לימודי אמנות, החידה ופתרונה (?!) 2454
גם הטכניון וגם אוניברסיטת ת"א הם מקומות טובים מאוד ללימודים ריאלים. אני הייתי בוחרת באוניברסיטת ת"א כי זה קרוב, אני מכירה שם אנשים ושמעתי דברים טובים על המרצים. חיים קלים. לצערי הרב, אין לי כוונות ללמוד משהו ריאלי אלא דווקא אמנות, איור, אנימציה וכל מה שבסביבה, מה שמעמיד בפני את האפשרויות הבאות:
1. בצלאל - אחיו הגדול של "תלמה ילין". מנפיק עשרות "אמנים" קונספטואלים חדורי תחרותיות ומעוטי יצירתיות. פוי.
2. המדרשה - אחיו החורג של בצלאל. יותר מיועד לאנשים שרוצים להיות מורים (ואין לי כוונות כאלו). בעל שם מזעזע.
3. קמרה אובסקורה - לא שייך למשפחה המזוכרת למעלה. יש להם דווקא תוכניה ממש מגניבה, אבל פרשת דדי צוקר הידועה לשמצה + שכר הלימוד המופקע אותו הם דורשים מעלה את החשד שהכסף מעניין אותם יותר מהאמנות.
4. מכללת ספיר / תל-חי / עין עדשים / גן ורדים / גני הפארק - ארגונים מפלצתיים שנועדו לסחוט כסף בעיקר מבנות שרוצות להתחתן עם אקדמאי מצליח ויפה בלורית. לא, תודה.
5. חו"ל - האפשרות היקרה והערטילאית מכולן. כל אחד יודע שג'וליארד וברקלי הם _ה_מקומות ללמוד מוסיקה והרוואד/ ייל/ אוקספורד הם _ה_מקומות ללימוד מקצועות פולניים. אבל אנימציה?!
6. קורסים - יש קורס לאנימציה בסינמטק, אבל הוא ברמה די נמוכה. חוץ מזה, לא מצאתי עוד.
הצילו?!
עיצוויצו 2455
יש בחיפה מכללת ויצ''ו, עם מגמה לעיצוב. לא יודע עליהם הרבה, אבל ממה שכן נראה לי שהם די רציניים. זה ממש לא באחריות, ואני גם לא בטוח אם זה הכיוון שאת מחפשת. נדמה לי, אגב, שיש להם עוד סניף או שניים בארץ.
לעדי 3485
אמנם אני לא לומדת בויצ"ו, אבל אני מכירה כמה בוגרים משם, הלימודים מקצועיים מאד, ישנה אפשרות לקבל מילגה אם מוסיפים כמה שעות למערכת, לתעודת הוראה (שזה אף פעם לא מזיק) דרך אגב, במודעות הדרושים לרוב מחפשים מעצבים גרפיים בוגרי בצלאל או ויצ"ו, מה שמראה שהם באותה סקלה.
לגבי הטכניון: כסטודנטית שם(אמנם בארכיטקטורה), אני חייבת לציין שבעניין החברתי אין מה לדאוג, יש הופעות (הופעת הבכורה של אסף אמדורסקי), מסיבות ,ריקודים, ובריכה חינם, שזה שווה הכל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים