טעות 199186
הטעות שלך, הינה שדרוויש התנגד לשמאל הציוני שכולל את כל המפלגות ממרצ עד ליבמן....
ואני רוצה שתקרא את מה שכתב על זה פרופ' שנהב ותבין יותר..
אני חושב שהתייחסתי בדיוק להכחשת הגזענות כלפי מזרחים (בהשוואה לפלסטינים) במאמר שכתבתי במוסף הארץ בדצמבר 1996 בשם "קשר השתיקה". עסקתי שם בגזענות כלפי המזרחים - בעיקר של השמאל הישראלי שעסוק לכאורה בפעילות פוליטית אקטביסטית בשאלה הפלטסינית (הצודקת בפני עצמה). אם מנהלי האתר יסכימו, אשמח לשים את הטקסט באתר.

כדאי להזכיר נאום של עיזאמי 199632
בישארה בפורום סגור בהאג שבו תקף את השמאל הישראלי על כך שמנהיגו אהוד ברק יזם את הגדר . מהתיאור של הנאום אפשר לךהבין שבישארה מעוניין להפוך את השמאל הישראלי כולו למוקצה מאחר שהוא מעוניין להחליש בדרך זאת המאבק הפלסטינאי בישראל.
נראה שבישארה רוחש זלזול עמוק לשמאל הישראלי אשכנזים ומזרחיים אולי יותר מאשר לימין הישראלי אם כי כמובן הוא לא יאמר זאת בפה מלא בפני אנשי שמאל ישראליים.
טעות 199635
אני משער שההערה הזאת היא המשך לדיון שהתנהל שבאתר "רשומות " לגבי טענות של סמי שטרית שאנשים שונים כמו פרופסור בני מוריס הם גזענים שונאי מזרחיים .
על כך יש לי להעיר שניתוח של כתביו של הטוען יכול לגלות באותה המידה שנאת אשכנזים . כמובן ששני הצדדים יכחישו זאת כך שהדיון הופך ללא רלבנטי .
צר לי , אינני מוצא שום דבר משכנע בטענות הנ"ל של סטרית ושנהב , גם לאור כשלונם הקולוסאלי בישום תורותיהם , ובגלל נטייתם להאשים את כל מי ששלא חושב כמוהם אוטומטית "בגזענות .
ראו :
"ידוע גם כשונא מזרחיים"
די כבר 203121
גזענות, מתיתיהו, היא דבר שקיים בכל אדם.
אני נתקל די הרבה בגזענות מן הצד השני - גזענות כלפי אשכנזים, ולא בפורומים וירטואלים כי אם בחיים עצמם.
לא שאין גזענות כלפי מזרחיים, אבל הגיע הזמן שגם הצד השני יכיר בקיומה של גזענות מצדו.
ככה, אולי כשנדע שאנחנו דומים במשהו, נוכל לפתח ביחד משהו בארץ הזאת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים