אני חושב שהבעיה היא בכלל בגישה 257540
הגישה שאומרת "אנחנו רוצים להשפיע על מהלך הדברים בטבע".

אני חושב שדווקא המהפך האקולוגי שמתרחש עכשיו הוא על לחיות פה עם כמה שפחות להשפיע ולא כמה שיותר. החיים הם כח והחיים הם כח מתפרץ. דרוש כח נגדי חזק מאד בשביל לעצור אותו, ואנחנו למרבה המזל עדיין חסרים את הכח הזה בסדרי גודל.

למעשה, הנקודה החשובה (ולדעתי הדי עצובה) בכל הסיפור הזה הוא שאנחנו ממשיכים לקוות, להאמין, לחשוב, להזות, שאנחנו שולטים בדברים ויכולים לכוון אותם. ההכרה האמיתית באלוהות שבראה אותנו ונתנה לנו להתפתח עליה תהיה רק כאשר נבין כמה אנחנו זעירים וחלשים אל מול הכח המכוון הגדול, יתברך שמו. בעצם אנחנו לא מצילים את אמא אדמה כמו שנדמה לנו, אלא בסך-הכל צריכים לחשוב קצת איך לא להרוס לעצמנו את עצמנו, לאדמה יש דרכים משלה לבטא את כח החיות שבה, במידות שאנחנו מוצאים את עצמנו חסרי-אונים למולה: מלחמות בין ארצות, תרבויות, מינים, רעידות אדמה, התפרצויות הרי-געש ומגפות, ואנחנו בסך-הכל מושבת חיידקים שגדלה על פטרייה קטנה ביער ענקי, ואם מחר יבוא דב להתגרד על העץ, הוא עלול לדרוך על עולמנו, תקוותינו, ואשליותינו שאנחנו שולטים במה שקורה.
אני חושב שהבעיה היא בכלל בגישה 257546
למה כוונתך במשפט "החיים הם כח והחיים הם כח מתפרץ. דרוש כח נגדי חזק מאד בשביל לעצור אותו, ואנחנו למרבה המזל עדיין חסרים את הכח הזה בסדרי גודל"?
לפי מיטב ידיעתי, כל "כח נגדי" מדרגת סכין ומעלה יכול לעצור את "הכח המתפרץ" של החיים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים