בתשובה להאייל האלמוני, 02/02/00 6:22
מה אכפת לי? 2240
מידת העניין שיש לי במעשיהם ודבריהם של מכחישי שואה וניאו נאצים היא בערך אפס. למה טיעונך דומה? נניח והייתי מצהיר על חיבתי הרבה לגלידת תות, ואתה היית עונה לי - אבל גם היטלר אהב גלידה כזו.
לא רלוונטי. נסה שוב.
מה אכפת לי? 2251
אבל חבתו של היטלר לגלידת תות לא הולידה הרס, חורבן וארבעים מיליון הרוגים ונרצחים. אפאטיות מעודדת את ההיסטוריה לחזור על עצמה, וכיוון שההווה והעתיד בנויים על העבר, מן הראוי שנתחשב בו.
מה אכפת לי? 2253
היסטוריה יכולה לשמש כלי טוב ללימוד לקחים ולהסקת מסקנות - אך היא *אינה* צריכה לשמש בסיס להתנהגות בעתיד. הסיבה לנטיה של ההיסטוריה לחזור על עצמה היא בדיוק זו: חשיבות היתר המיוחסת לה. אני עשיתי לו - הוא החזיר לי - אני כיליתי בו זעמי - הוא השיב - וכך עוד ועוד עד סוף העולם, כאשר הצידוק היחיד הוא "עוול היסטורי", "צדק היסטורי" ועוד חרחורים. די!
מה אכפת לי? 2294
יש הבדל בין התבססות על ההיסטוריה לבין נקמה. אני צריך לדעת מה הערבים עשו לי, מה אני עשיתי להם וכו', כדי להיות אובייקטיבי בניסיון שלי לפתור סכסוכים ולתקן עוולות. זה שיש פאנטים שחושבים שעוול היסטורי מתקנים ע''י ירי במתפללים, פיצוץ אוטובוסים או מחנות השמדה, לא אומר שאי אפשר ליישב ויכוחים היסטורים בדרכי שלום.
מה אכפת לי? 19500
מה הקשר לא מדברים פה על טעמים של גלידה אלה על מוות של 600,000,000 איש מהעם שלך אחים בדם שלך וכל מה שיש לך להגיד זה "מה איכפת לי"????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
מה אכפת לי? 19501
להבא, כשאתה עונה לתגובה, נסה לקרוא את אלה שבאו לפניה ולהבין במה מדובר. כמו כן, הריני מאשר לך להפחית את כמות סימני השאלה, לרווחת כולם ולתפארת מדינת ישראל.
מה אכפת לי? 19504
אחד מהשניים - או שאתה לא יודע כמה יהודים נרצחו בשואה, או שאתה לא יודע לספור. אם האפשרות הראשונה היא הנכונה, אזי מדובר בשישה מליון, ולא שש-מאות מליון (אני די בטוח שאוכלוסיית היהודים בעולם מעולם לא הגיעה לשש-מאות מליון). אם האפשרות השניה היא הנכונה, אזי שישה מליון כותבים כך - 6,000,000 - ולא כפי שאתה כתבת.
יום טוב.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים