בתשובה להאייל האלמוני, 14/01/04 16:36
תיקון קטן 190378
לא, לא. דווקא מצביע ליכוד. אני זוכר את זה בבירור, כי ראיתי את זה עם עוד אנשים, ואחרי שאמר מה שאמר נדנו בראשינו בעצב ומלמלנו משהו על הבבונים.
תיקון קטן 190380
אתה זוכר? בבירור?
בטח גם גידי ראה את זה איתך.
הרשה לי לפקפק 190381
אילו רק היה פה מנוע חיפוש ראוי ...
גניבת קולות? האמנם? 194066
נכון שיש לא מעט ממתפקדי מנהיגות יהודית אשר לא הצביעו לליכוד. אולם יש לזכור מספר דברים. תהליך כזה של שינוי דפוסי הצבעה מסורתיים איננו פשוט או מידי. הוא אורך זמן. אנשים צריכים לעבור שינוי מנטלי פנימי. דברים כאלו אינם קורים בן לילה, מהיום למחר, אפילו לא בשביל משה פייגלין. אין לי ספק שרבים מהמתפקדים האלו יצביעו לליכוד כבר בבחירות הבאות ועוד יותר רבים בבחירות שלאחר מכן. זהו תהליך של שיחבור פנימי הכולל שינוי תרבותי ותפישתי ואיננו תהליך אינסטנט. יש לזכור, כי משה פייגלין בעצמו קרא למתפקדי מנהיגות יהודית להצביע ליכוד. לא מפד"ל, לא נץ, לא האיחוד הלאומי - ליכוד! משה חזר על קריאתו זו פעמים רבות.
יחד עם זאת - קשה לי לראות כיצד אנשים המצביעים למפלגות הלווין של הליכוד גונבים קולות מהליכוד. יש חשש מסוים בקרב מצביעי ליכוד, המזדהים עם החוקה והמצע של הליכוד בלב שלם, שנציגי הליכוד בכנסת (כן, נציגי החוקה והמצע האלו) לא ישארו נאמנים לו ולכן הם מצביעים לאיחוד הלאומי בתקווה שיאלץ את נבחרי הליכוד להשאר נאמנים לעקרונות הליכוד. גניבת קולות לעומת זאת משמעותה לקחת מצביעי עבודה, לפקוד אותם לליכוד ולהשתמש בהם כדי לנטרל את הליכוד ולמנוע ממנו להגשים את מצע הליכוד. זה בדיוק מה שעשה עמרי שרון בצורה המונית אולם משום מה אין איש מאשים אותו בגניבת קולות. כנראה שגניבה שמאלה זה כבר סיפור אחר לגמרי.
לסיכום, ידידי, לא באנו לליכוד לביקור. באנו כדי להשאר ואפילו אלף לימור לבנתים לא יבריחו אותנו מכאן. הליכוד הוא ביתנו, זוהי מעתה ואילך המפלגה שלנו ואני מקווה שיותר ויותר אנשים החושבים כמותנו יצטרפו אלינו לליכוד ויצביעו ליכוד!
אין לי גם ספק שאם כל נבחרי הליכוד ידבקו באמת במצע הליכוד, בתורתו של ז'בוטינסקי (אשר תמונתו מתנוססת לתפארה מעל בימת הכבוד בכל כנס של וועידת הליכוד) ובחוקת הליכוד, התהליך הזה יהיה מהיר הרבה יותר.
גניבת קולות? האמנם? 194083
חברות במפלגה אמורה להצביע על מחוייבות עמוקה יותר מאשר "סתם" הצבעה בבחירות. אתה לא יכול לטעון שכדי להצביע לליכוד צריך לעבור תהליך נפשי ממושך וקשה, ואילו כדי להפוך לחבר בליכוד צריך סתם איזו החלטה סתמית של רגע. זה מגוחך לגמרי, וזה רק מראה עד כמה המצב בליכוד כרגע מעוות, ועד כמה המעגלים השונים מנותקים זה מזה.
למיטב ידיעתי, נציגי הליכוד בכנסת הם, שים לב, נציגי הליכוד בכנסת! להגיד שאתה למעשה תומך בליכוד, אבל הצבעת למפלגה אחרת כי נציגי הליכוד אינם נוהגים לפי הציפיות שלך, זה למעשה להגיד שאתה לא תומך בליכוד, אלא במפלגות ימניות יותר. להגיד שאתה יודע מהי דרכו האמיתית של הליכוד לא משנה את העובדה שאת דרכו האמיתית של הליכוד קובעים נציגי הליכוד בכנסת. אם הם לא מייצגים נאמנה את עמדותיהם של מצביעי הליכוד, הם לא היו מצביעים לליכוד. אם היו 38 מנדטים שמסכימים עם ליברמן ורק 8 שמסכימים עם שרון ולבנת, אז לאיחוד הלאומי היו 38 מנדטים ולליכוד רק 8. לא זה המצב. אז או שאתם, מצביעי הימין, לא יודעים מה אתם רוצים, או שאתם לא מבינים מה אמורים לעשות מאחורי הפרגוד בקלפי, או שאתה טועה, ועמדותיהם של מצביעי הליכוד שונות בתכלית מדעותיך שלך וקרובות יותר לדעותיהם של מנהיגי המפלגה.
גניבת קולות? האמנם? 194087
האופציה השלישית היא אכן הנכונה, ואכן עמדותיהם של רוב מצביעי (ומתפקדי!) הליכוד שונות בתכלית מדעותיהם של פייגלין וחבריו.

פעם קישרתי כאן (תגובה 110863) לסקר שפורסם ב"הארץ", והתייחס לעניין, ויש להניח שמאז, עם הצהרותיו המפורשות יותר של שרון, רק התגברה התנועה שמאלה אצל מתפקדי ומצביעי הליכוד.
הקיבוצניקים מתעוררים 247925
"קיבוצניקים מתפקדים לליכוד: נשפיע "כמו פייגלין"

כ-‏200 קיבוצניקים אנשי שמאל מתכוונים להתפקד לליכוד ולתמוך בתוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה אריאל שרון במרכז הליכוד. כך אמר דני מור, חבר קיבוץ שער הגולן ופעיל ב"יום השביעי", ארגון שמאל שחבר ליוזמת ההתפקדות לליכוד בקיבוצים. את היוזמה העלתה חוה גל-עוז מקיבוץ אשדות יעקב מאוחד ויחד עמה התאספה חבורה של כ-‏10 אנשים. "


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים