בתשובה לדורון הגלילי, 10/11/04 9:10
260599
לי נראה שמערכת היחסים העכורה בין זכאי לבוס שלו יכולה בקלות להכנס לענין של ''פוליטיקה של מקום העבודה'', ואינטריגות רגילות בין מנהל וכפיף שלא משדרים על אותו גל מסיבות כאלו ואחרות, ללא קשר לחילות שמהם הגיעו (בסופו של דבר, לכולם יש צפרגול). הענין של מי ''יותר קרבי'' הוא רק נשק במערכה, ולא הסיבה לה.
בכל מקרה, בלי לדעת מי ''צודק'' במערכה הזו, הרמטכ''ל עשה נכון בכך ששיחרר את זכאי מצה''ל.
זכאי חשב שבכך שהוא יתפטר, הוא בעצם יקבל תפקיד אחר ולא ייפגע מצעדו הוא. על מפקדי צה''ל לדעת שההתפטרות היא חרב פיפיות שתפגע גם בהם (במיוחד בזמן מלחמה). חבל שאותו צעד לא יושם בזמנו על אלי גבע. זה היה חוסך את הסאגה העצובה היום.
260612
אתה רוצה לדעת מי "צודק"? תקרא עיתון.
הרמטכ"ל אמר (בשמו ולייחוס) כי תא"ל זכאי הוא שקרן.
בתגובה סיפרו לנו "מקורבי זכאי" על עברו הקרבי, על העובדה שהוא הנהיג חיילים תחת אש ועוד ועוד. כמו כן פירסמו עיתונאים מסוימים כי לא תא"ל זכאי היה המקור שלהם במקרה הספציפי שהדלפתו נחקרה.
מה לא היה לנו? לא שמענו את מקורבי תא"ל זכאי, במנותם את תכונותיו הנשגבות, מציינים ביניהן את דבקותו באמת. לא שמענו את תא"ל זכאי מאיים (קל וחומר מבצע) בתביעת דיבה כנגד הרמטכ"ל. אפילו לא שמענו את תא"ל זכאי מסנן משהו בסגנון "אם יש שקרן בצמד יעלון-זכאי, זה לא אני".
260616
ה"סיפור" בין זכאי והראל התחיל הרבה לפני פרשת ההדלפות, וברור שההדלפות הן רק אמתלא, כמו שהטענה שהראל "לא מספיק קרבי" היא רק אמתלא - מהצד השני.
יש לנו כאן סיפור רגיל בהחלט של מנהל וכפיף בעלי אגו מפותח, שלא משדרים על אותו גל. במקרים כאלו בד"כ מי שבסופו של דבר "אוכל אותה" הוא הכפיף (אלא אם כן קוראים לו יוסי אבוקסיס).
בהיררכיה צבאית, פיטורי הזוטר גם משדרים מסר נכון לכלל החיילים והקצינים.
האם זכאי שקרן - יכול להיות. זה לא אומר שהראל כומתה שכולה תכלת :)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים