החיזבאללה 25009
ארצה להתייחס לפעילות העויינת של החיזבאללה.
הזכיר הכותב תקווה מסויימת שנוצרה לאחר הנסיגה, שהחיזבאללה יפסיק את פעילותו הצבאית ויעבור לפעילות פוליטית לחלוטין. אני מוכרח לציין שתקווה שכזו היא הדבר הטפשי ביותר ששמעתי על החיזבאללה. כבר לפני שנה, טענתי כאן שדבר כזה פשוט לא יתכן - כשארגון מעסיק כל כך הרבה אנשים שכל יעילותם היא בהחזקת רובים, וכשכל כספו של הארגון מגיע למען אותה מטרה בדיוק, מה הסיכוי שהוא יניח את הרובים הללו, ישלח את כל האנשים שלו הביתה ויסגור את הבאסטה? לחיזבאללה אין שום כוח פוליטי ללא ההתנגדות הצבאית שלו לישראל. לא רק שיהיה זה מהלך טפשי מבחינתו של נסראללה, אלא התאבדות פוליטית שלמה.

אם כך, לא נשאלת השאלה מה האינטרס של נסראללה להוות חוד חנית בהתנגדותו לישראל. השאלה המתבקשת, לדעתי, היא מה האינטרס של הלבנונים בתמיכה בפעילות החיזבאללה נגד ישראל. עכשיו, כשהגבול שוב שלם, וכשהלגיטימיות הסורית באיזור כבר לא מה שהיתה, למה לו ללבנוני לרצות עימות עם ישראל? מה יש לו להרויח מכך? הלבנונים, שהם עם נאור יחסית (עם השפעה מערבית חזקה, ורבים מהם דוברי צרפתית) יכולים מקסימום להפסיד כשישראל תתקיף את ביירות בפעם הבאה.
גם כשאני שומע את ראש ממשלת לבנון מדבר בזכות פעולת החיזבאללה, אני מטיל ספק גדול בדבריו - אחד בפה אחד בלב. אני לא חושב שהוא באמת מאמין למה שהוא אומר, הכל תוצאה של לחצים שונים ומשונים.
החיזבאללה - לא בדיוק נכון 26986
אהלן
דעתך לגבי התקווה שהחיזבאללה יפסיק את פעולותיו כנגדו היא נכונה בהחלט.
כל מי שחשב שברגע שניסוג חיזבאללה יעבור לנהל חוגי ריקמה הוא או טיפש או חסר כל הבנה כלשהי של מיהו החיזבאללה ומטרותיו.

חיזבאללה הוא גוף פוליטי דבר ראשון.
שאיפותיו הם פוליטיות נטו , אין לו כל שאיפה לשחרר את ירושלים אלא שאיפה פוליטית לנהל בדרום לבנון / לבנון כולה רואח חיים מוסלמי הדוק בהשפעת איראן.

לחימתו בישראל של החיזבאללה והפיכתו לחוד החנית במאבק נגדנו היא בסיס קיומו ככוח פוליטי.
ללא מאבק בישראל לחיזבאללה אין זכות קיום ולכן הוא ישמור אפילו על אש פיצפונת שריד של מאבק מתמשך כנגד ישראל - ראה פרשת חוות שבעא.

אך טעות בידך לגבי המדיניות הלבנונית.
רפיק חרירי הוא איש שונה לחלוטין בתפסיתו התומגים הסוריים והאיראנים בלבנון.
חלומו הרטוב הוא לראות לבנון פורחת בלי!!!
סורים ובלי איראנים!!!

פעולות צה"ל לאחרונה באותתו בפרוש לחרירי שאין אנו רואים בו האשם הראשי בדרום מטרתם לפצל עוד בינו לבין הסורים ואנו רואים הצלחות יפות ללחץ זה - "פריסה מחדש " של הכוחות הסוריים לבבנון.

אשמח לספק עוד הסברים בנושא
רועי

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים