על איזו דמוקרטיה אתה מדבר 275655
מדינת ישראל קמה בכוח הזרוע, תוך גירוש ערבים והריסת כפרייהם בניצוחה של התנועה הציונית, וטוב שכך קרה. כל המילים היפות במגילת העצמאות על חופש וכו' הן גיבוב שטויות. עוד ישראבלוף שנועד לגרום לנו להרגיש ''נאורים''.

האמת שבישראל לא היה אף פעם שוויון וגם לא היתה כוונה שכזאת. מעולם לא היה כאן שר ערבי, ורק לאחרונה בוטלה משרת המפקח של השב''כ על מערכת החינוך של ערביי ישראל.

כמעט אף אחד (פרט למצבעי חדש) לא רוצה שוויון אמיתי.

רוב תושבי ישראל אינם מעוניינים במדינה דו לאומית שבה יש שני לאומים שווי זכויות, ואפילו לא במדינה אזרחית שסמליה נגזרים ממאפיין שאינו תלוי בלאום (כמו קנגורו באוסטרליה).
הרוב מעוניין במתן חופש דת ובחירה לחלק מהערבים שגרים כאן ובתנאי שלא יוכלו להשפיע. ישראל יכלה לספח את השטחים ולתת שוויון מלא לתושבים החדשים אבל העדיפה אותם נטולי יכולת השפעה, וכשהם התמרדו חיפשה דרכים להיפטר מהם.
לכן מגוחח לדבר על דמוקרטיה במדינה שבה הדבר הדמוקרטי היחיד הוא בחירות כל שלוש שנים וקצת.

לדעתי צריך לבטל את מעמד השפה הערבית כשפה רשמית, ולבטל את מערכת החינוך בערבית. עברית צריכה להיות השפה הרשמית היחידה בישראל. כל האזרחים צריכים להנות מאותם חובות וזכויות לרבות שירות לאומי ויכולת להתמודד על כל משרה ציבורית. אסור לערבב בין חופש דת לזכויות למימוש הלאומיות. זכותו של כ''א לחוש איזה רגשות לאומיים שהוא רוצה אבל מימוש הלאומיות במדינה היהודית הקטנה שלנו צריך להיות שמור ללאום היהודי שהרי מעצם הגדרתה מדינת ישראל היא בית לאומי לעם היהודי (בחלק) מארץ ישראל.

אני מקווה שבגץ יקבל את העתירה ויבטל את המונופול של העם היהודי על ארץ ישראל ויעניק זכויות למימוש הלאומיות לבני לאומים אחרים, כדי שהמחוקק שלנו יעשה סוף סוף סדר ויגביל את סמכויות בג''ץ להכריע בסוגיות שכאלה.
על איזו דמוקרטיה אתה מדבר 275671
"מנכ"לית משרד החינוך גילתה כי משרת איש השב"כ במשרד לא בוטלה אלא בוטל רק מעמדו כסגן הממונה על החינוך הערבי"

על איזו דמוקרטיה אתה מדבר 275839
תודה על התיקון
תיקון: 275700
סמלה של אוסטליה, כפי שמבוטא בדגל שלה כולל מרכיב של צלב (http://www.csu.edu.au/australia/flag.html)
ובהחלט מרמז למקור הנוצרי של המתיישבים הראשונים. אם תרצה אז המקביל הישראלי לקנגורו הוא הצבר.

אני חולק על טענתך שלערבים אין כאן שיוויון זכויות מול החוק. מה שאני בהחלט מסכים איתך זה שמבחינה מעשית אנחנו רחוקים משוויון זכויות לערבים.

אני מוצא סתירה בדבריך. מצד אחד "מימוש הלאומיות... צריך להיות שמור ללאום היהודי...", ומייד אחר כך "אני מקווה שבג"ץ יקבל את העתירה ... ויעניק זכויות למימוש הלאומיות לבני לאומים אחרים".

לא ברור. תוכל בבקשה להסביר?
תיקון: 275717
באין שויון חובות, איך יהיה שויון זכויות?!
הסבר: 275749
קרא את המשפט עד סופו: "... כדי שהמחוקק שלנו יעשה סוף סוף סדר ויגביל את סמכויות בג"ץ להכריע בסוגיות שכאלה"
תיקון: 275771
מקורו של הקנגורו בערבות אוסטרליה. מקורו של הצבר לעומת זאת, במדבריות אמריקה.
תיקון: 275779
ןעדיין שניהם נגזרים ממאפיין שאינו תלוי בלאום.
הסבר 275837
בשמחה.
ידוע לי שהאוסטרלים מעדיפים את הסממנים של הדגל הבריטי המסמל זיקה לעמים דוברי האנגלית על פני סמל מקומי (קנגורו למשל). דוגמה ישראלית יכול להיות הצבי הארץ ישראלי.

לגבי שוויון בפני החוק המדד הוא באכיפה ולא בנוסח החוק.

ההערה האחרונה נוגעת לבגץ. אני מתנגד נחרצות לגישתו הגורפת של אהרון ברק של אקטיביזם שיפוטי ומקווה שהמחוקק יקצץ לבגץ את הכנפיים. הבעיה שהמחוקק חושש לעשות זאת ובכך לקומם את מועדון המעריצים הנאמנים של השופט ברק. לכן רק אם בגץ יפסוק באופן קיצוני יש סיכוי למימוש משאת נפשי. לדוגמה לחייב את ישראל לבטל את חוק השבות, לקבוע עוד ימי מנוחה בשבוע (ימי בחירה), להוסיף קצת ירוק ואדום לדגל הכחול לבן שלנו (אולי גם סהר באדום בגודל 20% מהמגן דוד), בקיצור - כל מה שיוביל להגבלת סמכויות בגץ.
הסבר 276734
די כבר עם כל הצבעים הדתיים האלה, עמוסים במשמעויות יעני-היסטוריות שלא פשוט ליישב ביניהן. מה לגבי תמונה יפה של יעל? (אמנם קשה יותר לילדים לצייר, אבל מהנה!)
276812
מה לגבי תמונה יפה של יעל בר זוהר? (הרבה יותר מהנה לילדים!)
אתה סותר את עצמך, לא? 277583
רגע אחד אתה נואם בעד שוויון - ובמשנהו אתה קורא, לגזול ממיליון ומאתיים אלף בני-אדם את האפשרות, לחיות את חייהם בשפת-אמם...

אתה עם גוז'נסקי או עם ליברמן?

מבולבלת לחלוטין, עדית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים