בתשובה לאור, 09/02/04 18:03
אני מניח שאף פעם לא שמעת על יהודי אמריקאי ששר את התקווה? 196779
הערבים שישוביהם יימסרו לפלשתינאים - האם תאפשר להם לעקור לגבולות מדינת ישראל החדשים ולשמור על אזרחותם? אם כן, הרי זה ממש כמי שקורא לעקירת מתנחלים. אם לא, הרי אתה טרנספריסט.
אני מניח שאף פעם לא שמעת על יהודי אמריקאי ששר את התקווה? 196792
מה לגבי קביעת קו הגבול איפה שבא לנו והודעה לכל אזרח ישראלי שגר ממזרח (במקרה של עזה ממערב) לו, יהודי, מוסלמי, דרוזי, נוצרי, אתאיסט וכו' לעבור דירה תמורת פיצוי הולם. מי שלא רוצה, לא חייב, אבל אחרי קביעת הגבול באופן מעשי הוא לא יקבל שום פיצוי. מצד שני גם לא תשלל אזרחותו והוא יוכל לחזור על חשבונו בזמן ובמקום שיראה לו.
באופן הזה אין טרנספר - מי שרוצה להשאר בביתו נשאר, אין שלילת אזרחות גורפת, (ניתן לשלול אזרחות של מי שמתאזרח במדינה אחרת, פלשתין או ארה''ב למשל) יש פיצוי למי שמוותר מרצונו על ביתו, ובאופן כללי נראה לי הוגן לחלוטין.
אני מניח שאף פעם לא שמעת על יהודי אמריקאי ששר את התקווה? 196807
בדיוק לזאת התכוונתי בחצי הראשון של הספקולציה שלי על דברי אור. גם לי זה נשמע הוגן.
אני מניח שאף פעם לא שמעת על יהודי אמריקאי ששר את התקווה? 198526
במידה וההחלטה תוחל במידה שווה גם על מתנחלים (כלומר, לא תהיה כפיה לעזוב), והפיצויים יהיו שווים, נדמה לי שאני בעד. אבל אני צריך לחשוב על זה יותר לעומק.

עם זאת, המהלך חייב להתבצע בהסכם עם הצד השני (בפרט, לא ניתן להשאיר שם מתנחלים, עם אזרחות ישראלית, ללא הסכמת השלטון החדש), ואני תוהה כיצד הפלשתינאים יגיבו לרעיון.
אני מניח שאף פעם לא שמעת על יהודי אמריקאי ששר את התקווה? 198565
ניתן להשאיר שם מתנחלים, עם אזרחות ישראלית, אבל כפופים לחוק ולאוכפיו המקומיים.
לו הייתי פלשתינאי הייתי מאמץ את ההצעה.
לו הייתי מתנחל הייתי מוותר על התענוג.
אני מניח שאף פעם לא שמעת על יהודי אמריקאי ששר את התקווה? 198628
אני לא רואה מניעה לבצע את זה באופן חד צדדי. אחרי הכל, יהודים חיים אפילו באירן. אני כמובן הייתי ממליץ להם לעבור לתחומי המדינה, אבל אני לא רואה מקום לכפות על אדם איפה לגור.
לגבי הפיצויים, ברור שהם יהיו על פי קריטריונים שווים ליהודים וללא יהודים. הייתי אפילו מציע פיצוי שהולך ויורד עד לאפס ככל שמתקרב התאריך הקובע.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים