נוער או בררה? 233325
עם קשר קלוש לנושא הדיון, הנה שאלה.

לפני כעשר שנים קראתי ראיון עם ראש מחלקת מדעי ההתנהגות בצה"ל דאז, ששמו כמובן פרח מזכרוני. בתשובה לשאלה על ההתדרדרות הערכית בקרב המתגייסים החדשים לצה"ל, הוא סיפר כי כבר המלך האשורי סנחריב כתב משהו בנוסח (ופה אני מצטט מהזיכרון) "הנוער של ימינו הוא מפונק וחסר ערכים, ועוד יוביל אותנו לאבדון". לאחרונה ניסיתי לאתר את הציטוט המדוייק, אך במנסרת סנחריב, שנוסחה המלא נמצא ב http://www.kchanson.com/ANCDOCS/meso/sennprism1.html מצאתי רק תיאורים מפורטים של כיבוש, הרג, הרס וביזה.

יכול להיות שזכרוני מטעני, וראש ממד"ה בכלל דיבר על מלך קדום אחר. מישהו מכיר את הציטוט, ויכול לתת פרטים?
נוער או בררה? 233336
האם היה אי-פעם דור של מבוגרים בהסטוריה האנושית שלא הגדיר את הנוער של אותה תקופה כחסר ערכים וכו'
נוער או בררה? 233339
Youth is when you blame all your troubles on your parents; maturity is when you learn that everything is the fault of the younger generation.
נוער או בררה? 234054
מאיפה הציטוט?
נוער או בררה? 234084
ציטוט שביעי.
תודה! 234086
נוער או בררה? 675492
בהנחה שהוא אמר את זה, הא צדק. סנחריב [ויקיפדיה] נרצח על ידי שני בניו.
נוער או בררה? 697097
מצד שני, בניגוד לכהונתו של אביו שוחר המלחמות, תקופת שלטונו של אסרחדון [ויקיפדיה], בנם הצעיר של סנחריב ושל רעייתו נַקִיַה-זַכּוּתּוּ, הייתה תקופה של שגשוג ושלום באשור.
נוער או בררה? 697099
סנחריב עצמו היה בנאי לא קטן. העיר הגדולה נינווה היא מיזם שלו. בין לבין הוא הספיק לדכא כמה מרידות (ולדוגמה: להציף במים את בבל‏1. אז ירושלים יצאה ממנו בזול).

1 להציף עיר שבנויה מלבני טין זה בערך כמו לשרוף עיר שבנויה מעץ.
נוער או בררה? 697101
זה בגלל שחזקיהו, שמדיניותו הלא נבונה והתקפלותו ממנה אחרי לחץ מזכירות שליט ירושלמי אחר, שילם לו מס ונכנע לו ותוך כדי כך המחיש את ההבדל הידוע בין פיקח לחכם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים