בתשובה לליאור חיימוביץ', 27/06/01 13:56
Summer school 26506
לאמריקאים יש את ה'סאמר סקול', האירופאים ממשיכים ללמוד אמנם במתכונת שונה, אך עדיין לומדים בבתי הספר.

ורק אצלנו בני התשחורת הקטנים מתרוצצים, משגעים לכולנו את המוח וגורמים להוריהם האומללים הוצאות ענק לקייטנות, חוגים, בריכות ושאר ירקות.

אחד הדברים הטובים בחופש הגדול הוא שזה מהווה תמריץ שלילי לילודה: כשאני רואה את הסבל שחברי ההורים עוברים, מיד נמחק בי כל שמץ של רצון להביא ילדים לעולם.
מה שאולי מסביר את שיעורי הילודה הגבוהים אצל החרדים - אצלם אין חופש גדול :-)
Teacher, leave them kids alone! 26531
למרבה הצער, יותר מדי התייחסויות לבית-הספר הן כאל שמרטף-מטעם-המדינה. זה רע, בין היתר, מכיוון שרמת-העניין והמעורבות של רוב ההורים בתכנים ובמהות של ביה"ס היא ירודה, וכפועל יוצא - המערכת מתחילה להתאים עצמה לציפיות האלה.

ואף על פי כן - חופש גדול! לא "עבודות לחופש", לא "לימודי-קיץ". לא. עזבו את הילדים לנפשם! למורים, לעומת זאת, לא יזיק לעבוד גם בחודשי הקיץ, מה שאולי ישפר את מעמדם המקצועי והכלכלי.
Teacher, leave them kids alone! 26535
אין שום רע בשמרטפות, אגב. רחמנות על ההורים המסכנים.
ומערכת החינוך גרועה בגלל המון סיבות אחרות, לא בגלל ציפיות ההורים.

אני מקווה שכשלי יהיה ילד (בעוד כמה מאות שנים), אני אוכל לשלוח אותו לבית ספר פרטי - שבו בין היתר אין חופש גדול של שלושה חודשים!
Summer school? Not Excatly 26537
לאמריקאים אין Summer school במובן של המשך לימודים במתכונת מאורגנת. זה יותר דומה לשליחת ילד לקיטנה של נוער שוחר מדע או לישיבת פומפדיתא. גם האמריקאים מוציאים הון
תועפוןת (לפחות אלה שיכולים להרשות לעצמם) על קייטנות, ומאד מקובל על השכבות המבוססות לשלוח את הילדים למחנות קיץ שאורכים בין 6 ל-‏8 שבועות.
אלטרנטיבה 26588
אבל יש אלטרנטיבה, הלא כן?
עד כמה שאני יודע המשך הלימודים שם הוא בחינם או בעלות אפסית כמעט.
בעוד שפה גם הקייטנות במתנ"סים עולות הון עתק.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים