בתשובה לרוני, 29/06/01 20:54
שוויון? 26800
העובדה היא שלאיש אין מושג עד כמה משפיע המין (או הגנים), וכמה משפיעה הסביבה. האם נשים בהכרח מתקשרות יותר טוב? או שככה גידלו אותן? האם נשים פחות תוקפניות מגברים? אם תבחן את הנשים המנהיגות ברחבי העולם (ת'אצר, מאיר, הבת של גנדי) תגלה שהן לא היו יותר טובות מגברים - לעיתים יותר גרועות. אז תגיד שהסיבה שהן הגיעו לפוליטיקה זה בדיוק בגלל שהן התאימו? נו, אני יכול לטעון (בצדק רב!) שגם הגברים בפוליטיקה לאו דווקא מייצגים את כל המין הגברי.
אם נחזור לסיפרו המצויין של פרנס דה-ואל "פוליטיקת שימפנזים", נוכל לראות שם כיצד כאשר הנקבות נותרו ללא זכר חזק (רק זכר צעיר וחלש אחד) הן פיתחו לעצמן את אותו ההיררכיה התוקפנית שיש לשימפנזים זכרים. למעשה, בגלל שלשימפנזות הנקבות חסרים האינסטינקטים הטקסיים של הכרה בסמכות הזכר העליון (טקס שכולל התרפסות קטנה בפניו) - הרי שהנקבה השימפנזה נאצלה להיות הרבה יותר אלימה כדי להוכיח את עליונותה על האחרות. גם כאשר צורף זכר לקבוצה הזו, אגב, הנקבה העליונה המשיכה להיות אלימה גם כלפיו, עד שלבסוף הוא הצליח לשכנע אותן - לא באלימות - לאפשר לו להיות האלפא בשבט.
שוויון? 26887
''הבת של גנדי'' (אינדירה) היא בכלל הבת של ג'אוורלל נהרו ואין לה כל קשר לגנדי (אלא אם כן התכוונת למצדה זאבי, בתו של רחבעם).
שוויון? 26997
באמת? חייתי בשקר. אני מתנצל על הטעות התמימה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים