''במקום לשלוף מהארון שלדים ישנים'' 228044
יואל אסתרון מצטט היום ב"הארץ"‏1 את יורשו בתפקיד של עמוס גלעד, יוסי קופרווסר:
...
כן, הוא מסכים, בהחלט יש ויכוח בקרב הפלשתינאים על הכלים שיקדמו אותם למטרתם. יש קבוצות שמאמינות ב"רק טרור". ויש מיעוט קטן שמאמין במו"מ מדיני. בתווך גוונים שונים של שילוב טרור ומו"מ מדיני. "איפה ערפאת עומד, אנחנו יודעים בדיוק", אומר קופרווסר, "ערפאת מאמין בשילוב של טרור משני צדיו של הקו הירוק ומו"מ מדיני, עם דגש על סיוע בינלאומי". בתוך הוויכוח על הניואנסים של הטרור, אין לדבריו בקרב הפלשתינאים בכלל ויכוח על מוסריותו של הטרור. רק על התועלת שבו.

האם ערפאת עצמו עוסק בטרור? קופרווסר מראה לאורח צילום וידיאו של ערפאת מ-‏31 בינואר, ימים אחדים אחרי פיגוע באוטובוס בירושלים. ערפאת משלהב את הקהל שלו בקריאות קצובות ל"מיליון שהידים לצעוד לירושלים" ואנשיו מבינים אותו היטב. "איך אמר זכריה זבידי?", הוא מצטט, "כשאני רואה את ערפאת אני יודע מה לעשות". זבידי הוא ראש התנזים בג'נין.

זוהי איפוא הערכת קופרווסר; ההערכה של ראש חטיבת המחקר באמ"ן המונחת כאן ועכשיו על שולחנותיהם של "מקבלי ההחלטות" בישראל ואולי מעצבת את השקפותיהם. היא חדה כתער, או אולי חד ממדית. הכל בעיני המתבונן. האם לא מוטב להתווכח על תקפותה, במקום לשלוף מהארון שלדים ישנים?


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים