בתשובה לערן בילינסקי, 19/10/04 15:35
לינץ' 254696
טוב אני לא מצליח למצוא הגיון בסיפור הזה.

אין לי מושג מה המשמעות של "ירי אזהרה" כאשר יורים על הכוח. אם זיהית מקור ירי אתה יורה בחזרה. אם לא, אתה תופס מחסה. בכל מקרה מה הטעם להזהיר מישהו שכבר יורה עליך ?

האופן היחיד שבו אני מצליח למצוא הגיון בתיאור הזה, הוא שלמ"פ נפלט צרור, או שהוא קודם "החזיר אש" לפני שהוא ניסה להבין מאיפה יורים עליו, וזה היה פשוט פחות או יותר קדימה, איפה שהדמות הייתה. אולי הוא העדיף לירות במקום שהוא יודע איפה הכדורים יפגעו, במקום להסתכן בירי לכיון הבתים ופגיעה בלא-חמושים.

בכל מקרה ירי לכיון חול הוא דיי בטוח.

בכלל כל הסיפור הזה התרחש ביום או בלילה ?
לינץ' 254701
דווקא הטעם בירי אזהרה ברור לי - ''להוריד ראשים'' של מי שיורה אליך. אף פעם לא ירו עלי, אז אני לא יודע עד כמה אדם מסוגל בתנאי קרב לזהות את מקור האש. למיטב ידיעתי הארוע התרחש בשעות היום.
לינץ' 254706
ירי למטרת "הורדת ראשים" הוא לא "ירי אזהרה". כדי להוריד ראשים אתה צריך לפגוע מאוד קרוב למי שאתה רוצה לגרום לו להוריד את הראש. הוא צריך לשמוע שריקות של כדורים עוברים לו מעל הראש, ופוגעים במחסה שהוא נמצא מאחוריו, על מנת לדכא את הרצון שלו להרים את הראש, ולכוון אליך כמו שצריך.

אם לא זיהית מקור אש, ירי חסר מטרה רק מבהיר למי שיורה עליך שאתה מבולבל, ולכל היותר ישכנע אותו לכוון יותר טוב. זו לא טעות שאני מצפה ממ"פ לעשות.

בלילה קל מאוד לזהות יציאות. ביום זה קצת יותר בעייתי.

אם כל הסיפור התרחש ביום, לא ברור לי איך התצפיתנים לא זיהו את הדמות כילדה ממרחק של 70 מטר ?

טוב הסיפור הזה מוזר. אני אחכה לעוד פרטים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים