בתשובה לרותי, 25/04/01 15:19
שאלה 21796
הטענה בסוף המאמר מתייחסת למאמר קודם שכותרתו 'מחשבים את הקץ', בו הסתייגתי מקביעותיו של פרופ' יגאל עילם באשר לקרבת קץ היהדות.
דיון 395

הנסיון לעמוד על מטרת כותבי הספרים יוצא מנקודת הנחה כאמור שמסקנה א' המתוארת נכונה, ואילו ב' שגויה, ואז יש מקום לדיון במניעים העומדים מאחורי הפרסומים. במאמר הצפוי להתפרסם בקרוב אצא מנקודת הנחה שונה, ובהתאמה מתנהל הדיון במישור הערכי.
ולמה לא להשיב לעניין? 21840
רותי ניסחה את שאלתה בבהירות בנקודה שהיא אכן אינה ברורה במאמר (ולדעתי היא פשוט מבולבלת), אבל אם אתה יכול להבהיר את טענותיך מדוע שלא תענה לה בפשטות במקום להפנות אותה למאמרך הקודם (שגם הוא לא תמיד ברור) ולמאמר שייתפרסם בקרוב. למה שלא תשיב לשאלתה באופן ברור כבר עכשיו?
הגלידה בדרך 21880
דומני כי זו לך הפעם השלישית בה בחרת לשוות לעצמך חזות אהיה אשר אהיה, בעוד שאינך אלא דוקטור לרפואה, לכל היותר. כאז‏1 כן עתה, אבחר להניח לך, ולא רק מחמת הספק.
תמיד מצוי אדם בהתלבטות בין שתיקה לאמירה. זו מכלילה וזו פרטנית, ואין בפשרה הנעשית אלא קירוב גס לכוונת הדברים. לשאלתה של רותי התייחסתי ואתייחס שוב ע"פ דרישה. כך מקובל במקומותינו. לשיטה שאמצת אולי אזכה להתייחס ביום מן הימים. גדולה היא ממך, ולא נפלאת. שבת שלום.

לא עוד "צפוי להתפרסם בקרוב" (: 22598
מאמר-המשך, שנשלח לפרסום זה מכבר, צפוי עתה להיכנס למוסך. המעוניינים לעת-עתה בגרסה הלא-ערוכה של אותו מאמר מוזמנים לפנות אלי אישית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים