התממות לא ראויה 193773
"משיחה קצרה שהיתה לי עם תלמיד ועמית של פרופ' הוק, הסתבר לי שהוק לא היה אהוד במיוחד במדינת ישראל, אולי משום התרחקותו מהיהדות, התנגדותו לממסד דתי ודחיית אמונה דתית כלשהיא לטובת חילוניות הומנית ..."

בדיוק! הרי כולנו יודעים עד כמה אוניברסיטת ת"א היא מעוז של ש"ס שלא לדבר על הרוח האמונית השורה בגבעת רם

במשך כל שנות פעילותו של הוק ( ואפשר להגיד גם עד ימינו) הנורמה השלטת ב"ממסד" האקדמי וגם הפוליטי בארץ היא מרוחקת מהיהדות או מכל אמונה דתית כך שאם הוא לא היה אהוד במיוחד ע"י האקדמיה בארץ היו לכך סיבות אחרות

רמז: הבן אדם התראיין ל"קומנטרי" ולא ב"תיקון"
התממות לא ראויה 193802
לא כתבתי שהאקדמיה לא הכירה את הוק. להיפך, אותו אדם הדגיש בפני שהוא כן היה ידוע באקדמיה (וחברים סיפרו לי שקראו בכתביו), אך הוא לא היה מוכר מחוץ למסגרת מצומצות כאלו.
התממות לא ראויה 193863
גם אני לא כתבתי שהאקדמיה בארץ לא הכירה את הוק

להזכירך הנושא ש"הרגיז" אותי היה אהדה/חוסר אהדה והסיבות לה

זה לא האדם ברחוב ואפילו לא השר בממשלה שמחליטים אם לתרגם את ספריו של אדם מסוים לעברית או להזמין אותו לכנסים והרצאות
התממות לא ראויה 193866
אולי תסביר? אין לי מושג למה רומז הרמז שלך, מה "הרגיז" אותך, מהי היישות המסתורית שכן מחליטה אם לתרגם את ספריו של אדם מסויים, ומה כל זה אומר או לא אומר על הוק.
התממות לא ראויה 193926
מצטרף לבקשה של אלון. מכיוון שאני לא יודע מהן הסיבות שהוק לא היה מוכר בישראל, כתבתי במאמר הסתייגות "אולי". אם אתה מתמצא יותר מאיתנו, יהיה מענין לשמוע מדוע שמו של איש רוח *יהודי*, לא מוזכר. הוגה בעל עמדה חשובה בארה"ב החל משנות ה20, שכתב ספר יסוד על הקומוניזם והסוציאליזם (אידאולוגיות מפתח בתנועות ציוניות וישראליות דאז), ולוחם נגד הטוטליטריות הקומוניסטית והפשיסטית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים