יוזמות ''שלום'' של השמאל... 208272
הן הסיבה למצבנו העגום כיום.

מצבנו לפני אוסלו היה טוב עשרות מונים ממצבנו כיום, ולא היה שום לחץ על ישראל ליזום או לפעול. ובכל זאת, חבורת הסהרורים שהיתה אז בשלטון יזמה, בניגוד לחוק, מסמך הבנות (כמו ז'נבה של ימינו) וכפתה אותו על ראש הממשלה.
הסכמי אוסלו הכילו בתוכם את זרעי העימות, בכך שהעניקו לפלסטינים כוח, שלטון ואדמה ללא כל תמורה מצידם (טוב, הם "התחייבו" לכל מיני דברים, אבל ישראל, בשם ה"שלום", לא דאגה כי הם יעמדו בהם...).
שוב ושוב, בשם ה"שלום" וה"מוסר", העלימה ישראל עין ועברה לסדר על הפרות פלסטיניות של כל הסכם שנחתם עמם - ובכך נתנה לאוייב אישור לרצוח יהודים ללא כל סכנה כי ישלמו על כך מחיר, כל מחיר. כשהתריעו על כך מפקדי צה"ל, לפני ואחרי אוסלו, הם הצטוו "להחליף דיסקט"....

העובדה כי הפלסטינים הבינו כי דם יהודי מותר הביאה לפיגועי הטרור הגדולים שהחלו בימיו של רבין(!) ונמשכו בימיו של פרס, שני ראשי ממשלה שלא נתנו לעובדות הלא נעימות לבלבל אותם בדרך לחזון המזרח התיכון החדש.

בימי נתניהו נרשמה ירידה דראסטית במס' הפיגועים ובמס' הנרצחים, כי הפלסטינים הבינו כי יש מחיר (ולו מינימלי) לטרור שלהם, אבל אהוד ברק דאג להחזיר את המצב לקדמותו.
בבריחתו מלבנון (שוב, ללא כל סיבה ריאלית, אלא רק בגלל הלחץ של "ארבע אימהות" ובגלל האולטימטום שהציב לעצמו) הביאה את הפלסטינים למסקנה שהאלימות משתלמת. מסקנה זו חיזקה גם ועידת קמפ דייוויד, שבה הציע ברק לפלסטינים כמעט את הכל, אבל עראפת לא רצה לקבל את המדינה הפלסטינית על מגש של כסף (הוא עוד היה עם הדיסקט הישן...)
אוזלת היד שהפגינה ממשלת ברק מול הפלסטינים הביאה להתרחבות המהומות שפרצו ב-‏30 לספטמבר 2000 לכל רחבי המדינה, והוא עוד הוסיף חטא על פשע כאשר העמיד לדין למעשה את המשטרה על שהעזה (רחמנא ליצלן!) לפזר הפגנות אלימות של ערביי ישראל.
בשנתיים שבה היתה מפלגת העבודה חלק מהקואליציה של שרון דאגה לסכל כל מהלך ראוי נגד האוייב, ולדאוג שלא ייגבה ממנו מחיר על האלימות שהפעיל נגד ישראל.

שלוש וחצי שנים של מלחמה וכמעט אלף קורבנות, והשמאל לא למד דבר.
שוב השמאל יוצא לצ'פר את האוייב על הטרור והאלימות שלו, תוך התעלמות מוחלטת מכל מה שקרה מאז ספטמבר 2000, שלא לדבר על 7 השנים שקדמו לכך.
מה גורם לכם לחשוב שהפלסטינים השתנו, והפעם יקיימו את מה שיחתמו עליו?
מה גורם לכם לחשוב שמטרותיהם הסופיות השתנו?
מה גורם לכם לחשוב כי יסכימו לקבל, לטווח הארוך, את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית-ציונית?

כל עוד נמשכת ההסתה האנטישמית וחינוכם של הילדים (ושאר הציבור) לשנאה עיוורת נגד יהודים ונגד ישראל, וכל עוד נמשכת האלימות הפלסטינית, אין כל תקווה לשלום.
כל מה שנוכל להשיג זו הפסקת אש זמנית, שתמורתה נשלם ביוקר רב. את הפסקת האש ינצל האויב להתחזקות והתעצמות, ואז יפתח בסיבוב אלימות נוסף.
מה תציעו אז לאוייב כדי לפייס אותו? את הגליל? את הנגב?

לפחות צ'מברליין הציע להיטלר נתח ממדינה אחרת, רחוק-רחוק מלונדון.
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 208274
סתם, בשביל הרקורד, אתה זוכר אולי כמה הרוגים בשנה היו בגבול הצפון לפני ואחרי היציאה מלבנון?
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 208279
זה בסדר. הרוגי האינתפדה מאזנים את המספרים...
יש שאומרים 208630
שערפאת היה חותם בטאבה אם ברק לא היה מתקפל מלבנון בדרך בה הוא עשה את זה. כלומר היציאה מלבנון חסכה לנו את הרוגי החיזבאללה אבל הביאה עלינו את המצב הנוכחי עם הפלסטינים.
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 208635
זכור את תגובתך זו כאשר קטיושות ארוכות טווח יפלו על בתי הזיקוק.
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 208663
מסוריה או מלבנון?
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 209117
רק כדי שנבין: האם הערתך מתכוונת להיות קומית או סטירית או סתם חכמולוגית? היא לא זה או זה. סתם הערה מטופשת שלא לענין.
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 209178
למה אתה צופה טילים מלבנון ולא למשל מסוריה שעויינת אותנו לא פחות?
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 209190
כשאתה משחק שחמט, אתה תוקף את הרגלים של האויב עם הרץ או עם המלכה?

הערבים אינם מטומטמים.
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 209234
תלוי בעמדה
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 209268
כרגע העמדה מאפשרת לתקוף עם הרץ ולא עם המלכה.
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 209332
כיוון שהחיזבללה נמצא בלבנון ולא בסוריה .
שמעת על הארגון הזה, חיזבללה, או שאתה זקוק להסבר מי הוא ומה הוא החיזבללה?
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 208659
למעט אסון המסוקים - שאולי לא ניתן למעט אותו זה נע בשנים הרעות בין 20-30
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 208446
אתה לא זוכר שהיתה כאן אינתיפאדה ראשונה, ומצב של מלחמה וחרם ערבי ושתהליך אוסלו הצמיח את הכלכלה, והפסיק את האינתיפאדה בשטחים?

הטרור ה"חדש" של פיגועים בישראל הוא של מתנגדי אוסלו מהצד הפלשתיני, וכפי שנטען במאמר, הוא נועד בעיקר להראות את האכזריות הישראלית ע"י אכזריות פלשתינית
יוזמות ''שלום'' של השמאל... 209022
כדאי לדייק בעובדות.
שמיר גמר את האינתיפאדה הראשונה כבר ב-‏91 מיד לאחר מלחמת המפרץ (יש אומרים שההלם בעקבות תבוסתו של סדאם הוא זה שגמר אותה, ולא שמיר). להזכירך, הטיעון המרכזי של ביילין לטובת תהליך אוסלו היה ש"נפתח חלון הזדמנויות" בעקבות תבוסת האינתיפאדה והמצב הקשה אליו נקלע אש"ף.
הכלכלה צמחה בעקבות הפריחה העולמית, והמיתון החל עם התפוצצות ה"בועה" בכלכלה העולמית. עובדה שגם בשנים הטובות, עיקר הצמיחה התרכזה במגזר ההייטק, ושאר המגזרים סבלו. הוכחה נוספת לכך היא העובדה שיצאנו מהמיתון למרות שהמלחמה נמשכת.
האמירה שהטרור ה"חדש" הוא של מתנגדי אוסלו היא דמגוגיה זולה במקרה הטוב, מאחר שמעורבותו של עראפאת בהן הוכחה, ומאחר שקרוב לחצי מהפיגועים מבוצעים ע"י בעלי תפקידים ברשות וע"י חוליות טרור של הפת"ח - ארגונו של עראפאת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים