276674
כעיקרון אתה צודק, אבל כולם יודעים שלמהלך של פינוי גוש קטיף יש רוב מוצק בציבור ולכן הטענה שהוא פסול משום שהוא סותר את רצון העם היא דמגוגית.
276695
נחמד לשמוע שבעיקרון אני צודק. לא האמנתי בחלומותיי הטובים ביותר שאקבל כאן הסכמה כזאת מחוגי השמאל (אם כי ידוע לי על שני תומכי שמאל מפורסמים המשפטנית פרופ' רות גביזון ועיתונאי ''הארץ'' ששמו היה בראשי לפני שניה ופרח, שמחייבים משאל עם. רות גביזון אומרת בפרוש שמשאל העם נחוץ משום שתכנית ההתנתקות עברה בצורה לא ראוייה, והעיתונאי אומר שזה כדי למנוע קרע בעם).
לגבי החלק השני של המשפט. האמן לי שלו חשבתי שהצלחת תכנית ההתנתקות במשאל עם היא עובדה מוגמרת, לא הייתי כלל שופך מילים בכוון. וזה לא רק אני ה''פרשן'' רוני מילוא שהקדים את שרון בהצהרות על הצורך בפינוי רצועת עזה אמר לא מזמן בראין ברדיו שכלל וכלל לא בטוח שתכנית ההתנתקות תזכה במשאל עם. אני גם חושב ששרון לו היה בטוח שיזכה היה הולך היום למשאל הזה. זה היה מוסיף לו המון קרדית ויוקרה והוא מעוניין באלה מאד.
כששרון הלך למשאל המתפקדים הוא היה בטוח שיזכה. היום אין לי ספק שהוא לא בטוח כלל לגבי משאל העם, וגם אני לא בטוח. סקרים היום אינים יכולים לנבא מה ייקרה במשאל שייערך עוד מספר חודשים.
ותפסיקו כבר עם דמגוגיה שממגוגיה. אתם בעצמכם דמגוגים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים