בתשובה לאילנה, 16/12/04 8:49
האם נחשב 269165
אם על מאמר שלך יש זכויות יוצרים והוא העלה לויקיפדיה ללא אישורך, זה דבר חמור מאוד, ואני מציע שתכניסי את התבנית המתאימה לערך. אם יתברר שהוא אכן מועתק, אני בטוח שהוא יימחק במהרה. יש מדיניות של אפס סובלנות ביחס להפרת זכויות יוצרים בויקיפדיה העברית.

התבנית המתאימה היא {{copyvio| |מקור=המקור שממנו הועתק התוכן }}
ועל תבניות באופן כללי אפשר לקרוא כאן:
אם אין על מאמר שלך זכויות יוצרים והוא עדיין הועלה ללא ידיעתך, אני לא חושב שזה אסור אבל זו חוצפה בלתי רגילה, ולדעתי זכותך לבקש שיורידו את הערך גם כך (שוב, עם מתן הוכחה כלשהי שמדובר במאמר שלך).

לעומת זאת, אם העלית מרצונך משהו לויקיפדיה, הרי שמרגע זה כבר זכויות היוצרים עליו הן GNU, מה שאומר שאחרים יכולים להעתיק, לשנות וכו'.
האם נחשב 269166
תודה, אני אבדוק את הנושא. אין זכויות יוצרים באופן רשמי אבל המאמרים הועלו באתר מאמרים תחת שמי המפורש, הופתעתי לגלותם שם ואין לי מושג מי שם אותם שם....

מופיעים בצורת "קישורים חיצוניים" אז אולי זה כן בסדר?...
האם נחשב 269168
"קישורים חיצוניים" מאפשרים לאנשים לחפש מידע במקומות שאינם ויקיפדיה. כל עוד הטקסט לא מועתק לתוך ויקיפדיה, אני לא רואה מה הבעיה כאן: אין חוק שאוסר על קישור למידע שמצוי באתר זה או אחר, וגם לא ברור למה צריך להיות.

למשל, המאמרים באייל מוגנים בזכויות יוצרים, אבל אין שום סיבה מדוע לא יהיו קישורים אליהם מתוך ויקיפדיה.

אם את לא רוצה שיהיה קישור למאמרים שלך, את מוזמנת להוריד את הקישור ולהסביר זאת בדף השיחה.
האם נחשב 269426
להיפך. זה נראה לי בסדר גמור, לא הייתי מודעת לזה, עכשיו אני כן...
אוסיף לדברי גדי 269669
אם את רואה שהוסיפו מאמר שלך לאיזו רשימה ביבליוגרפית, מיד תזעקי גוועלד ותסבירי למו''ל הנכבד למה את לא רוצה שיהיו קישורים למאמר שלך.
געוואלד! 269732

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים