בתשובה לדובי קננגיסר, 21/01/05 0:42
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 276329
אני לעומת זה מעריך שהוא פשוט מתמוגג מגלי ההצלחה ומהכוח הפוליטי הנוסף שצבר ותיעל לטובתו - אפילו כספית, כשאישר לייבא לארץ מסין 3,000 תחפושות בדמותו (ואני משוכנע שגם שלשל כמה מצלצלים לכיסו בדרך), מה שמוכיח בכל פעם מחדש שפוליטיקאים הם הרבה יותר חכמים ממה שאנחנו חושבים, ועד כמה הם מהתלים בנו, ב"לא פוליטיקאים", על ידי שימוש בדיבור ככלי מעשי. בקיצור, מה שגדי אמר.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 276365
לדעתי זה דווקא מוכיח בכל פעם מחדש שלסאטירה האמורה אין שיניים. איפה, איפה הימים שכל חמש דקות שידור היו עילה לבג"צ, או לפחות לשאילתא בכנסת?

(מה שלא אומר שלקרוא לרוחמה אברהם בשמות גנאי זה סאטירה עם שיניים).
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 276402
איזה כוח פוליטי נוסף לו מאז החיקוי שלו? עוזי כהן גם לפני ארץ נהדרת היה נחשב הכתובת המרכזית של כל ערוץ תקשורת לאילוסטרציה של שחיתות בליכוד. אם הדבר מחזק את התדמית הזו שלו, הרי שזה יפעל, לכל היותר, לטווח הקצר. אם יש משהו שארץ נהדרת עושה יופי, זה להוציא לנו מישהו מכל החורים. הנה, תן שלושה ארבעה חודשים, ואנשים לא ירצו יותר לשמוע על עוזי הכהן הקרציה הזה.

ואף אחד לא יצליח לשכנע אותי שה"דיבור" של עוזי כהן הוא כלי מעשי.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 276405
האם נחלש כוחו הפוליטי? האם החיקוי הזיק לו? האם תועלת גם בטווח הקצר היא לא תועלת? האם כולם מסתכלים על עוזי כהן דרך העיניים האחוס"ליות שלך? אתה פשוט מנותק מהעם.

אה, אם אף אחד לא יצליח לשכנע אותך שה"דיבור" של עוזי כהן הוא כלי מעשי הרי שהדיאלוג איתך חסר תוחלת מלכתחילה.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 276435
לא שאני רוצה לסכסך עוד יותר בין חברי המערכת, אבל אתה מנסה לרמוז שדובי הוא סוציאליסט?
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 276445
האם נחלש? במידה מסויימת, אני מאמין שכן. האם החיקוי הזיק לו? אולי. תדמית היא דבר חשוב בעולמנו. תועלת לטווח קצר היא לא תועלת אם נגרם נזק בטווח הארוך. ארץ נהדרת היא התוכנית הנצפית ביותר בטלוויזיה כיום. כשהיא מגחיכה דמות מסויימת, המסר עובר לא רק לאחוס"לים, אלא לכל שכבות העם, והוא עובר בצורה זהה. אף אחד (חוץ מאריאנה מלמד, אני מרשה לעצמי לנחש) לא יצא בזעם נגד האמירה של "חלי" ש"אני חושבת שהוא רוצה בננה", והרבה מאוד אימצו ביתר שאת את התפיסה של כהן כבבון - בבון עם עוצמה פוליטית מופרזת, אבל בבון. הילדים שמבקשים מעוזי כהן חתימה ברחוב לא יודעים שום דבר על הכוח הפוליטי שלו, הם לא מבינים במרכז הליכוד. הם יודעים שזה הדפוק הזה מהטלוויזיה, וזה מצחיק אותם.

עם זה מעולם לא התווכחתי.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 276471
אתה "מאמין" שהדימוי שלו נחלש אבל לא ממש מבסס את זה. האם צריך להזכיר לך את האמרה "לא משנה מה יאמרו עלי בעיתונות, העיקר שיאייתו את שמי נכון?". ודאי שהמסר לא עובר בצורה זהה. אצל חלק מהאחוס"לים הוא מחזק את תחושת האיום מ"המזרחי הבבון הזה" שמאיים להשתלט עליהם מלמטה, בעוד אצל חלק אחר הוא מעורר את תחושת הצדקנות של "איך יורדים על המזרחי הזה ככה, זה לא יפה". אצל חלק מהמזרחיים הוא מחזק את תחושת "יורדים עלינו כי אנחנו מזרחיים", ע"ע "נאום הקופים" של דוד לוי בעוד אצל חלק אחר הוא מחזק את תחושת "שוב המזרחי התורן עושה לנו בושות".

אבל עוזי כהן רק מחזק את מעמדו יותר ויותר מכל פרסומת החינם לה הוא זוכה, וכבר עכשיו יש לו קבלות, בין אם כסגן ראש עיריית רעננה הכל-יכול ובין אם במרכז הליכוד. לא סתם כתבתי בתגובה הקודמת שאתה לא מחובר לעם - אתה רוצה פוליטיקאים בעלי "הסגולה הטובה" של היוונים ואתה לא מסוגל להכיר בפוליטיקאים מעשיים שדואגים ליצור קשרים ובריתות עם אנשי המנגנון המפלגתי. פוליטיקאים כמו עוזי כהן שיש להם כוח רב במנגנון המפלגה, ללא עוררין - שוב, ככלי כדי להשיג את מטרות, ובינתיים מסובבים אותך על האצבע הקטנה בעוד אתה מתעסק בשאלה אם הם נראים מגוחכים או לא. פוליטיקאים כמו צחי הנגבי שמסדרים ג'ובים לחברי מרכז ואחר כך בתגובה לעיתון הליכוד מוסרים "מודה באשמה" - אז אתה תצא חוצץ נגד המידות המוסריות הנמוכות שלהם בעוד הם צוברים עוד ועוד בני ברית וכוח במרכז המפלגה, שמיתרגם לכוח פוליטי. והרשימה היא ארוכה.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 277426
נו, באמת, ערן. אתה יכול להאשים אותי כמה שאתה רוצה שאני נאיבי מטומטם שדבר במידה הטובה כמו ילד קטן לסינר של אמא שלו. זה לא יהפוך את זה ליותר קרוב למציאות. אני לא מבסס את זה, מאותה סיבה שאתה לא מבסס את טענותיך - כי אין להן יותר מדי משמעות אמפירית. אתה מדבר על "פוליטיקאים מעשיים" עם "כוח פוליטי". מהו כוח פוליטי עבורך, אדם שכלל אינו מקבל את הרעיון של מטרות מדיניות (ו' שרוקה)? אז הם צוברים בני ברית וחברים במרכז, אז הם יכולים לסדר לחברים שלהם ג'ובים ולארגן לעצמם טובות הנאה - כל זה לא הופך אותם ל"פוליטיקאים חזקים", אלא בסך הכל למנהלי כוח אדם מוצלחים, למישהו שטוב להכיר אם אתה צריך טובה. אבל הם לא מסוגלים לקדם מדיניות בעזרת ה"כוח" הזה, ולכן הוא לא כוח פוליטי. הגישה הבלבניסטית שלך מרוקנת את הפוליטיקה מהתוכן המרכזי שלה - לא "סגולה טובה" ארטילאית ועקרונות דמוקרטיים מרחפים, אלא התוכן הממשי של פוליטיקה יומיומית: ניסוח מדיניות, קידום מדיניות, ביצוע מדיניות. אין את זה אצלך. אצלך יש רק משתלהבים ומתבזבזים, יש "כוח פוליטי" ריק מתוכן ויש "בני ברית" שלא יועילו לך בשום דבר חוץ מלסדר ג'וב לבן של השכן.
כשאתה, אחת ולתמיד, תגדיר לי מה ה*תוכן* של הפוליטיקה לפי הפרדיגמה המוזרה הזאת שאתה משפריץ לכל עבר כאן, אולי אני אוכל לענות לך תשובה קצת יותר מבוססת, וקצת פחות מעוצבנת מזאת.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 277436
שמע, אקס צ'יף, פתאום קפצה למוחי איזו מחשבה מוזרה: בבקשה אל תיתן לארוסתך ללקק ולהדביק את המעטפות של ההזמנות לחתונה.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 277442
אחת לכמה חודשים, ''מנהלי כוח האדם'' האלה מכתיבים לקבוצת אנשים, שנמצאים בסיטואציה של מקבלי החלטות, מה ואיך להצביע. אני לא מכיר ביטוי מובהק יותר מזה לכוח פוליטי.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 277445
זו אולי התפיסה המקובלת בקרב הציבור העייף, אבל זה רחוק מלהיות המצב במציאות. מרכזי המפלגות, צריך להזכיר, לא ממש מחזיקים בהרבה כוח כלפי חברי הכנסת.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 277609
מה זה "בדלנים" ו"משתלבים" אם לא קידום מדיניות וביצוע מדיניות (אמנם לא ניסוח מדיניות, לפחות לא פומבי)? יש הרבה בעיות בבלבניזם, אבל דווקא את זו אני לא רואה.
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 277626
זו המדיניות המוזרה ביותר שאני ראיתי בחיי. אני, בכל מקרה, עדיין לא הבנתי מה מאחד את המשתלבים ממרצ עם המשתלבים מהאיחוד הלאומי (יהיו אשר יהיו).
האיחוד משתלב במרצ 277650
מה שמאחד אותם הוא הרצון להשיג את מטרות הפוליטיקה המשתלבת, כמובן (וזה לא משנה מאיזה צד של המפה הפוליטית הם עושים זאת).
אני רוצה להתריע מפני ארצנהדרתיזציה של המהדורה 277690
אגב, אם כבר אז נדמה לי שהניתוח הפוליטי הנפוץ נוטה *הרבה יותר מהבלבניזם* להסביר פוליטיקה כמשחקי כוח, ג'ובים וטובות הנאה. זו לא הבחנה חדה (אלו רק כך, ואלו רק כך), אבל נטייה ברורה. ראה, למשל, ההסבר של ההתנתקות כתוכנית של שרון להתנתק מהתיקים הפליליים (ואני לא פוסל).

ומשהו יותר אישי: בתור סנילי מוצהר, כדאי לך להניח לפני כל תגובה שלך נגד הבלבניזם (ואולי בכל נושא איילי לעוס) שכבר כתבת אותה כמה פעמים, וכבר ענו לך כמה פעמים, או שאתה סתם לא זוכר נכון מה הבלבניזם אומר. זה חלילה לא צריך להניא אותך מלכתוב את הטענה, אבל זה צריך לעודד אותך לנסח אותה יותר בנימוס (ולא, אני לא אומר שכשיש לך טיעון מוחץ וחדש אז מותר לך לנסח אותו לא בנימוס...)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים