המשיח מרואן ברגותי 266884
האם מותו של עראפת מחייבת הגעתו של מנהיג חדש לפלשתינאים שאינו נגוע בשחיתות. האם לנו היהודים יש את היכולת להשפיע על גורלם של הפלשתינאים.
מתחילת המאה היו נסיונות של הקהילייה הבין לאומית ליצב את המצב בארץ ישראל לפי הבסיס של שלטון עצמי נפרד ליהודים וערבים, על פי דמוגרפיה וטריטוריה. בכל פעם היהודים הסכימו והערבים פתחו במאבק מזוין החל במאורעות של 1926 1936 וכלה במלחמות שליוו את מדינת ישראל מהקמתה.
המסקנה היא שאין לשחיתות של ערפאת וחבריו קשר עם האין פתרון לסכסוך, השחיתות מובנית בתרבות הערבית בכל מדינות ערב.
דעתי היא שצריך לדבר עם מנהיגי הערבים שיבחרו על ידם של הפלשתינאים, אבל צריך להפסיק לשמוע את עצמנו ותקוותינו ולהתחיל לשמוע מה מנהיגי הערבים אומרים על כל במה.
יחסם למדינת ישראל של כל המנהיגים של כל הזרמים בחברה הערבית דומה, ההבדל ביניהם הוא רק טקטי וסגנוני בין אלה שרוצים לחסל את הישות היהודית בבת אחת, לבין אלה הרוצים להשמידנו בשלבים, בין אלה ששפתם פשוטה לבין אלה היודעים להתבטא בשפה יפה. אנו צריכים להתחיל לשמוע לערבים ולהאמין שהכרזותיהם על השיבה של הפליטים אינם נושא למשא ומתן, וכשהם אומרים החזרת הזכויות כונתם לחיפה יפו וטבריה.
רעיון ההתנתקות החד צדדי אינו אופציה לבחירה, ההתנתקות אין משמעותה שתביא שלום, הסיבה והצורך לפנות ישובים היא שאנחנו במצב מלחמה, ובמצב מלחמה עושים נסיגות כדי לנצח במלחמה, אם הייתה אפשרות של שלום לא צריך היה לפנות ישובים, הרי אף אחד לא מעלה בדעתו לפנות ישובים פלשתינאים במדינת ישראל, מדוע צריך לפנות יהודים משטחים שיימסרו לפלשתינאים.
יש לי הצעה 266887
שביילין ירוץ בבחירות לנשיאות פלסטין
יש לי הצעה 266890
אם הוא יבחר, בחיים לא יהיה לנו שלום איתם.
המשיח מרואן ברגותי 266974
כל הכבוד. הצלחת להוכיח שאתה מסוגל לפלוט את כל מה שהכניסו לך, בלי טיפה של חשיבה ביקורתית או יכולת לסנן דמגוגיה. עכשיו תתחיל גם לדקלם שכולם בעצם אנטישמים ואנחנו מעטים מול רבים גם ביורוליג, והכל יהיה בסדר.
המשיח מרואן ברגותי 266991
מה שכתבת מתאים לכתיבה שלך, תסתכל בראי ותאמר לעצמך את הדברים.
מה שכתבתי לא היה דעה אלא מציאות שאינה מוצאת חן בעיני, אבל אנחנו חיים במזרח התיכון והוא לא חדש, לא סתם אין מדינה אחת ערבית ומוסלמית שהיא גם דמוקרטיה.
ונא לא לערבב בין רצונותינו ומאווינו לבין המציאות.
המשיח מרואן ברגותי 267313
נו באמת. ''בכל פעם היהודים הסכימו והערבים סרבו'', ''ההבדל בינהם הוא רק טקטי וסגנוני בין אלה שרוצים להשמידנו בבת אחת לבין אלה הרוצים להשמידנו בשלבים'', ''השחיתות מובנית בתרבות הערבית''. לא רק שה''מציאות'' הזו לא מבוססת על עובדות היא גם דמגוגית ופשטנית, שלא לומר גזענית.
המשיח מרואן ברגותי 267327
מה לעשות אבל המציאות היא סתם מציאות ואין לה קשר עם גזענות. קח לדוגמה את מלחמת העצמאות ונסה לחשוב נה היה קורה אם הערבים היו יושבים בשקט, הרי יפו וחיפה וערים וכפרים אחרים היו עד היום ערבים.
ודוגמה אחרת עניין של נקמת דם הרעיון של הריגת בני משפחה שאישית לא היו מעורבים ברצח מלפני שנים רבות. רעיון נקמת הדם עומד בבסיס הלגיטימציה של בו אדם לאבד את עצמו ולהרוג בני אדם אקראיים שהוא לא מכיר באוטובוסים או בתי קפה. תרבות היא לא עניין של גזענות כמו למשל רצח על רקע של כבוד המשפחה, זו המציאות ידידי, אנו נמצאים במזרח תיכון ישן ואין לנו עסק עם נורבגים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים