע שאנו "מסיטים (בטית!) את המפלגה הזו מדרכה שלה"? האם האיש הוא המפלגה, או שהרעיונות והעקרונות הם המפלגה? אתה מוזמן לבדוק האם חוקת הליכוד קרובה לנאום הרצליה של שרון, או למצע המדיני של מנהיגות יהודית.
אם הטענה היא שהמפלגה התרחקה מהחוקה עד כדי שזו לא רלבנטית יותר, אתה מוזמן לבדוק באיזה רוב התקבלה החלטת המרכז (הקודם! בלי נציגי מנהיגות יהודית), לפני כשנה וחצי להתנגד למדינה פלשתינית. (התשובה הנכונה- מעל 99%). גם חברי הכנסת של הליכוד, העושים היום מרד לראש הממשלה, אינם בדיוק שליחים של מנהיגות יהודית. בקיצור, על מה אתה מדבר?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים