בתשובה לCitizen Klil Neori, 14/05/01 15:57
גם בבית ספרי 23272
לא יודע את האשמה היא של מערכת החינוך בלבד, אבל זה כבר נושא אחר.
חלק נוסף מהרפורמה שמנהיגה לבנת הוא ניצול ''פליטי ההיי-טק'' שפוטרו לאחרונה מעבודתם. התוכנית היא פשוטה וגאונית - העסקת כל אותם גאוני המקצועות הריאליים במשרות הוראה בבתי ספר, וע''י כך העלאת הרמה הלימודית בכמה עשרות מונים. מובן שהכוונה היא לבתי ספר תיכוניים, שכן בבתי הספר היסודיים לדעתי החשיבות העיקרית היא באיכות האנושית של המורה, לא בידע שלו.
גם בבית ספרי 23273
I would look very carefully before just plain out assuming that the Hi-Tech refugees are such genii. If they are such genii, why were they fired? Do note that Hi-Tech companies are still recruiting in the Technion, for instance.
גם בבית ספרי 23276
מהיכרותי הקרובה עם לא מעט מאותם אנשי מחשבים אני מעריך שהם יהיו מורים די גרועים.
האינטראקציה הממושכת עם המחשב לא עושה טוב לכישורי התקשורת שלנו, ועבודת הוראה דורשת די הרבה כישורים כאלו.
גם בבית ספרי 23291
מהיכרותי הקרובה עם לא מעט מורים למחשבים אני מעריך שניתן להחליף אותם במטאטא מדבר.

יש מן האמת בדבריך, אך אני גורס כי מורים במקצוע כמו מדעי המחשב בתיכון לא זקוקים להרבה מן הכישורים הנ"ל. הם צריכים לדעת את החומר ולהיות מסוגלים להסביר אותו טוב. לא אמרתי ש*כל* איש היי-טק יוכל ללמד, ודאי שלא! אבל גם רוב המורים כיום לא ממש יודעים ללמד, ולכן החלפתם במישהו שממש מעורה בחומר הנלמד זו דרך מצויינת לשפר את לימוד המקצוע.
ידוע שבמקרים רבים דבר זה באמת נעשה, אולם במתכונת חד פעמית: צה"ל נוהג לשלוח עתודאים-לשעבר להרצות בבתי ספר ולאתר כשרונות במקצוע, לשם שיבוץ במערך המודיעין. מדוע אותם אנשים לא יכולים להקלט באופן ארוך-טווח במערכת?
גם בבית ספרי 23295
הם גם צריכים להיות מסוגלים להשתלט על כיתה של שלושים ומשהו תלמידים ובשיעורים מעשיים, הם צריכים להשתלט על כיתה של שלושים ומשהו תלמידים שלא יושבים במבנה של כיתה אלא מפוזרים במעבדת מחשבים ועושים בעצם מה שבא להם.

בנוסף, אנשי היי טק שממש מעורים בחומר לא מחפשים עבודות רוחב כאלו הם מחפשים עבודה במקצוע ומוצאים. מי שנמצאים במצוקת עבודה הם בוגרי הסבות חסרי ניסיון ואנשים שעברו לתפקידי ניהול ושיווק והתרחקו מתפקדים מקצועיים. מי שמוכן להתפשר קצת על שכר ומקצועיות יוכל למצוא עבודה, לעבוד כמורה זו פשרה הרבה יותר קיצונית ממה שהשוק דורש כיום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים