בתשובה לדובי קננגיסר, 14/01/04 20:54
לולא הייתי שם היו שם רק 119,999 איש 190465
אתה כנראה לא יודע שמנהיגות יהודית עדיין לא הצליחה לשכנע את כל המתנחלים להתפקד לליכוד. אפילו לא את מחציתם (בסוד אני אגלה לך, שאפילו רבע לא הצלחנו.) הרי סיפרתי כבר על חיבוטי הנפש אותם עובר כל סרוג כיפה כאשר הוא נדרש להעביר את שישים השקל לשנה לליכוד. כך שזה שאין לליכוד רוב ביש"ע זה בכלל לא מפתיע. גם אם כל מתפקדי הליכוד של מנהיגות יהודית ביש"ע היו מצביעים ליכוד, עדיין זה לא היה עובר את האחוזים שהבאת. כמובן, אינני יכולה להבטיח לך שכל המתפקדים הצביעו ליכוד. אבל זו במפורש המדיניות שלנו- להכנס לליכוד בכל הרצינות. (אגב האם אתה יודע כיצד ביילין הצביע בבחירות הקודמות קודמות? בקודמות אני בטוחה ש"בשר מבשרה של מפלגת העבודה" לא הצביע עבורה..).
מכל מקום, האיחוד הלאומי והמפדל אינן נבדלות מהליכוד באופן משמעותי בעקרונות היסוד שלהן, כפי שהם באים לידי ביטוי בחוקות המפלגות. (איווט ליברמן הגיע לאיחוד הלאומי היישר מביתן 38. ועזיבתו את הליכוד לא היתה מסיבות אידיאולוגיות ממש..) מפלגות לווין אלו של הליכוד נבדלות ממנו רק בכך שהגישה שלהן היא יותר סקטוריאלית, בעוד שלליכוד יש גישה כללית יותר. ברור לך שקשת הדעות במפד"ל ובליכוד לא שונה באופן מהותי. נוצר מצב מוזר, בו מפלגות אלו חייבות בעצם לתמוך בראש הליכוד לרשות הממשלה, והם אלו שיעניקו לו את הרוב בכנסת, אולם הם אינן יכולות לקבוע מי הוא יהיה, אלא רק חברי הליכוד.
מצב זה נוצר מפני שהרב-מפלגתיות בארץ קצת מזוייפת. יש בבירור שני גושים גדולים, ולמפלגות הלווין שלהן אין אלטרנטיבות (רק שינוי, וש"ס במידת מה, יכולות באמת לתמרן בין שני הגושים). כמו שברור שמי שמצביע מרץ, מצביע לטובת ראש מפלגת העבודה לראשות הממשלה, כך גם מי שמצביע לאיחוד הלאומי מצביע לטובת ראש הליכוד לראשות הממשלה. לפיכך גם אם יהיו מי מאנשי מנהיגות יהודית שיצביעו האיחוד הלאומי, עדיין הם יצביעו עבור הליכוד כמפלגת שלטון, לכן כל הטיעון של גניבת קולות, מעבר לכך שלא הוכחת אותו, הוא לא נכון עניינית. (וסתם בשביל הידיעה רבים מפעילי השטח של הליכוד, מצביעים עבור מפלגות אחרות- בגלל אותו הגיון שלעיל). אפשר בעצם להסתכל על מפלגות המפד"ל והאיחוד הלאומי, כעל שלוחות של הליכוד, שתמורת האוטונומיה בבחירת נציגיהן לכנסת, מוותרות בטפשותן על הזכות לקבוע מי יהיה ראש הממשלה, ואיך תתנהל מפלגת השלטון.
כל מי שתומך בממשלת הליכוד זכאי לבחור בעומד בראשה 193929
כחבר מרכז הליכוד הייתי מאוד שמח אם אחוזי התמיכה
בליכוד בקרב תושבי יש''ע היה גדול יותר .
אך, מכיוון שתושבים אלו גם אם הם לא הצביעו לליכוד
הם הצביעו ל''לוויני הליכוד'' כלומר לשותפות הטבעיות
שמהוות את גרעין התמיכה של גוש הימין יש חוסר
הגינות בכך שאנו בליכוד בוחרים ''עבורם'' את מועמדם
לראשות הממשלה.
לכן,כל זמן שמועמד הליכוד (שהוא מועמד גוש הימין כולו)
לראשות הממשלה נבחר אך ורק בקרב מתפקדי הליכוד
אין כל פסול מוסרי בהתפקדות לליכוד גם של מי שברור
לו שהוא לא יצביע לליכוד אלא לאחת מהמפלגות האחרות
בגוש הימין.
ברגע שנחליט בליכוד שמועמד הליכוד לראשות הממשלה
יבחר בפרימריז שיוכלו ליטול בהם חלק כל חברי המפלגות
השותפות בגוש הימין , אז יהיה זה הוגן מצידנו בליכוד
לדרוש מהנספחים למיניהם לשוב ''איש לאוהלו''.
כל מי שתומך בממשלת הליכוד זכאי לבחור בעומד בראשה 194082
למה רק לאנשי הימין? הרי ראש הממשלה הנבחר הוא ראש הממשלה של כל האזרחים - למה לא לפתוח את ההתמודדות לראשות הליכוד לפריימריז פתוחים לגמרי?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים