סוף סוף 25667
סוף סוף אחרי שעם ישראל קיים משהו כמו
5000 שנה המדע מגלה את הפלא הזה עם ישראל!
איך יכול להיות שעם אחד לא מתבולל (בגלל שבסך הכל אדון העולם,בורא שמים ארץ ביקש זאת ממנו) ומתחתן אך ורק אם זוג מעמו ובכל זאת ב"ה אנו ממשיכים לחיות כבר 5000 שנה. איזה פלא!
מה גם שנמצא שליהודים יש גנטיקה מיוחדת שמבדילה ביניהם לבין הגויים ועוד נמצא שלכהנים בעם ישראל יש בנוסף לגן 'היהודי' גן 'כהני'.ממש פלא!
בכל אופן כמובן שאם יש חשש למחלה גנטית כמו שנזכר במאמר שגורמת תמותה אצל הילדים עד גיל 4 לערך, בצורה מחרידה. או חשש אליה יש לערוך בדיקה גנטית (עדיף לפני הנשואין) ע"מ שמקרים כאלה לא יקרו.
בכל אופן סטטיסטית זה קורה אחד מתוך ארבעה ילדים למי שלשני בני הזוג יש את הגן הנ"ל.
וב"ה שיש עם כזה בעולם, עם ישראל שקיבל את התורה מהקב"ה והנחילה לעולם כולו.
סוף הסוף? 25676
למען הדיוק, במחקר שפורסם לאחרונה בהבלטה מסויימת בעיתונות הסתבר שיש קרבה בין יהודים ממוצא מזרחי לפלשתינים. אתה מתעלם גם מהתערותם של גרים בקרב היהודים (מה שהעשיר מעט את מרחב המטען הגנטי). תמוהה בעני גם ההתייחסות לכך כ"פלא" – איזה "פלא" יש בכך מעבר לקצת משמעת עצמית ולחץ חברתי? אגב, אין ליהודים "גנטיקה מיוחדת", יש מקסימום "קרבה גנטית", שאחת מתוצאותיה היא למשל הסיכון למחלת טיי-זקס בקרב ילדים להורים ממוצא אשכנזי כפי שציינת. מה חבל שעד שהייתה התקדמות מדעית לא הייתה דרך לדעת זאת מראש ורבו טרגדיות בישראל. ובבניין ציון ננוחם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים