בתשובה ליוני לזרסון, 22/06/01 23:24
מהי בדיוק דיסלקציה 26242
אני באופן אישי סובל דווקה מדיסגרפיה ולא דיסלקציה.

דיסגרפיה בנויה מאי הבנת הכתב או במילים אחרות כתב לא קריא.
ומשגיאות כתיב רבות (ט - ת , א - ה - ע , ג- ז) וכדומה. ישנם עוד צירופים.

ישנם כאילו שמתגברים עם השנים על הבעיה הזאת וישנם שאצלם הבעיה משתפרת אולם לא נפתרת באופן מלא ולפעמים המצב נאר כמו שהתחיל.

דיסגרפיה קשורה למיטב הבנתי יותר לקריאה, חוסר ריכוז למשך זמן ארוך, והבנת צורות.

אני לשמחתי קורא מהר ואפילו מהר מאוד מה שבהחלט אומר שאני סובל מדיסגרפיה אבל לא מדיסלקציה. (אין לי בעיה גם בהבנת צורות)

בנושא תחומים חלשים.
ישנו אדם שרץ לאט וגם אם יתאמן שנים לא יצליח מה שאדם שמוכשר לנושא יצליח. אולם ישנו אדם שרגלו מסרבת לרוץ כמו שאומר לה המוח שלו ולכן הוא מוגדר כנכה. (דוגמה בלבד)

אותו הדבר גם בנושאים אילו, פעם חשבו או יותר נכון אורך המחשבה היה כי האנשים הללו עצלנים ואו לא רוצים להשתפר קריאה מהירה ריכוז בשעור מבחן וא כתיבה לא ברורה) היום כבר יודעים שכמו שבדרך כלל לא תוכל לתקן את רגלו של הנכה על ידי זה שתריץ אותו יותר לפעמים לא תוכל לתקן את יוכלתו של זה שפגוע פה.

רועי
מהי בדיוק דיסלקציה 26254
By the way, let's say some person has this following problem: he always has to think a bit before he remembers which side is left, and which side is right. Also, he occasionally has to look at written text, to remember in which direction to write.
Otherwise, he has no problems with reading or writing.
Is this a known problem?
מהי בדיוק דיסלקציה 26280
צר לי אבל אני לא מכיר בעיה מהסוג הזה.
מהי בדיוק דיסלקציה 26299
אני מכיר את הבעיה הראשונה שהזכרת (הצורך לחשוב מעט כדי להיזכר איזה צד הוא ימין ואיזהו שמאל) אך לא את השנייה.
מהי בדיוק דיסלקציה 26331
Is this first problem common?
מהי בדיוק דיסלקציה 32627
תלוי לפי איזה תיאורטיקן.
המושג 'ליקויי למידה' הוא מושג גרוע: מצד אחד, יש עוד סיבות נוירולוגיות שמפריעות ללמוד'. מצד שני, הליקויים מפריעים גם בשטחים שאינם קשורים ללימודים.
אם המודל הרפואי הקושר את לקויות הלמידה לאיטרות, לא היה נזנח, הסימפטום הזה היה נחשב לסימפטום קלאסי ולכן לדוגמא נהדרת ללקות למידה, גם אצל מי שאין לו שום בעיה אחרת בחיים.
לפי מודלים רפואים אחרים, זה יכול להיות סימפטום של לקות למידה או סימפטום של דבר אחר. תלוי מה הפגיעה שמחוללת אותו. כשם שנזלת יכולה להיות סימפטום של התקפת וירוס השפעת, או של אלרגיה, או של התקפת גז עצבים או של מליון דברים אחרים.
לפי הרופא שלי, זה בהחלט דורש בדיקה.
פסיכולוגים מתת דיסיפלינות שונות ומאסכולות שונות עשויים לומר דברים שונים. לא יודע. פסיכולוגיה - אי אפשר ללמוד ממני. רצוי רק להזכיר שרוב הפסיכולוגים מסתמכים על המודל הרפואי שאומר שכל לקויות הלמידה (אצלם מדובר במילים שמתחילות באותיות Dys, נובעים מפגמים באזורי השפה ושליקויי הריכוז נובעים מפגמים בהמיספרה הקידמית).
סוציולוגים יגידו שזה לא קשור לליקויי למידה או לליקויי ריכוז. אצלהם אתה לקויי למידה אם אין סיבה פסיכולוגית או נוירולוגית לעובדה שאתה מפגר בשנתיים אחר קבוצת גילך בביצוע מיומנויות יסודיות כמו קריאה וחישוב. לפי הסוציולוגים, אם מצאו פגם במוח שלך, זה אומר שאין לך ליקויי למידה.
כן, זה סימפטום מוכר שיכול להיות 81152
סימפטום יחידי של לקויות הלמידה והריכוז.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים