בתשובה לאסתי, 14/06/04 14:49
מה את מודאגת? 226005
יהיה מסלול פטור מתשלום האגרה, לנהגים שימציאו שני עדים (שומרי שבת) לכך שאין ברשותם טלויזיה. כל מה שתצטרכי לעשות יהיה להשיג אישור נוטריוני בשלוש שפות (חלק מהפקידים במשרד הרישוי אינם דוברי עברית), לשלם אגרת "אי תשלום אגרת טלויזיה" ולהתחייב שבמקרה ותקני טלויזיה במהלך השנה הקרובה תשלמי את האגרה בתוספת הקנס הקבוע בחוק. זה הכל. כמעט. כמובן שההתחייבות הזאת אינה שווה את הנייר עליה נכתבה אם לא תספקי גם ערבות בנקאית בגובה המשכורת השנתית שלך ותמלאי הצהרת הון חצי שנתית עד יום מותך - אבל אין לך מה לדאוג, בעקבות כל אלה את תמותי די מהר מלחץ דם גבוה.

עד כאן הכל טוב, אבל הקוץ שבאליה הוא שכמובן מי שאינו מחזיק מכשיר טלויזיה חשוד באי שפיות, כך שביטוח החובה שלך יעלה קצת יותר, בערך פי שניים, ובנוסף תצטרכי לשכנע את פקיד הרישוי שלמרות מצבך הנפשי המעורער את מסוגלת לנהוג. זה באמת לא עניין גדול, הפסיכיאטר המחוזי ישמח לתת לך את האישור המבוקש אחרי שתתאשפזי לשבועיים-שלושה לצרכי הסתכלות (כולה 400 ש"ח ליום, באמת כסף קטן).

בקיצור, כמו כל הישראלים גם את סתם נהנית לקטר.
מי דואג? 226024
אני לא דואגת, אני פשוט זועמת על הרעיון האידיוטי לחלוטין הזה.
ברור שאני נהנית לקטר, זה ברשימת הכישורים ההכרחיים לאזרחות ישראלית. אבל הפעם (כמו בפעמים רבות אחרות) יש על מה.

בבסיס ההצעה המשונה הזאת נמצאת כנראה הנחה סמויה, שלכל בעל רכב יש גם טלויזיה. ושמי שאין רכב על שמו- הוא עני, ולכן מגיע לו פטור מהאגרה הנ"ל.
אבל אין שום קשר בין רכבים ומקלטי-טלויזיה. עובדה- לי יש את הראשון, אך לא את השני. מותר לי?
ומה לגבי משפחה שכל בניה ובנותיה נוהגים ברכבים העומדים לרשותם בכל שעות היום הלילה והשבוע, אך רשומים ע"ש החברות שבהן הם עובדים? תיאורטית, משפחה כזאת יכולה להתגורר בבית שבו יש טלויזיה בסלון, בכל חדר שינה, במטבח ובג'קוזי, ועדיין להיות פטורה מהאגרה.

ו- הידעת שהאגרה היא לא על שידורי הטלויזיה, אלא על החזקת המקלט?
מי שגר באזור שבו אין קליטה, אך יש בביתו מקלט, עדיין חייב לשלם. ומי שאין לו מקלט, אך הוא רואה טלויזיה בצג המחשב- פטור מלשלם.

בקיצור, העניין מגוחך לגמרי. ואם אין דרך סבירה לאכוף את תשלום האגרה- שיבטלו אותה ודי. ולאור הפרצוף העלוב של ערוץ אחד (כשיוצא לי לראותו אצל אחרים)- יפה שעה אחת קודם. ואתמול- עוד יותר.
מי דואג? 226025
שירה גרא (''פזית'') כבר שנים מנהלת מאבק מול רשות השידור לגבי מכשיר טלוויזיה ללא מקלט בתוכו.
מי דואג? 226613
א. הצופה בשידורי טלויזיה בצג המחשב חייב לשלם אגרה:
ב. כשם שמשרד הרישוי מעביר לרשות השידור תשלום במקום "אגרת רדיו לרכב", כך הוא יכול להעביר תשלום במקום "אגרת טלויזיה". האגרה היא מס, לא תשלום עבור שירותים. בבג"ץ סגל נקבע כי גם מי שאין לו רדיו במכוניתו חייב לשלם את אגרת ה"אין רדיו" - לשונו של השופט חשין, שהיה בדעת מיעוט.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים