בתשובה לזאב בודד, 12/02/04 17:33
תעמולת בחירות של הליכוד 197190
למרות שבאופן כללי אני נוטה להתנגד למדיניות הכלכלית של נתניהו (1), איני אוהב את צורת הביקורת הזאת. היא מזכירה את הסיפור על הזאב והאריה שמאד אהבו להתעלל בשפן, ונמקו את ההתעללות בכך שחבש כובע או שהיה בגילוי ראש, בהתאם לנסיבות. רק לפני זמן קצר ספג נתניהו ביקורת על צעדים קשים. שלשום הוא פתאום שכח לחשוב על בחירות ? זה נראה כאילו לו עשה שלשום צעדים הפוכים היו המבקרים צועקים: "בחירות".

(1) איני רואה עצמי מומחה לכלכלה, אבל באופן בסיסי אני חושב שבחברה שבה הפערים הכלכליים כה גדולים צריך להעלות דווקא מסים ולעשותם בצורה פרוגרסיבית, כלומר לקחתם בעיקר מהשכבות החזקות. כך תוכל הממשלה לבצע את יעדיה וגם לא ייפגעו השכבות החלשות.
גם אני 197340
איני רואה עצמך מומחה לכלכלה. העלאת המיסים תגרום לשכבות החזקות להקים פחות עסקים ולהגביר אף יותר את קצב ההגירה שלהן.

לגבי צורת הביקורת, בהרצאות שנתתי בעבר בפורומים כאלו ואחרים ‏1, נהגתי לתת את הדוגמא הבאה:

בניין העיריה בתל אביב מתפורר.

אם ראש העיר לא ישפץ את הבניין, תתפרסם ב"העיר" הידיעה: "עיר בדעיכה", בה יספרו ארכיטקטים ופעילים קהילתיים על הנזק התדמיתי שמראהו גורם.

אם ראש העיר ישפץ את הבניין, תתפרסם הידיעה "ראש העיר עושה לביתו", בה יוסבר כיצד בעיר שיש בה כך וכך עניים, משקיעה העיריה מיליונים בשיפוץ.

1 לא זואולוגיים
גם אני 197365
באשר למיסים בפרט או סתם לשם השכלה כללית, מעניין לקרוא את המאמר הקצר של גיא רולניק ‏1 מתוך הגליון המיוחד של "הארץ" מלפני מספר שבועות על עשירים ועניים ומה שביניהם.

1


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים