אגודות הסטודנטים ו'התעוררות' 20967
החיבור הנוכחי בין תנועת התעוררות לאגודת הסטודנטים במאבק הוא שערורייתי, גם אם לא חסר תקדים. יושבים להם כמה פוליטרוקים מתלהמים ומחברים בין מאבק צודק של מילואימניקים להורדת הנטל על גבם, עליו אין מחלוקת בציבור, לבין מתקפה שנויה במחלוקת בעליל נגד בחורי הישיבות. זה לא בסדר להשבית אותי, סטודנט המתנגד לגיוס בחורי ישיבות, ולהשבתת לימודים לשווא ככלל, תחת איצטלה צדקנית של הזדהות עם סבל המילואימניקים, שאין ויכוח על היותו בלתי מוצדק.

באופן ענייני טיעוניו של לידל הארט בדבר עדיפותו של צבא קבע מקצועי על פני גיוס חובה+מילואים נראים לי רלבנטיים כתמיד. השיטה כושלת, וביטול תורה לטובת חברה ממשלתית בטחונית כושלת זו לא ישנה זאת.
Small, Smart Military? 20983
Referring to your last paragraph, I see your conclusions from the current situation the complete opposite of what I would think is obvious. Why are reservists being called to arms so often, and why so many of them? Because they are needed. Because the enlisted men are deteriorating in performance, due to overwork. Now, not only will you nullify this addition to the military work force, but you would weaken the enlisted body of the military as well?

I see current events as completely justifying our current state of affairs. A small, smart military may be good when you have millions of people, or when your environment is relaxed, but do you honestly think that this paradigm fits the Middle East?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים